21 травня 2018 р. Український культурний фонд (УКФ) розпочав прийом заявок на грантову підтримку культурно-мистецьких міжнародних, національних, індивідуальних проектів.

 

Про УКФ. Український культурний фонд – державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України.

 

Одеська ОУНБ ім. М. Грушевського 27 червня 2018 року подала індивідуальну заявку, визначившись з секторальним напрямом – «Література та видавнича справа (книги, періодика, журнали, друковані ЗМІ, літературні фестивалі)» з пріоритетом забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України.

За результатами конкурсів проектів, що були проведені Українським культурним фондом у 2018 році, фінансування отримали 298 проектів-переможців.

Одеська ОУНБ ім. М. Грушевського підготувала проект проведення виїзного зонального фестивалю української книги пам’яті Михайла Грушевського «Безмежність української книги».

Фестиваль було вирішено провести 10 листопада 2018 року в смт Любашівка із залученням громадськості, літературного та творчого активу, бібліотечних працівників, майстрів декоративно-ужиткового та художньо-самодіяльного мистецтва з районів Одещини, територіально розташованих на півночі області – Ананьївського, Балтського, Кодимського, Любашівського, Подільського, Савранського.

У межах фестивалю відбулись зустрічі з літературною елітою Одещини – членами Одеського відділення Національної спілки письменників України, презентації книг, підбито підсумки літературного конкурсу «Одеський словограй» та оголошено переможців у номінаціях «Проза» та «Поезія».

Нагороди переможцям

Унікальності проекту надали форми популяризації української мови, культури та книги, які раніше не були використані або використовувались зрідка:

 • майстер-клас з віршетворення «Римуємо слова»;
 • майстер клас з бойового гопаку, який став одночасно популяризацією книг про козацьку особливість поєднання хореографії та спорту;
 • літературний квест «У пошуках скарбу Полуботка»;
 • майстер-клас з ілюстративного оформлення книги «Створюємо книжку власноруч», в т.ч. за допомогою сурдоперекладу для дітей з вадами слуху;
 • свято смаків «З книги – до столу: розмаїття літературної кулінарії»;
 • модне дефіле «Історія українського костюму: з книги – на подіум», яке було феєрично втілено учнями та викладачів Одеського театрально-художнього училища;
 • «Книга на сцені» (уривки з вистав Одеського академічного українського музично-драматичного театру ім. В. Василька);
 • літературно-мистецьке свято – виступи творчих колективів районів-учасників фестивалю «Північна перлина майстерності України»;
 • виставка декоративно-ужиткового мистецтва «Маленька територія – велике враження»;
 • фотовиставка унікальних пам’яток культурної спадщини півночі області «Збережемо пам’ятки культури, архітектури та минувшини Одещини»;
 • «Інстарамка»: тематична фотозона;
 • флешмоб «Я ♥ читати»
 • стрім-трансляції фестивалю з різних локацій тощо.

 

Для центральних районних бібліотек області, завдяки грантовій підтримці, у подарунковому сліпкейсі був переданий набір з 13 бібліографічних покажчиків серії «Міста і містечка Одещини». Це унікальне зібрання покажчиків, що продовжується, видається з 2004 року до ювілейних дат районів Одеської області, розкриває історію, пам’ятні місця, економіку, особливості природи та природних ресурсів, культурного життя районів Одещини, освіти, медицини, образотворчого мистецтва, пам’яток архітектури та ін.

Центральним бібліотекам області було передано також біобібліографічний покажчик «Сонячне сяйво Тетяни Яблонської: до 100-річчя від дня народження» – унікальне зібрання біо- та бібліографічних матеріалів про життя та творчість художниці, авторські статті Т. Яблонської, ілюстративні матеріали з мистецтвознавчих та періодичних видань, зібрання графіки та живопису з фондів Одеського художнього музею, з допоміжними довідковими покажчиками.

