15 лютого 2020 року о 15.00 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського до 5-ї річниці Дебальцевської операції відбудеться лекція-відеоподорож «Дебальцевська операція 2015 року – погляд з неба».

За версією Генерального штабу ЗСУ, утримуючи Дебальцевський плацдарм до 18 лютого українські війська зірвали плани бойовиків щодо масштабного наступу, який передбачав захоплення Артемівська, Краматорська і навіть подальший рух бойовиків у напрямку Харкова. Аби не допустити розширення меж контрольованої бойовиками території, угрупування всередині виступу мусило якомога довше стримувати сили противника, завдаючи їм максимальних втрат, які б ліквідували загрозу наступальних дій. Відтак, раніше 18 лютого виводити українські підрозділи з Дебальцевського плацдарму, вважають в Генштабі, було недоречно.

Одесит Юрій Кучеренко з групи аеророзвідки БФ «Aрмія SOS» проведе лекцію-відеоподорож. Всі матеріали зняті з безпілотних дронів і покажуть справжню війну без купюр. Унікальні кадри продемонструють, як на українській території хазяйнують російські війська і їх посіпаки і як наша армія протистоїть агресору.

Вхід вільний.