16 квітня 2019 року в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського у межах проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що виконується Асоціацією міст України (АМУ) у партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) для бібліотек та громадських організацій України, відбувся практикум «Підтримка просування реформи місцевого самоврядування через інформаційні майданчики у Одеській області».

Під час заходу учасники – представники управлінь територіальних громад області, районних та місцевих бібліотек – навчалися ефективно взаємодіяти із засобами масової інформації, залучати нову аудиторію, інформувати про процес децентралізації та напрацювали механізми ефективної комунікації представників громад та ЗМІ. В якості експертів виступили представники чотирьох типів ЗМІ: газети, телебачення, радіо та он-лайн видання.

В обговоренні взяли участь ментор, тренер проекту Олена Костриця, консультант регіонального відділення Асоціації міст України Оксана Поднебесна, незалежний експерт оцінки проектів Олександр Грушевський, спеціаліст з місцевого самоврядування та децентралізації Наталя Балдич, представник IREX Тетяна Дементьєва. Учасниками практикуму були представники – начальники та провідні фахівці – відділів культури Вилківської міської ради, Затишанської, Кілійської, Балтської, Березівської, Лиманська обєднаних територіаьних громад (ОТГ), бібліотекарі Одеської національної наукової бібліотеки (ОННБ), міської централізованої системи, регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (ОРІДУ).

Експертами ЗМІ виступили Ярослава Вітко – голова прес-служби Одеського національного медичного університету (ОНМедУ), Олександр Галяс – заступник головного редактора газети «Порто-Франко», Ірина Божко – керівниця групи ТРК Одеса – філії Суспільного мовлення України.

Проект покликаний підвищити обізнаність громадян та їхнє розуміння реформи місцевого самоврядування. Через залучення місцевих громадських організацій, бібліотек та ЗМІ проект інформує про суть реформи та підтримує заходи, що активно залучають громадян до співпраці з органами місцевого самоврядування.