В урочистому відкритті фестивалю, яке зібрало понад тисячу людей, взяли участь почесні гості, що надало фестивалю значущості – заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Сергій Валерійович Колебошин, начальник відділу літератури, читання та бібліотечної справи управління з питань мовної політики та літератури Міністерства культури України Світлана Григорівна Сивокінь, голова Любашівської районної державної адміністрації Віталій Васильович Лабуш, голова Любашівської районної ради Сергій Михайлович Паровик, голова Любашівської територіальної громади Геннадій Анатолійович Павлов; представники благодійного фонду «Рідний край», голова правління Фонду Валерій Іванович Устянський та директор Одеського обласного центру української культури Валентина Гнатівна Вітос; генеральний директор підприємства «Одесакнига», представник Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів в Одеській області Дар Валерійович Лівшиц та керівнику культурно-освітнього проекту «Безмежність української книги», директор Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки імені М.С. Грушевського Юліана Сергіївна Амельченко.

Почесні гості фестивалю

Святковий настрій створив музичний супровід відкриття ансамблем «Троїсті музики» (смт Любашівка). Ведучою урочистого відкриття була директор Любашівської ЦБС Анастасія Іванова.

Ансамбль “Троїсті музики” (смт Любашівка) щиро вітає гостей та учасників фестивалю

Ведучою урочистого відкриття була директор Любашівської ЦБС Анастасія Іванова

За участю провідних митців та кращих художніх колективів Одещини відбулось літературно-мистецьке свято, в якому взяли участь зіркові гості: народна артистка України Діана Мала; заслужені артисти України Павло Шмарьов, Галина Кобзар-Слободюк, Тетяна Глущенко; артисти Олег Руссол і Наталя Шпір; народний художній колектив України, лауреат фестивалю у Франції (Париж) – 2018 ансамбль танцю «Бессарабський сувенір»; творчий колектив Одеського театрально-художнього училища.

Учасники гала-концерту

Режисер-постановник і автор літературно-мистецького свята – заслужений працівник культури України Тетяна Арнольдівна Подерська.

Ведуча літературно-мистецького свята Діана Мала – народна артистака України та режисер-постановник, заслужений працівник культури України Тетяна Подерска під час репетиції

***

10 листопада п.р. Любашивщина гостинно прийняла кращі інтелектуальні та творчі сили Одещини.

***

Подільщина – край, що стоїть на стародавніх курганах трипільської та черняхівської культури; краю, через який у сиву давнину пролягав Чумацький Шлях; край, де у Бірзульських й Балтських хащах розташовувалися козаки й гайдуки. На Подільських землях надихалися на творчість справжні класики світової літератури: Пушкін та Коцюбинський, Купрін та Бунін, Ахматова, Гончар, Стельмах та Багрицький. Історичні події Подільщини, самобутній фольклор, колорит цієї місцевості залишили свій відбиток в серцях сучасників. Земля, яка була музичною столицею Півдня, зробила голоси людей співочими, і сьогодні творчі колективи краю відомі далеко за межами Одещини. Земля джерельної води, цілющих криниць та білих лелек наділила людей поетичним даром та творчим натхненням. На Подільщині плідно працюють одні з найстаріших  літературних об’єднань Одещини: «Промінь» та «Ліра», відділення Аркадійського клубу та літературний салон «Бестселер». А ще саме тут батьківщина відомого в Україні фестивалю самодіяльної поетичної творчості «Осінь у Бірзулі».

Пригощає “літературними” стравами Подільщина

Таланти Подільщини

***

У південній частині України на похилому березі Південного Бугу розташувалась мальовнича Савранщина. З давніх-давен славився цей край своїми чарівними краєвидами, родючими чорноземами, багатими на рибу річками. Споконвіків тут мешкали поети, письменники, художники, народні умільці, пісняри. Сьогодні Савранщина береже традиції і звичаї предків, власними руками створює свій добробут та інтелектуальний спадок. 17 бібліотек обслуговує майже 5 тисяч читачів. Тут люблять та поважають книгу. Представники Савранщини на фестивалі представили яскраві образи українських літературних героїв: Наталка-Полтавка, Мавка, Проня Прокопівна та Свирід Петрович Голохвастов. В районі діє довгострокова культурно-туристична концепція «Чотири сезони»: резиденція Святого Миколая, Весняні гаївки, Фестиваль «Квітка папороті», «Покрова героїв».

Представники Савранщини на фестивалі представили яскраві образи українських літературних героїв

Таланти Савранщини

***

Пишається своїм культурним надбанням Балтська земля! Тут діє 39 бібліотек, послугами яких користується понад 10 тисяч читачів. Плідно працює літературне обʼєднання імені.Куліковського, а цього року світ побачила нова унікальна збірка віршованих творів про місто Балту, яка поєднала творчість понад 90 авторів – як відомих майстрів поезії, так і аматорів віршування. Творчі колективи Балтщини гідно презентуть Балтську громаду як в Україні, так і за кордоном, активно пропагуючи справжнє українське мистецтво та фольклорне надбання.

