Шановні друзі!

Запрошуємо Вас до 30 листопада 2020 року взяти участь у 4-му сезоні книжкової премії «Еспресо. Вибір читачів 2020» в номінації «Література для дорослих».

 

Про книжкову премію.

Книжкова премія «Еспресо. Вибір читачів Була започаткована телеканалом «ЕСПРЕСО» у 2017 році та підтримується ГО «ДЕМФОРУМ» з метою відзначати найкращі вітчизняні літературні новинки року та задля підтримки інтересу до читання книжок в Україні. Ми прагнемо, аби видавці знайшли ефективний шлях до читачів через рекомендації, відгуки та оцінку книжок читачами та авторитетними експертами. Особливість Премії полягає у тому, що її переможців на останньому етапі визначають читачі шляхом голосування у бібліотеках по всій Україні.

Премія проводиться у трьох номінаціях:

  1. «Література для дорослих»,
  2. «Література для підлітків » (для дітей від 12 до 18 років),
  3. «Література для дітей» (для дітей від 5 до 12 років).

Конкурс проводиться в три етапи:

1-й етап. (початок 1 червня — кінець 30 червня 2020 року). Формування довгого списку видань.

Протягом червня Оргкомітет приймав заявки від видавництв на участь книжок у Премії (загалом 165 книг від 38 видавництв).

Після ретельної перевірки запропонованих до участі видань, згідно вимог подачі на конкурс, Оргкомітет оголосив Довгий список книжок. До нього увійшли 146 книг від 37 видавництв, які включають видання з усіх 3-х номінацій, які і потрапили до другого етапу.

2-й етап. (початок 1 липня — кінець 31 липня 2020 року). Голосування Експертного журі.

Члени Експертного журі в кожній з 3-х номінацій, після ознайомлення та прочитання книг з Довгого списку видань, вибирають за власним вподобанням п‘ять фіналістів. У результаті підрахунку голосів у кожній номінації визначаються фіналісти, які проходять у третій етап.

3-й етап. (початок 16 серпня — кінець 16 листопада 2020 року). Голосування читачів у бібліотеках по всій Україні.

Оргкомітет закуповує у видавництв книги-фіналісти та розсилає видання, анкети для голосування читачів та рекламно-інформаційний матеріал (плакати , книжкові закладки) по бібліотекам-учасникам Премії.

Читачі , після прочитання запропонованих книг-фіналістів , заповнюють анкету для голосування в бібліотеці, де вони зареєстровані.

У номінації «Література для підлітків» та «Література для дітей» голосують тільки діти, але заповнювати анкету для голосування можуть дорослі зі слів дитини,якщо вона не вміє сама це зробити. 

Працівники бібліотек (відповідальна особа) у день закінчення голосування підраховують голоси читачів, заповнюють запропоновану електронну форму та надсилають протокол голосування, анкети для голосування читачів поштою на адресу Оргкомітету.

Книги-фіналісти залишаються в бібліотечних фондах ,як подарунок за участь у голосуванні.

 

Визначено 3 книги-фіналісти у номінації «Література для дорослих» для голосування у 3-му етапі.

В 2-му етапі високоповажне експертне журі з 15 професійних літературознавців і критиків обирало кращі книжки з довгого списку. Таким чином з 96 книжок, які були подані на розгляд і оцінювання журі, до фіналу потрапили 3 книги.

До трійки фіналістів книжкової премії «Еспресо. Вибір читачів 2020» у номінації «Література для дорослих» увійшли наступні твори:

«Амадока» Андрухович Софія  («Видавництво Старого Лева»)

Понівечений до невпізнаваности в одній із гарячих точок на Сході України, герой роману «Амадока» тільки дивом залишився живим. Це сумнівна втіха, оскільки важкі травми призвели до повної втрати пам’яти: чоловік не пам’ятає ні свого імени, ні звідки походить, не пригадує жодної близької людини, жодного фрагмента свого попереднього життя. Таким його і віднаходить жінка, любов і терпіння якої здатні творити дива: сягати найглибших пластів забуття і спогадів, поєднувати розрізнені клапті понівеченої свідомости, зшивати докупи спільну історію.

Амадока – найбільше в Европі озеро, розташоване на території сучасної України, вперше згадане Геродотом і впродовж кількох століть відтворюване на мапах середньовічними картографами, аж до свого раптового і цілковитого зникнення. Яким чином безслідно випаровуються великі озера, як зникають цілі світи, цілі культури — і що залишається натомість? Чи може існувати зв’язок між єврейською Катастрофою Східної Европи і знищенням української інтеліґенції в часи сталінських репресій? Чи може забуття однієї людини сягати на кілька поколінь під землю? Чи пов’язують нас знаки і шрами понівеченої пам’яти? Чи здатні любов і терпіння дати змогу торкнутися свідомости іншої людини?

«Планета Полин» Оксана Забужко (Видавничий дім «Комора»)

У цьому томі зібрано найважливіші есеї Оксани Забужко останніх двох десятиліть, присвячені постатям і подіям, які авторка вважає культурно знаковими для сьогоднішньої епохи кризи гуманізму. “Жіночі”, “чоловічі” й “колективні”, всі ці “портрети” об’єднує глибоко особисте переживання авторкою біжучої історії, в яку вона вписує своїх героїв — і цим виявляє в ній, хоч якій на позір катастрофічній, невидимий раніше життєствердний смисл.

 

Поетична книжка «Список кораблів» Сергій Жадан   (Видавництво «Меридіан Черновіц»)

Шістдесят віршів про пам’ять, що народжується з любові, та про вогонь, по якому лишається ніжність. Шістдесят спроб окреслити світло й розповісти про повітря над містом. Шістдесят уривків чужих розмов, шістдесят голосів, якими наповнюються весняні сутінки. “Список кораблів” – це список тих, хто пішов, але кого не можна забути. Список імен, які супроводжують тебе протягом життя. Список міст, де на тебе завжди чекають. Мабуть, найінтимніша і найболючіша книга автора.

В художньому оформленні та на суперобкладинці використано картини Катерини Косьяненко.

 

Книжки вже є в бібліотеці. Тому приходьте та запитуйте їх! Читайте і визначайтесь!

Віддати свій голос за улюблену книжку можна до 30 листопада 2020 року включно.