Інскрипт може бути дуже інтимним. Він відкриває почуття людини, які вона не може і не хоче стримувати. Емоції, оголені як проводи, дають розряд не аби якої сили. Спалах висвітлює все навкруги. Світла душа і Муза стають для поета головним сенсом життя.

Питання другого плану: чому і як опинилася книжечка поезій на букіністичному розвалі, чи дійшла вона до адресату, а можливо так і залишилася в адресанта – нам невідомо. Ми можемо тільки припускати що й до чого.

Але робота душі, намагання піднятися понад буденним життям – все це можемо відчути, замислюючись над коротким присвяченням Анатолія Глущака, поета, журналіста, перекладача, шахового композитора.

В життєвих тактиках й стратегіях людини Анатолія Глущака знайшлося місце поезії. Чудова книжечка кишенькового формату «Бродячий сюжет: АVE EVA» складається з двох: Неромантичний альбом; Лирические апокрифы (російською), Одеса, Астропринт, 2000.

Пенсіонери поділилися враженнями:

Людмила Грубник: Муза сьогодення ще більш міфічна, ідеальна. Митці як і раніше мріють про Прекрасну Даму.

Надія Біляєва: В одеській періодиці було чимало поезій Анатолій Глущака, які присвячені жінці. Живемо в чудовому місті, де багато жінок надихало поетів і митців на творчість. Елизавета Воронцова – Пушкіна, Марія Денисова – Маяковського, Ксенія Садовська –Блока.

Марія Фетісова.