Пишається своїм культурним надбанням Балтська земля

***

Надзвичайно багатим є творчий потенціал мальовничої Кодимщини, тому що сама культура та культурна спадщина нашого цього краю невичерпна. Саме тут діє одне з найпотужніших літературних обʼєднань в області, яке наступного року відзначатиме 45 років. Понад 20 років його очолював відомий  письменник та громадський діяч Петро Надутик. Його імʼя сьогодні носить обʼєднання. Літератори Кодимщини неодноразово ставали лауреатами обласних фестивалів «Осінь у Бірзулі» і «Південна ліра», учасниками всеукраїнських форумів молодих авторів, друкувались в сичених виданнях, мають свої окремі збірки. Кращі літературні традиції гідно підтримують член Національної спілки письменників України Наталія Палашевська, поетеса Тетяна Тримарук та багато інших. А ще саме ту відбуваються літературні фестивалі «Поетичні вітрила», щорічні літературні «Петрівські читання», започатковано дитячий літературний конкурс «Проба пера» та фестиваль-конкурс театральних мініатюр «Чарівний світ літератури». Справжніми перлинами  Одеського краю стали народні художні колективи Кодимського краю – вокальний ансамбль «Джерела», Фольклорно-етнічний інструментальний ансамбль «Консонанс-ретро», фольклорний ансамбль «Витоки».

Співуча делегація Кодимщини

Майбутнє України

***

Славна своїми видатними земляками та мистецькими традиціями Ананьївщина. Тривалий час тут мешкав та працював відомий український композитор, поет-перекладач Петро Ніщинський, чия музична творчість стала надбанням українського національного мистецтва. З Ананьєвом тісно пов’язана доля академіка живопису Євгена Столиці, композитора та педагога М.М. Вілінського, художниці Г.Д. Чернової, тут народився заслужений майстер народної творчості України Ростислав Палецький, почали свій творчий шлях український поет Тарас Федюк, сценарист Юрій Тарабанчук, письменник Юрій Сисін, поет та автор-виконавець Валерій Ткаченко, краєзнавець Павло Гарачук. Славиться край своїми самодіяльними поетами, композиторами, художниками, співаками й музикантами. Його сучасну культуру створювали заслужені працівники культури України Юрій Дембіцький та Григорій Бондарчук, Георгій Белали та інші відомі земляки.

“З книги – до столу”: виставка страв

Творчий колектив Ананьївщини

Коровай з Ананьївщини

***

Гостинна хазяйка – Любашівщина! Мальовничий край, де кожна громада має свою мистецьку родзинку. Це батьківщина таких відомих українських митців як скульптор Аркадій Мацієвський, оперний співак Василь Савенко, народний художник України Альбін Гавдзинський. Саме тут набула розвитку та світового визнання творчість Ростислава Палецького. Сьогодні Любащівщина гідно підтримує традиції, пишається творчим потенціалом та потужної бібліотечною системою, де 31 бібліотека щорічно видає читачам більш ніж 200 тисяч видань та активно опановує нові інформаційні технології. А ще тут невпинно розвивається зелений та гастрономічний туризм. До речі, саме тут відбувається єдиний в Україні «Ковбасний фестиваль»!

Щира подяка керівництву Любашівського району за допомогу організації фестивалю

Господині свята

Любашівщини гостинна

***

Сувеніри на згадку

***

Всі фото ТУТ

***

ЗМІ про фестиваль:

Періодичні видання:

КРАКАЛІЯ, Р. Бенефіс української книги в Любашівці [Текст] : [цьогорічний День української мови та писемності продовжився ще одним гарним святом] // Чорномор. новини. – 2018. – 17 листоп. – С. 1, 3.

 АРСЕНЬЕВА, Т. Книга: право на праздник [Текст] : [выездной зональный фестиваль памяти Михаила Грушевского «Безграничность украинской книги» состоялся в результате получения библиотекой гранта Украинского культурного фонда] // Веч. Одесса. – 2018. – 13 нояб. (№126 (10681). – С. 1, 3.

