Пенсіонери Приморського району продовжують невеличкі онлайн-заняття з перекладу й обговоренню текстів напрямку «Українська платформа багатонаціональної Одещини соціально-педагогічної послуги «Університет третього віку». Поєднали два тексти про барбі-ляльок з метою висвітлити найбільш шанованих жінок усіх часів на теренах нашої країни завдяки конкурсу вбрання барбі «Пані України».

ПЕРЕКЛАД:

Завершилося голосування за кращий образ барбі-українки в конкурсі «Пані України». Переможницею с загальним числом голосів 2314 об’явлено одеську майстриню Недолуженко Анастасія.

Анастасія відновила образ української волонтерки медицини Яни Зинькевич.

Друге місто зайняв образ Лесі Українки у виконанні столичної майстрині Олени Попової.

Трете місце – в образа княгині Євпраксії майстрині Альони Николенко з м. Кривий Ріг.

Нагадаємо, що 28 майстринь зі всієї України впродовж місяця створювали образи 36 відомих українок для спецпроекту «Barbie: Пані України». Ляльки в образах виставили в центрі Одеси – в мега-Антошці на Грецькій площі. А потім відправили в Київ.

Майстрині и майстри відновлювали образи українок, які серйозно впливали на становлення й розвинення України. Тут були образи вчених, просвітниць, акторок, співачок, дизайнерів, художниць й волонтерок. Наприклад, лідера БФ «Корпорація монстрів» Катерини Ножевникової.

«На черзі Дніпро, Вінниця, Львів. Міста вже запрошують виставку в музеї й не тільки», – підкреслила одна з кураторок проекту Олена Філіппова.

Куратори проекту – одеситки Ірина Зелена (RedHead Family Corporation) та Олена Филиппова (Проект «Культура»).

В Одесі ляльки Барбі предстали в образах відомих українок: Руслана, Ольга Фреймут, Альона Альона, Гайтана, Княгиня Ольга, Анна Ахматова, Соня Делоне й Катерина Ножевнікова тепер – в образі Барбі.

28 майстрів зі всієї України впродовж місяцю створювали образи 36 відомих українок для спецпроекту «Barbie: Пані України». Майстри й майстрині зі всієї України не тільки шили вбрання, але й максимально точно відобразили образи: зачіска, аксесуари й навіть пози!

Робили це за фотографіями й за малюнками. В проекті відображали також образи жінок, які залишили значущий слід в історії і культурі сучасній України за декілька століть.

Тому тут є не тільки сучасні селебріті – наприклад, співачки, артистки й дизайнери.

Але й медик-доброволець, депутат ВР Яна Зинькевич й голова БФ «Корпорація монстрів» одеситка Катерина Ножевнікова. Не тільки жінки, наші сучасниці, але й ті, хто багато зробив для становлення України. Наприклад, просвітниця Софія Русова, поетка, фольклористка й громадська діячка Леся Українка. Перша жінка-лікар на території України Софія Окуневська-Морачевська, перша жінка-капітан Берта Раппопорт й інші відомі жінки. Тут є навіть Трипільска жриця й Либідь – сестра засновника Києву. Спеціалісти дали високу оцінку деталізації вбрання.

«Відмінна стилізація під відоме пальто, яке пошито Сонею Делоне в 1925 році для американської акторки Глорії Свенсон», – прокоментовав роботу майстрині Юлії Филиппової дослідник життя й творчості Соні Делоне Євген Деменок.

Всі 36 ляльок зараз можна побачити в Одесі – в МегаАнтошшці на Грецької площі. Тут вони будуть знаходиться до 14-го березня, а потім відправляться до Києва. Крім того, організатори запланували конкурс. Автори найкращих образів-перевтілень Барбі відомих українок отримають грршові премії. Куратори проекту – одеситки Ірина Зелена (RedHead Family Corporation) й Олена Філіппова (Проект «Культура»). Организатори – всеукраїнська мережа магазинів дитячих товарів «Антошка», Культура, ООО «ТойДиКо Україна» (офіційний ексклюзивний дистриб’ютор компанії Mattel, Inc в Україні).

Пенсіонери поділилися враженнями:

Надія Біляєва: Проект дуже цікавий, інформаційний, яскравий. Вміло побудований: інформація підкріплена візуальним образом, тому є шанс, що запам’ятається. Спочатку, зрозуміло, отримуєш шок: поруч Анна Ахматова й Катерина Ножевнікова, Альона Альона й Соня Делоне. Але саме в цьому сенс: усі покоління наскрізь прошити українським найкращим жіноцтвом. Молоді знають Альону Альону, але не чули нічого про Анну Ахматову. Коли в одному візуальному ряду такі різні, схожі тільки в своєму вболіванні за людство, то є шанс, що малі почитають про Ахматову й взнають історію кохання з Модильяні – яких жінок народжувала одеська земля! Можливо, й зрілим стане цікавим про що ж там таке виспівує Альона Альона.

Тетяна Гудович: Як жінці, яка пов’язала долю з морем, мені дуже приємно, що згадали про першу жінку-капітана Чорного моря Берту Раппопорт. Проект сучасний, можливо дехто з барбі-ляльок вже завтра зійде з Олімпу, але маємо надію, що наші сучасниці продовжать виборювати український вимір в світі.

Олена Д’якова: Мені приємно, що стандарти нашого суспільства змінюються. Образ Яни Зинкевич від одеської майстрині Недолуженко Анастасії переміг. Це дуже добре!

Марія Фетісова.