Пенсіонери Приморського району користуються інформацією газети «Чорноморські новини». Вони обговорили публікацію Ірини Тома «Анна Ахматова у вимірах сучасності» й склали невеличкий квіз про зв’язок відомої особистості з Україною: https://chornomorka.com/archive/22271-22272/a-15226.html

Сьогодення відкриває цікаві факти:

  1. Де народилася Анна Ахматова (Горенко)? В Одесі, на 11 станції Великого Фонтану.
  2. Де взимку проживала родина Горенків? На розі вулиць Ковальської та Спиридонівської.
  3. Де мешкала тітка з батьківського боку?  Аспазія Антонівна Арнольд мешкала в Люстдорфі , де зупинялася поетеса з матір’ю в 1904, 1906 і 1909 роках.
  4. Де провела свої останні роки матір Анни Ахматової, Інна Горенко? На Хмельниччині, у селі Слобідка-Шелехівська, у родині рідної тітки Анни Вакар, провела останні роки життя мати Анни Ахматової — Інна Горенко. 
  5. Де хрестили Анну Горенко? В Преображенському соборі на Соборній площі.
  6. Які свідчення про зв’язок з Україною Анни Ахматової вам відомі? Зв’язок Анни Ахматової з Україною є безперечним і непереривним. Про це свідчать і місце її народження — Одеса, і дівоче прізвище — Горенко, і навчання у Києві, і вірші із циклу «З першого Київського зошита», і переклади поезій Івана Франка, і садиба родичів на Хмельниччині. Вона завжди радо та гостинно щороку зустрічає у себе гостей, щоб відсвяткувати день народження поетеси котра перейшла у ХХІ століття.

Пенсіонери поділилися враженнями:

Олена Д’якова: Крім того факту, що Анна Ахматова народилася на Фонтані й того, що Микола Гумільов вирушав декілька разів саме з Одеси в Африку, нічого не знала. Але добре пам’ятаю, що Ахматова вважала себе поетом, а ніяк не поеткою чи поетесою.

Надія Біляєва: Проводили в центрі міста самотужки екскурсії, намагалися згадати відомих людей, хто мешкав тут. Не завжди це було швидко, існує якийсь перекіс у наданні інформації. Але знати про своїх героїв минувшини й сьогодення мусимо.

Марія Фетісова.