 АРСЕНЬЕВА, Т. Культура по остаточному принципу, но…возможен и выигрыш [Текст] : [на пресс-конференции, состоявшейся 29 октября в пресс-центре «Paritet», известные одесситы – директора учреждений культуры и кураторы арт-проектов держали отчет по теме: «Первый грант от Украинского культурного фонда: кто получил и на что направил»?] // Веч. Одесса. – 2018. – 1 нояб. – С. 4.

 БЕЗМЕЖЖЯ книги [Текст] : [10 листопада у Любашівці відбудеться виїзний зональний фестиваль української книги пам’яті Михайла грушевського] // Чорномор. новини. – 2018. – 1 листоп. – С. 1.

 ОДЕСЬКИЙ словограй [Текст] : [Одеська обласна організація Національної спілки письменників України та Одеська обласна універсальна наукова бібліотека ім. М.С. Грушевського оголошують літературний конкурс «Одеський словограй»] // Чорномор. новини. – 2018. – 23 верес. – С. 1.

 

Інтернет-видання:

ПІДНЕБЕСНА, О. Книга – кращий дарунок: в Любашівці презентували нове видання «Українська вишивка» [Електрон. ресурс] : [спеціальним подарунком літературному фестивалю «Безмежність української книги», який у Любашівці провела Одеська наукова бібліотека ім. Михайла Грушевського, стало нове видання «Українська вишивка. Північно-західне Причорномор’я». Унікальну книгу презентував президент БФ «Рідний край» Валерій Устянський.] //СИЛА ГРОМАД. Про децентралізацію в Одеській області. – 2018. – 16 листоп. – Режим доступу : http://silahromad.com.ua/2018/11/16/kniga-krashhij-podarunok-v-lyubashivci-prezentuvali-nove-vidannya-ukra%D1%97nska-vishivka/

ФЕСТИВАЛЬ української книги відбувся в Любашівці [Електрон ресурс] : [до святкового дня у Любашівці відкрився новий медіа центр – у читацькій залі районної центральної бібліотеки від ранку відбулися зустрічі з письменниками, – членами Одеського обласного відділення Національної спілки письменників України, підвели підсумки] /авт. О.Піднебесна / Студія І. – 2018. – 15 листоп. – Режим доступу : https://www.youtube.com/watch?v=ZZXVIuMd90Q

ФЕДОРЧУК, Ю. Безмежність української книги [Електрон. ресурс] : [10 листопада мальовниче селище Любашівка приймало мистецько-літературний фестиваль пам’яті вітчизняного історика і громадського діяча Михайла Грушевського] // Одес. вісті. – 2018. – 14 листоп. – Режим доступу : https://izvestiya.odessa.ua/uk/2018/11/15/bezmezhnist-ukrayinskoyi-knigi

АРСЕНЬЕВА, Т. Книга: право на праздник [Электрон. ресурс] : [выездной зональный фестиваль памяти Михаила Грушевского «Безграничность украинской книги» состоялся в результате получения библиотекой гранта Украинского культурного фонда] // Веч. Одесса. – 2018. – 13 нояб. (№126 (10681). – Режим доступа : http://vo.od.ua/rubrics/tema-dnya/41514.php?fbclid=IwAR1C8HI7gngKVg8VR8cHwtM_wQK0RZPZSYBDFAyWbbNrJVgs9utZKRJ-E2M

МАСШТАБНЫЙ фестиваль украинской книги прошел в Любашевке [Электрон. ресурс] : [первый в Одесской области литературный фестиваль памяти украинского историка и общественного деятеля Михаила Грушевского «Бесконечность украинской книги» прошел в пгт Любашевке] // OBZOR.ODESSA.UA. – 2018. – 13 нояб. – Режим доступа : https://obzor.odessa.ua/2018/11/13/masshtabnyj-festival-ukrainskoj-knigi-proshel-v-ljubashevke/

МАСШТАБНЫЙ фестиваль украинской книги прошел в Любашевке [Электрон. ресурс] : [первый в Одесской области литературный фестиваль памяти украинского историка и общественного деятеля Михаила Грушевского «Бесконечность украинской книги» прошел в пгт Любашевке.] / Культура // Informpovod.in.ua. – 2018. – 13 нояб. – Режим доступа : https://informpovod.in.ua/2018/11/13/masshtabnyj-festival-ukrainskoj-knigi-proshel-v-ljubashevke/

