27-28 липня 2018 року в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться фінал Міжнародного конкурсу короткої прози «БезМеж 2018». Початок 27 липня о 15.00.

Метою конкурсу є розвиток письменницької майстерності в різних сферах професійної діяльності на декількох мовах (українська, англійська, каталонська). В рамках безвізового режиму України з ЄС проект «БезМеж» набуває особливого значення на культурному українському полі. Під час заходу планується проведення лекцій, семінарів, вечорів членів журі, а також інших заходів для залучення в літературний процес більшої кількості людей.

Сам проект конкурсу «БезМеж» задуманий засновниками, як мобільний, що відповідає назві. В рамках безвізового режиму України з ЄС проект «БезМеж» набув особливого значення на культурному полі України. Цей символічний збіг назви конкурсу та події в рамках цілого світу, задає суспільству вектор відкритості та розвитку і одночасно є метафорою.

2018 рік оголошений іспанським фондом «Аndprose» і його засновницею Юлією Пілявською в Барселоні роком української мови. Юлія Пілявська є засновницею міжнародного літературного конкурсу «БезМеж». Минулого року місцем проведення конкурсу була Барселона.

В 2018 році таким місцем обрана Одеса, мультикультурна, багатонаціональна, відкрита для всіх мов. У цьому році «БезМеж» проходить під знаком «білінгви»(двомовності), і проект неймовірно стрімко розвивається як всередині себе, так і у всьому світі.

У 2019 році проект буде реалізований в Лондоні.

Твори прози приймалися російською та українською мовами.
Кількість учасників – 603
Географія – Україна, Росія, Іспанія, Англія, США, Ізраїль, Німеччина, Франція, Чехія, Чорногорія, Польща, Болгарія, Вірменія, Казахстан, Узбекистан, Грузія, Білорусія, Латвія, Литва, Естонія, Молдова, Єгипет, Японія, Мексика, Нова Зеландія, Австралія.
На адресу конкурсу надійшло 262 твори російською та 341 твір українською мовами. Це перевищило кількість текстів минулого сезону конкурсу більш ніж в шість разів.

Програма конкурсу

Організатор – фонд «ANDPROSE GENERAL MULTICULTURAL».