27 січня 2019 року виповнюється 180 років від дня народження видатного вченого-етнографа, фольклориста, правознавця, журналіста, громадського і просвітницького діяча, поета, автора тексту Державного Гімну України Павла Платоновича Чубинського.

Він жив і працював у надзвичайно складних умовах переслідування царським урядом української культури і за своє недовге життя встиг зробити стільки, що, за висловом етнографа Федіра Вовка, його заслуг вистачило б і на декількох професіональних учених. Один лише вірш «Ще не вмерла Україна» зробив, його ім’я безсмертнім навіки.
З нагоди цієї пам’ятної дати в Одеський ОУНБ відбулась музична година «Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці…» і презентація книжково-ілюстративної виставки «Павло Чубинський – співець національного відродження України».

Гості заходу, учні ЗОШ № 58 і читачі бібліотеки, мали можливість дізнатися про цікаві факти з життя видатного вченого, історію створення Державного Гімну України та ознайомиться з працями Павла Чубинського.

Наприкінці заходу пролунала поезія про Україну у виконанні учня 10-А класу Олександра Пичева, а всі присутні виконали Державний Гімн України.