БЕЗМЕЖНІСТЬ української книги книги [Електрон. ресурс] : [10 листопада у Любашівці відбудеться літературний фестиваль пам’яті українського історика і громадського діяча Михайла Грушевського «Безмежність української книги», спрямований на популяризацію української літератури] // Одеські вісті. – 2018. – 12 листоп. – Режим доступу : https://izvestiya.odessa.ua/uk/2018/11/06/bezmezhnist-ukrayinskoyi-knygy

На ОДЕЩИНІ пройшов масштабний фестиваль української книги [Електрон. ресурс] : [письменники з різних областей країни завітали на фестиваль «Безмежність української книги» пам’яті Михайла Грушевського] // Главком. – 2018. – 12 листоп. – Режим доступу : https://glavcom.ua/odesa/news/na-odeshchini-proyshov-masshtabniy-festival-ukrajinskoji-knigi-544043.html

10 НОЯБРЯ в Любашевке состоится литературный фестиваль [Электрон. ресурс] : [10 ноября в поселке Любашевка Одесской области состоится литературный фестиваль памяти украинского историка и общественного деятеля Михаила Грушевского «Безграничность украинской книги»] // Контекст Причерноморья. Информационное агентство. – 2018. – 12 нояб. – Режим доступа :. http://www.prichernomorie.com.ua/odessa/news/culture/2018-11-05/199648.php

В ОДЕССКОЙ области прошёл фестиваль украинской книги [Электрон. ресурс] : [писатели из разных областей страны посетили фестиваль «Безграничность украинской книги» памяти Михаила Грушевского] / Последние новости Одессы, анонсы, события, видео // Одесса News. – 2018. – 12 нояб. – Режим доступа : http://on.od.ua/2018/11/12/v-odesskoj-oblasti-proshyol-festival-ukrainskoj-knigi-88631/

ПОД Одессой проведен масштабный фестиваль книги [Электрон. ресурс] : [в пгт Любашевке в Одесской области был проведен фестиваль «Бесконечность украинской книги»] // Взгляд из Одессы. Od-news.com. – 2018. – 12 нояб. – Режим доступа : https://od-news.com/2018/11/12/pod-odessoj-proveden-masshtabnyj-festival-knigi/

БЕЗМЕЖНІСТЬ української книги [Електрон. ресурс] : [Про фестиваль української книги пам’яті Михайла Грушевського «Безмежність української книги», який відбувся 10 листопада п.р. в смт. Любашівка, в радіоефірі розповідають його учасники – завідувач відділу соціокультурної діяльності Одеської ОУНБ ім. М. Грушевського Ольга Нагорнюк, відома художниця Лариса Дем’янишина та переможець літературного конкурсу «Одеський словограй» у номінації «Проза» письменник і журналіст Роман Кракалія] // Українське радіо. Одеса. – 2018. – 12 листоп. – Режим доступу : https://soundcloud.com/xwlvk5fkmler/bezmezhnst-ukransko-knigi?fbclid=IwAR2FhCN7g7fOGHd4A2D5gANyNS99JkdwWUxYwsYsMnRRNsQ-JxgcBco6Azs

В ОДЕССКОЙ области готовятся к фестивалю «Бесконечность украинской книги» [Электрон. ресурс] : [10 ноября в пгт. Любашевка Одесской области состоится литературный фестиваль памяти украинского историка и общественного деятеля Михаила Грушевского «Бесконечность украинской книги» сообщает пресс-служба Одесской облгосадминистрации»] // Одес. обозреватель. – 2018. – 11 нояб. – Режим доступа : http://www.odessapost.com/v-odesskoy-oblasti-gotovyatsya-k-festivalyu-beskonechnost-ukrainskoy-knigi/?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop

ЛАЗАРЕНКО, И. Литературный фестиваль книги памяти Грушевского в Одесской области объединил писателей, художников и представителей библиотек [Электрон. ресурс] : [в поселке Любашёвка Одесской области вчера прошел фестиваль под названием «Бесконечность украинской книги» памяти Михаила Грушевского] // Метроном. – 2018. – 11 нояб. – Режим доступа : https://metronom.news/post/view/literaturnyj-festival-knigi-pamati-grusevskogo-v-odesskoj-oblasti-obedinil-pisatelej-hudoznikov-i-predstavitelej-bibliotek

