Пенсіонери Приморського району відвідали книгарню-кав’ярню за адресою: Катерининська, 2, де одеський поет Борис Херсонський презентував свою нову книгу «Вклонитися дереву». На зустрічі була муза і дружина поета Людмила Херсонська.

Книга вийшла у видавництві «Старого Лева» (Львів, 2019). До поетичної збірки «Вклонитися дереву» увійшли твори автора, які він написав українською, його автопереклади та вірші у перекладі Сергія Жадана, Володимира Тимчука та Олега Гончаренка.

Послухати Бориса Херсонського в холодний передзимовий вечір – велике задоволення й передчуття не тільки зими, але й самого дива Різдва. Поет не просто говорить, що для нього різдвяна тема є однією з вибраних, він дає надію усім, хто вирушив й знаходиться в дорозі, що в різдвяному диві народждення Іісуса Христа ми можемо побачити також й процес самоідентифікації, шукаємо відповідь на питання «Хто я?».

Двомовність в одній поетичній строчці поета:

Нова радість стала, но остались старые беды.

Добрий вечір тобі, господарю. Добрый, но тёмный, –

зовсім не поетичний експеримент й тим більш не політичний, це скоріше модель переходу з стану часів бандитизму двадцятих років минулого віку в сьогодення.   

Поет, якій мандрує від стародавніх часів – до Різдва Христова, від радянського режиму  – до сьогодення, говорить про те, що болить: про Одесу й місце кожного в ній. Його громадянська позиція про необхідність позбавлення Одеси від нав’язаного зовні кримінального міфу, а також віртуозне вирішення самоідентифікації як поета російськомовного з єврейським корінням, якій дістав поетичного Олімпу української поезії, гідні не просто уваги, але й захвату і поваги.

З вірша «Молитва»:

Господи Боже наш, що відпустив блудниці,

промовивши – йди і надалі вже не гріши!

Відкрий Україні ласки Твоєї скарбниці,

а годину сум’яття самих нас не залиши.

Дай, Боже, цей день прожити у спокої й тиші.

Дай до тями прийти, дай Живої Твоєї води.

Нехай же за Україну молить Тебе все, що дише.

Це – наша молитва, а Воля – Твоя назавжди.

Ці рядки сьогодні більш ніж актуальні.

Записала Марія Фетісова.