Державні книгосховища (бібліотеки, музеї, архіви) та приватні колекції на території Одеської області володіють справжнім скарбом – шедеврамикнижкового мистецтва, які є частиною національного культурного надбання.

Тисячоліттями від початків письменності книжка слугувала головним носієм інформації, рушійною силою цивілізації і, водночас, витвором мистецтва. Майстерність слова, сакралізована чи раціоналізована, виявлялась у самих текстах. Значення тексту згодом було доповнене майстрами каліграфічних чи типографських шрифтів, мініатюр чи гравюр, коштовних окладів та вражаючих обкладинок. Шедеври книжкового мистецтва є пам’ятками свого часу – його рівня духовної культури, розвитку технологій, образотворчого мистецтва.

Уявити собі увесь обсяг книжкових скарбів Одещини через сто найхарактерніших, найзнаковіших шедеврів – мета цього видання.

В основу структури книжки-альбому покладені принципи послідовності та репрезентативності. Відібрані з книгосховищ області сто книжкових шедеврів будуть розміщені від початків писемності і до наших днів. Вони будуть представлені візуально та текстуально. Також книжку супроводжуватимуть хронологічний огляд розвитку книжкового мистецтва та характеристика усіх доступних книжкових фондів Одеської області.

Музей української книги звертається до районів Одеської області з проханням номінувати книжковий шедевр до переліку 100 книжкових скарбів Одещини, надавши наступну інформацію:

1. Картка з бібліографічним описом (ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 «Бібліографічний запис. Бібліографічний опис. Загальні вимоги та правила складання»);
  2. Анотація обсягом 2000 знаків з аргументацією висунення книжки на номінацію;
  3. Фото-копії найважливіших ілюстрацій чи інших візуальних елементів книжкового шедевру (обкладинки, прикладу шрифту, графічного оздоблення та дизайну тексту тощо).

Просимо надсилати номінації до 15 листопада 2021 року на адресу: [email protected]

Контактна особа: менеджер проекту – Олена Петрова (093 108 6443)
Долучайтесь! Дуже чекаємо на ваші пропозиції!