ПОД Одессой прошел фестиваль украинской книги (фото) [Электрон. ресурс] : [в Любашевке прошел фестиваль «Бесконечность украинской книги» памяти Михаила Грушевского. На него приехали писатели из разных областей страны] / Новости // Зачем. – 2018. – 11 нояб. – Режим доступа : https://zachem.com.ua/news/9001-pod-odessoy-proshel-festival-ukrainskoy-knigi-foto.html

ФЕСТИВАЛЬ украинской книги объединил писателей из разных областей (фото) [Электрон. ресурс] : [в пгт Любашевка Одесской области состоялся фестиваль «Бесконечность украинской книги» памяти Михаила Грушевского] // Odessit.ua. – 2018. – 11 нояб. – Режим доступа : https://odessitua.com/news/68654-festival-ukrainskoy-knigi-obedinil-pisateley-iz-raznyh-oblastey-strany-foto.html

В ЛЮБАШЕВКЕ прошел фестиваль украинской книги [Электрон. ресурс] : [на фестивале работали мастер-классы по стихотворению и созданию иллюстраций для слабослышащих детей. Фестиваль был поддержан Украинским культурным фондом] // Мета. Новости. – 2018. – 11 нояб. – Режим доступа : http://news.meta.ua/cluster:62314204-V-Liubashevke-proshel-festival-ukrainskoi-knigi/

В ЛЮБАШЕВКЕ прошел фестиваль украинской книги [Электрон. ресурс] : [о фестивале «Бесконечность украинской книги» памяти Михаила Грушевского] /Новости региона // Топор. – 2018. – 11 нояб. – Режим доступа : http://topor.od.ua/v-lyubashevke-proshel-festivaly-ukrainskoy-knigi/

ФЕСТИВАЛЬ української книги пам’яті Михайла Грушевського [Електрон. ресурс] : [10 листопада (субота) в смт Любашівка відбудеться Фестиваль української книги пам’яті Михайла Грушевського «Безмежність української книги». Програма] // ИзбирКом. – 2018. – 10 листоп. – Режим доступу : https://izbirkom.org.ua/anounces/anonsy-21/2018/festival-ukrayinskoyi-knigi-pamiati-mikhaila-grushevskogo/

ФЕСТИВАЛЬ украинской книги в Любашевке (фоторепортаж) [Электрон. ресурс] : [сегодня в Любашевке прошел фестиваль украинской книги памяти Михаила Грушевского // OblVesti. Новости Одессы и Одесской области. – 2018. – 10 нояб. – Режим доступа : http://oblvesti.com.ua/bez-rubriki/festival-ukrainskoj-knigi-v-lyubashevke-fotoreportazh/

АНОНС. Фестиваль «Безмежність української книги» [Электрон. ресурс] : [Одеська обласна наукова бібліотека ім. М. Грушевського за підтримки Українського культурного фонду представляє виїзний зональний фестиваль української книги пам’яті Михайла Грушевського,  в якому приймають участь райони Півночі Одещини (Ананьївський, Балтський, Любашівський, Кодимський, Подільський, Савранський)] // Одес. вестник. – 2018. – 10 нояб (№ 45). – Режим доступу : http://odvestnik.com.ua/news/4809/

ФЕСТИВАЛЬ украинской книги [Электрон. ресурс] : [для любителей колоритных событий – мероприятие неподалеку от Одессы. Всех любителей хорошей литературы, писателей и тех, кто хочет с пользой для ума провести свободное время, приглашают в поселок Любашевка на фестиваль «Безграничность украинской книги». В программе – чтение поэзии и прозы, книжная ярмарка, мастер-классы, игры, литературный квест, выставки, большой музыкальный гала-концерт и фейерверк] / Афиша, все самое интересное тут // Детская афиша в Одессе. – 2018. – 9 нояб. – Режим доступа : https://deti-afisha.od.ua/festival-ukrainskoj-knigi/

