10 січня 2020 року о 17.00 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудуться вечір поезії «2-ті. Розстріляне Відродження» літературного об’єднання «Краватка і Перо» та однойменна лекція к.філол.н., доцента кафедри української літератури Одеського національного університету імені І.І. Мечникова Ірини Нечиталюк.

Прийшов новий рік, і разом з ним ми вступили в двадцяті роки ХХІ століття – очікувані, творчі й сучасні. Минуло понад століття відтоді, як буремні двадцяті каркаломно змінили напрям розвитку української літератури, лишаючи по собі чіткі сліди. Сліди на списаних аркушах паперу, на друкованих сторінках перших  модерністських творів, сліди в душах і долях.

Тоді невідомі українські поети та прозаїки починали прорубатися крізь терни радянського гніту до тієї України, що ми знаємо сьогодні. Вони створювали її кожним словом, кожним рядком і кожним подихом. Вони не ховалися за масками байдужості і не заплющували очей там, де владна рука вперто продовжувала опускати повіки. І якими б забронзовілими або обездоленими їх не змальовували в підручниках, за хвилею творчого шалу і зруйнованих життів постають живі люди. Люди, які кохали, вірили, відчували. І щиро ділилися зі світом своїми враженнями і думками, відроджуючи національні традиції української культури і створюючи нові. У вільний час в поетичних кав’ярнях «Мебос» чи «Пеон 4-й» в Одесі або за черговою дискусією в будинку «Слово» в Харкові — вони скрізь були на рідній землі і писали про неї. За що й поплатилися життям.

Ми йдемо в нові двадцяті з друкованими «двадцятниками» в кишенях. Ми плекаємо українське Відродження, розпочате понад 100 років тому. І підтримуємо ідеї тих, кому не дали шансу завершити все тоді — наповнити світ новим українським Словом.

Реєстрація обов’язкова: http://bit.ly/2uipIsl