Друга світова війна стала великою трагедією для всього людства. У війні взяло участь понад 60 країн світу. Найжорстокіша війна ХХ століття залишила глибокий слід в житті українського народу. Саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від нацизму.

У ході вигнання нацистських окупантів з України силами чотирьох Українських фронтів, які налічували понад 2,3 млн осіб, протягом січня 1943 – жовтня 1944 було проведено низку наступальних операцій: Харківська, Київська, Кіровоградська, Проскурівсько-Чернівецька, Одеська, Кримська, Львівсько-Сандомирська…  

Східно-Карпатська наступальна операція тривала з 8 вересня по 28 жовтня 1944 року.  Найбільші бої розгорнулися в районі Дуклянського перевалу в західній частині Лемківщини. 27 жовтня було звільнено Ужгород, а 28 жовтня 1944 року війська 4-го та 1-го Українських фронтів остаточно витіснили угорські та німецькі війська з території сучасної України.

До цієї пам’ятної дати в бібліотеці оформлена виставка «Невмируща й непоборна сила українського народу», на якій можна познайомиться з наступними виданнями:

Україна в Другій світовій війні: погляд з ХХІ століття. Історичні нариси – у виданні висвітлюється широке коло концептуальних питань одного з найбільш драматичних періодів історії України. На основі критичного аналізу вже опублікованих матеріалів і нових масивів джерел подається сучасне бачення стратегічних і фронтових операцій на території України, політики німецької та румунської окупаційної влади, повсякденного життя цивільного населення в умовах нацистського режиму, боротьби партизанів та підпільників у тилу нацистських окупантів, суспільно-політичних та соціокультурних процесів воєнної доби.

Патриляк І. К., Боровик М. А.. Україна в роки Другої світової війни: спроба нового концептуального погляду – у книзі розглянуто найбільш суперечливі сторінки історії України періоду Другої світової війни. Велику увагу приділено висвітленню «української проблеми» напередодні і на початку світової війни, долі українських земель у 1939–1940 роки, окупаційному режиму нацистів та їхніх союзників в Україні…

Левченко Ю. І. Особливості реалізації політики окупаційної влади в адміністративно-територіальних одиницях України 1941-1944 рр. – монографію присвячено особливостям реалізації окупаційної політики німецьких та румунських окупантів у адміністративно-територіальних одиницях, створених на території України: Рейхскомісаріаті «Україна», дистрикті «Галичина», «зоні військової адміністрації», губернаторствах «Буковина», «Бессарабія» і «Трансністрія».

Битва за Дніпро : збірник наукових праць – наведено новітні наукові погляди на історію бойових дій за визволення України та її столиці, розвиток партизансько-підпільного руху, діяльність тилу, наслідки гітлерівської окупації, відновлення економіки та суспільного життя в Україні.

Корсунь-Шевченківська битва: збірник нарисів – одна з найбільших битв Другої світової війни. Під час Корсунь-Шевченківської битви в кільці оточення було знищено 41 200 і взято в полон понад 15 тисяч солдатів і офіцерів Вермахту…