На зустрічі християнських лідерів з більш ніж 34 країн світу 2020 рік був оголошений Всесвітнім Роком Біблії.

24 липня 2020 року, в рамках святкування цієї знаменної події в світі, в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського розпочався цикл духовних читань до Всесвітнього Року Біблії. Перша зустріч циклу «Книга Книг» була присвячена 1032-річчю Хрещення України-Русі та 1100-річчю від часу народження рівноапостольної княгині Ольги.

Директорка бібліотеки Амельченко Юліана Сергіївна розповіла про цілі та мету святкування Всесвітнього Року Біблії і презентувала ілюстрований календар «2020: Всесвітній Рік Біблії», підготовлений Музеєм української книги.

Амельченко Ю.С. презентує ілюстрований календар «2020: Всесвітній Рік Біблії»

Із цікавістю присутні прослухали виступ протоієрея Теодора Оробця, секретаря Одеської Єпархії Православної Церкви України, який розповів про книги, які входять в Старий і Новий Заповіти, про переклади Біблії українською мовою. Перший переклад Біблії українською мовою здійснив український письменник, фольклорист, етнограф, мовознавець Пантелеймон Куліш. Переклад Біблії Івана Огієнка – це найбільш поширений і вживаний переклад Біблії українською мовою. Третій повний переклад Біблії українською мовою називають «римським», оскільки перекладач Іван Хоменко, видатний український філолог, священик, доктор філософії і богословських наук, працював переважно в Римі та на острові Капрі.

Протоієрей Теодор Оробець, секретар Одеської Єпархії Православної Церкви України, подарував бібліотец Біблію в українському перекладі

Ксенія Сорокіна, аспірантка кафедри історії та етнографії України Одеського національного політехнічного університету, розповіла про книжкові видання, які представлені на виставці «Книга Книг».

Сорокіна К. з оглядом книг, представлених на виставці

Особливий інтерес викликали рідкісні видання – Псалтир 1646 року, Старий Завіт 1846 року, і Новий Завіт 1867 року.

Учасники заходу із задоволенням взяли участь у вікторині «Десять фактів про Біблію», яку підготувала завідувачка читальної зали Каріна Бондарчук.

На згадку про зустріч учасники зробили спільне фото