Цього року виповнюється 220 років від дня народження Олександра Сергійовича Пушкіна (1799-1837), великого російського поета, прозаїка, драматурга, автора безсмертних творів у віршах і прозі: романів «Євгеній Онєгін», «Дубровський», відомих поем «Руслан і Людмила», «Кавказький бранець», повісті «Пікова дама» і багатьох інших, а також казок для дітей.

Пушкіну були добре знайомі українська народна поезія і українська історія. У період свого південного заслання він певний час жив у Катеринославі, в нашій улюбленій Одесі, бував у Києві, милувався красою української природи, заслухувався піснями українських кобзарів і лірників. В своїх замітках з російської історії XVIII ст. він ставив у вину Катерині II те, що вона “закріпачила вільну Малоросію”.

Творчість О.С.Пушкіна знав і цінував Т.Шевченко, він любив цитувати вірші великого поета напам’ять, про що згадував у своєму щоденнику.

Ще за життя Пушкіна твори його перекладали на українську мову Л.Боровиковський і Є.Гребінка, а згодом – С.Руданський, П.Грабовський та М.Старицький. І.Франко переклав усі драматичні твори поета. XX століття до сузір’я перекладачів поета вписало імена М.Рильського, П.Тичини, М.Бажана та ін.

Здобутки генія це надбання всього людства. Тому яскравим свідченням є дуже цікавий факт : в далекій Ефіопії був поставлений гранітний пам’ятник Пушкіну. На ньому були висічені наступні слова: «Нашому поетові».

Пропонуємо виставку «Поет на всі часи». Родзинкою виставки є рідкісна книга-подарунок творів поета видання 1900 року, а також мініатюрне сучасне видання «Євгенія Онєгіна».