20 березня 2024 року о 15:00 в Одеській ОУНБ імені М. С. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться перша лекція «Державник, господар, меценат: гетьман Іван Мазепа» д.і.н., професора кафедри історії України та спеціальних історичних дисциплін ОНУ імені І.І. Мечникова Тараса Гончарука (ч. І).

В березні виповнюється 385 років від дня народження гетьмана Івана Мазепи – постаті непересічної й таємничої.

Саме йому судилося стати великим державотворцем, полководцем, дипломатом і культурним діячом, що творив нову історію ранньомодерної України.

Внутрішня політика гетьмана була спрямована на створення української держави західноєвропейського зразка, формування аристократичної верхівки українського суспільства, закріплення прав та привілеїв українських міст та монастирів.

Крім того, Іван Мазепа опікувався станом освіти, науки, мистецтва та релігії, мав славу опікуна і захисника православної церкви, покровительствував літературі, відзначився як щирий меценат.

Разом з істориком, професором Тарасом Гончаруком розставимо всі крапки над «і» в біографії та діяльності історичної особистості, що більше не має бути «суперечливою»в незалежній Україні.

Вхід вільний!