БЕЗГРАНИЧНОСТЬ украинской книги : в Одесской области пройдет литературный фестиваль [Электрон. ресурс] : [10 ноября в пгт Любашевка Одесской области состоится литературный фестиваль памяти украинского историка и общественного деятеля Михаила Грушевского] // 7 канал. – 2018. – 6 нояб. – Режим доступа : http://7kanal.com.ua/2018/11/bezgranichnost-ukrainskoy-knigi-v-odesskoy-oblasti-proydet-literaturnyiy-festival/?fbclid=IwAR35zJQUQ7q7bsVvxwxW9za-1NvWd69ti1A3PQQZN_AsOJzTRAJGK4b1Kfs

В ОДЕССКОЙ области пройдет фестиваль «Бесконечность украинской книги» [Электрон. ресурс] : [в субботу, 10 ноября, в пгт Любашевка Одесской области состоится литературный фестиваль памяти украинского историка и общественного деятеля Михаила Грушевского «Бесконечность украинской книги»] // Od News. – 2018. – 6 нояб. – Режим доступа : http://odnews.info/10933-v-odesskoy-oblasti-proydet-festival-beskonechnost-ukrainskoy-knigi.html

ОДЕССКАЯ библиотека имени Грушевского выиграла 170 тысяч гривен и проведёт литературный фестиваль на севере Одесской области [Электрон. ресурс] : [библиотека имени Грушевского выиграла конкурс культурных проектов, который впервые проводил Украинский культурный фонд] // Первый городской. – 2018. – 6 нояб. – Режим доступа : http://1tv.od.ua/news/28411?fbclid=IwAR3_3jkj_M7NV6G1xJPTHO2y_lUVpElxgPLTiZWwzkUTd4sE5geM9DkqCZs

В РАЙЦЕНТРЕ Одесской области пройдет литературный фестиваль [Электрон. ресурс] : [фестиваль направлен на популяризацию украинской книги] / Свежие новости и происшествия в Одессе и области // Odessa.online. – 2018. – 06 нояб. – Режим доступа : https://odessa.online/odesskaya-oga-organizuet-literaturnyj-festival-v-lyubashevke/

В ЛЮБАШЕВКЕ пройдет фестиваль украинской книги [Электрон. ресурс] : [10-го ноября в пгт Любашевка в Одесской области пройдет литературный фестиваль «Безграничность украинской книги». Его устраивают как дань память украинскому историку и общественнику Михаилу Грушевскому] // OD Область. Онлайн. – 2018. – 5 нояб. – Режим доступа : https://informpovod.in.ua/2018/11/13/masshtabnyj-festival-ukrainskoj-knigi-proshel-v-ljubashevke/

ФЕСТИВАЛЬ «Бесконечность украинской книги» в Любашевке научит гостей боевому гопаку [Электрон. ресурс] : [фестиваль «Бесконечность украинской книги», посвященный памяти украинского историка и общественного деятеля Михаила Грушевского, пройдет в Любашевке Одесской области] / Суспільство // Новини Одеси. – 2018. – 5 нояб. – Режим доступа : http://uanews.odessa.ua/society/2018/11/05/190754.html

ФЕСТИВАЛЬ «Бесконечность украинской книги» в Любашевке научит гостей боевому гопаку [Электрон. ресурс] : [фестиваль «Бесконечность украинской книги», посвященный памяти украинского историка и общественного деятеля Михаила Грушевского, пройдет в Любашевке Одесской области] // Трасса Е-95. Центр. – 2018. – 5 нояб. – Режим доступа : http://trassae95.com/centr/news/2018/11/05/festivalj-beskonechnostj-ukrainskoj-knigi-v-lyubashevke-nauchit-gostej-boevomu-gopaku-49547.html

ЛІТЕРАТУРНИЙ фестиваль на честь Грушевського відбудеться на Одещині : [Електрон. ресурс] : [у смт Любашівка 10 листопада відбудеться літературний фестиваль пам’яті українського історика і громадського діяча Михайла Грушевського «Безмежність української книги»] //DepoОдеса. Тільки Україна. – 2018. – 5 листоп. – Режим доступу : https://odesa.depo.ua/ukr/odesa/literaturniy-festival-na-chest-grushevskogo-vidbudetsya-na-odeschini-20181105864571

