Юрій Гагарін та його 108 хвилин навколо планети Земля започаткували нову еру в історії людства. З того дня, з якого минуло вже 58 років, усі пацани одеських дворів на питання: «Ким ти мрієш бути?» відповідали, не на хвилину не замислюючись, «Космонавтом».

Космонавтика йшла вперед, людство просувалось в космос.

Сьогодні сфотографовано найнебезпечніший об’єкт космосу, його загадка – чорна діра, сьогодні ми передбачаємо, коли до Землі наближаються астероїди, ми знаємо, що у 2092 році до нас на небезпечну відстань наблизиться величезний астероїд, якого вчені назвали ім’ям стародавнього бога смерті і руйнування Апофіса, і саме досягнення космонавтики допоможуть людству захистити Землю, відхиливши, або зруйнувавши цей об’єкт. Засновник фірми Tesla Ілон Маск впевнений, що у 2024 році він пошле на Марс ракету, у складі екіпажу якої буде саме він.

Але все це сталося та й станеться потім, а спершу були 108 хвилин навколо землі на висоті 230 кілометрів.

Шлях людства до космосу неможливо уявити без українців. Саме їхні розробки пришвидшили поступ космічних польотів. Із творців ракетно-космічної галузі 80% народились в Україні. Найвідоміший – Сергій Корольов – конструктор перших штучних супутників Землі та космічних кораблі. Валентин Глушко,Михайло Янгель, Володимир Челомей, Гліб Лозино-Лозинський -сьогодні їхні імені відомі усьому Світу. Перший українець, який побачив Землю з космосу – Павло Попович, перший космонавт незалежної України – Леонід Каденюк.

У відділі виробничої літератури відбулась презентація книжково-ілюстративної виставки, на якій ви підберете для себе книги не про зіркові війни, не про загадкових космічних пришельців , не про модних «інших», а про реальних людей, завдяки земному і космічному подвигу яких наша планета буде захищена сьогодні і в майбутньому. Це – нові книги, написані вже у ХХІ столітті, і погляд здаля на їх героїв ще поважніший. Знайомтесь:

  • Панасов І. «Леонід Каденюк»
  • Каденюк Л. «Миссия – космос»
  • Хайрюзов В. «Юрий Гагарин – Колумб Вселенной»
  • Шевчук С. «Сергей Королев»
  • Чебаненко С. «Георгий Береговой»
  • «Однажды и навсегда… О создателе ракетных двигателей и космических систем академике Валентине Петровиче Глушко».