В ОДЕСЬКІЙ області пройде фестиваль «Безмежність української книги» [Електрон. ресурс] :[ 10 листопада у смт Любашівка Одеської області відбудеться літературний фестиваль пам’яті українського історика і громадського діяча Михайла Грушевського «Безмежність української книги». Про це повідомила начальник управління культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської ОДА Олена Олійник] // Одеська обласна державна адміністрація. Офіц. сайт. – 2018. – 5 листоп. – Режим доступу : https://oda.odessa.gov.ua/news/v-odeskij-oblasti-projde-festival-bezmeznist-ukrainskoi-knigi?fbclid=IwAR1sLtxdZrWrviIkn6CK1lWeKUrORoBM90rkNEqoFOjTJ0ihJSEkz96yQEc

В ОДЕСЬКІЙ області пройде фестиваль «Безмежність української книги» [Електрон. ресурс] :[ 10 листопада у смт Любашівка Одеської області відбудеться літературний фестиваль пам’яті українського історика і громадського діяча Михайла Грушевського «Безмежність української книги». Про це повідомила начальник управління культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської ОДА Олена Олійник] // Управління культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації. Офіц сайт. – 2018. – 5 листоп. – Режим доступу : http://culture.odessa.gov.ua/novosti/v-odeskj-oblast-projde-festival-bezmezhnst-ukransko-knigi/

10 ЛИСТОПАДА – Фестиваль української книги пам’яті Михайла Грушевського «Безмежність української книги» [Електрон. ресурс] : [10 листопада (субота) в смт Любашівка відбудеться Фестиваль української книги пам’яті Михайла Грушевського «Безмежність української книги». Програма] // PARITET. Прес-центр. – 2018. – 1 листоп. – Режим доступу : http://www.paritet-info.com/2018/11/01/10-listopada-festival-ukrainskoi-knigi-pam-jati-mihajla-grushevskogo-bezmezhnist-ukrainskoi-knigi/

 

Телевізійні канали:

БЕЗМЕЖНІСТЬ української книги [Електрон. ресурс] : [Про фестиваль української книги пам’яті Михайла Грушевського «Безмежність української книги», який відбувся 10 листопада п.р. в смт. Любашівка] // KozyrDigital. – 16 листоп. – Режим доступу : https://www.youtube.com/watch?v=nHtJ1fQXGL4БЕЗМЕЖНІСТЬ української книги [Електрон. ресурс] : [в гостях у студії «На хвилі» ТРК «Южная волна» директор бібліотеки ім. Грушевського Юліана Амельченко. 08.11.2018] // Южная волна. – 2018. – 8 листоп. – Режим доступу : https://www.youtube.com/watch?v=jMaM4iTprzU

БЕЗГРАНИЧНОСТЬ украинской книги : в Одесской области пройдет литературный фестиваль [Электрон. ресурс] : [10 ноября в пгт Любашевка Одесской области состоится литературный фестиваль памяти украинского историка и общественного деятеля Михаила Грушевского. Отрывок из новостей ТК «Первый городской» от 06.11.2018] / ООУНБ им. М.Грушевского // Главная страница YouTube. – 2018. – 6 нояб. – Режим доступа : https://youtu.be/KpvuStpC1NU

БЕЗМЕЖНІСТЬ української книги [Електрон. ресурс] : [директор ОУНБ ім. М. Грушевського Амельченко в програмі «День на Думській» розповідає про виїзний зональний фестиваль української книги пам’яті Михайла Грушевського «Безмежність української книги», який відбудеться за підтримки Українського культурного фонду 10 листопада п.р. в смт Любашівка. Репортаж від 2 листоп. 2018 р.] // Думська.TV. – 2018. – 02 листоп. – Режим доступу : https://www.youtube.com/watch?v=qlF6tMHzd_I

БЕЗМЕЖНІСТЬ української книги [Електрон. ресурс] : [про виїзний зональний літературний фестиваль пам’яті Михайла Грушевського, який відбудеться 10 листопада п.р. в смт Любашівка, розповідають Юліана Амельченко – директор Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М.С. Грушевського, заслужений працівник культури України та Тетяна Подерська – режисер-постановник, заслужений працівник культури України. Фестиваль відбудеться за грантової підтримки Українського культурного фонду] // 7 канал. – 2018. – 29 жовт. – Режим доступу : https://www.youtube.com/watch?v=vVkad6laKh4&fbclid=IwAR3t2VR3GnKQUXePA4Bz95nlJmmIc91PKLbN63wd6O1SJbQQj8VAvWojZX0