Пропонуємо ознайомитись з деякими журналами, які надійшли до відділу періодичних видань:

 

Природничі науки:

Український географічний журнал. 2017. № 1.

У щоквартальному науково-теоретичному журналі в основному публікуються статті о географічних дослідженнях. Але редакція тримає в полі зору журналу і важливі події, що стосуються майбутнього держави. У рубриці «Актуальна тема» вміщено виступ С. І. Пирожкова, віце-президента НАН України про цивілізаційний вибір України та стаття про основні завдання науково-дослідних робіт в Інституті географії НАН України в 2016 році.

 

 

 

Екологічний вісник. 2017. № 1.

У журналі підведено підсумки 20-річчя природоохоронної діяльності Всеукраїнської екологічної ліги. Також наведені нові тенденції у містобудуванні на основі зарубіжного досвіду в умовах сучасної урбанізації, коли глобальна екологічна криза є основною проблемою людства. Яскравим прикладом втілення сучасних принципів і технологій нового урбанізму є новобудови Стокгольма, Фрайбурга та Дубліна. А також розкрито проблему впливу воєнних дій на функціонування та стан Українського степового  природного заповідника НАН України в 2014-2016 рр.

 

 

 

Інтегративна антропологія. 2017. № 1.

У медико-філософському журналі публікуються статті про філософські проблеми нанонауки,  нанотехнології і наноматеріали для медицини, генетичні аспекти біології та медицини. Короткі повідомлення на тему «Конструктивні та функціональні матеріали для медицини».

 

 

 

 

Наука та наукознавство. 2017. № 1.

У щоквартальному міжнародному науковому журналі опубліковані статті про науку та інноваційний розвиток економіки і суспільства, проблеми розвитку науково-технологічного потенціалу, науку і освіту, науку за кордоном, історію науки і техніки.

 

 

 

 

 

Економічні науки:

Економіка та держава. 2017. № 3.

У журналі розглядаються насущні економічні питання з якими стикається сучасна українська держава.

 

 

 

Актуальні проблеми економіки. 2017. № 2.

У журналі містяться статті з економічної теорії та історії економічної думки, з міжнародних економічних відносин, управлінням національним господарством, підприємствами. А також статті з розвитку продуктивних сил та регіональної економіки, охорони навколишнього середовища, соціальної економіки та політики, інформаційних технологій в економіці. Статті в журналі публікуються українською, англійською та російською мовами.

 

 

 

 

Економіка України. 2017. № 3.

У журналі містяться статті за проблем регіонального розвитку і децентралізації, розвитку системи управління державними фінансами, розвитку особистих селянських господарств в умовах інституціональних змін, про оцінювання реалізації соціальної відповідальності як соціоекономічного феномену.

 

 

 

 

 

Економіст. 2017. № 3.

У журналі опубліковані статті про охорону інтелектуальної власності, механізми управління агроландшафтами, про принцип «невиродженості» як характеристики динамічного стану економічних систем.

 

 

 

 

Регіональна економіка. 2017. № 1.

У щоквартальному науково-практичному журналі опубліковані статті про транскордонні кластерні системи, інтелектуальний ресурс, маркетингову діяльність територіальних громад, формування зернового кластеру  на прикладі Південного регіону. У рубриці «Фінанси і банківська справа» статті про формування доходів місцевих бюджетів, фінансове забезпечення освіти в Карпатському регіоні. Досвід модернізації економіки Польщі, порівняльна оцінка промисловості України та Польщі. У розділі «Економіка та управління національним господарством» статті про індустріальні парки України, соціальне партнерство у забезпечення гідної праці в Україні, дослідження якості людського потенціалу регіону, оцінювання локалізації підприємницької діяльності.

 

 

 

Педагогічні науки:

 

Історія в школі. 2017. № 1-2.

В науково-методичному журналі для вчителів містяться фотонарис до 100-річчя Лютневої революції, стаття про українського композитора Миколу Лисенка, методики організації та проведення уроків з історії, стаття про релігійний екстремізм у культурологічно-педагогічному вимірі.

 

 

 

 

Історія і суспільствознавство в школах України: теорія та методика навчання. 2017. № 3.

В науково-методичному журналі бесіда з доктором історичних наук, завідувачем відділу Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. Грушевського НАН України про оновлення програми і нові підручники для учнів дев’ятого класу загальноосвітніх шкіл з курсу історії України, стаття про зміни МОН України в програмі з історії для основної школи, стаття про підручник І. Щупака «Всесвітня історія» для 9 класу, репортаж із ІХ дебатного турніру для молоді «Dnipro Open 2017». Значна частина журналу відведена завданню для перевірки умінь розпізнавати факти (події, явища, процеси) за візуальними історичними джерелами.

 

 

Історія і суспільствознавство в школах України: теорія та методика навчання. 2017. № 4.

В журналі приводиться дискусія в соціальних мережах щодо оновлення програм з історії, завдання ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії, завдання ІV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства, конспекти уроків «Закарпаття у роки Другої світової війни» та «Закарпаття у другій половині ХХ – на початку ХХІ ст.».

 

 

 

Виховна робота. 2017. №4.

У журналі містяться сценарії до проведення урочистих заходів у школі, присвячених дню Перемоги, святу до Дня матері, святу до дня сім’ї, а також сценарій свята останнього дзвінка. Також у журналі можна знайти методичні рекомендації проведення виховних годин у школі присвячених патріотичному виховання школярів, розширити їх знання про свою державу, розкрити суть поняття «громадянин», «патріот» для того щоб розвивати у них прагнення бути патріотами своєї Батьківщини. А також у журналі ми можемо знайти матеріали для бесід із батьками, щодо покарання дитини за певні провини.

 

 

Класному керівнику. Усе для роботи. 2017. № 4.

В науково-методичному журналі містяться матеріали на допомогу вчителю. Це сценарії випускних вечорів, відкриті батьківські збори, виховні заходи: про шкоду куріння та алкоголізму та робота з дітьми, які мають суїцидальні нахили.

 

 

 

Початкова школа і сучасність. 2017. № 4.

Журнал містить статті, що описують: діагностичні методики визначення стилю педагогічного спілкування вчителя початкової школи, також розкриваються проблеми виховання турботливості у першокласників в умовах сучасності, методичні рекомендації щодо проведення уроків: природознавства, математики, уроків письма для першого класу, української мови та музичної культури.

 

 

 

 

Політичні науки:

 

Гетьман. 2017. № 1.

Громадсько-політичний, науково-популярний журнал містить статті про новітні технології у медицині , нову книгу про неоголошену війну «Нескорені» в якій містяться 16 розповідей-інтерв’ю з бійцями які пройшли крізь «гарячі» точки, описано виставку до сторіччя Української Центральної Ради, а також опис презентації унікальної колекції рушартів (аутентичних українських вишитих рушників початку ХХ ст.) – ексклюзивних робіт, які створює майстерня «РушАрт».

 

 

 

Військо України. 2017. №4.

У журналі містяться репортажі з зони АТО, розповіді про добровольців, волонтерів; стаття про науково-випробувальную лабораторію зброї та спеціальних захисних матеріалів на базі Національного університету оборони України ім. І. Черняховського в якій випробовують шоломи, бронежилети та техніку, які потрапляють у війська; стаття про оборонне співробітництво між Україною та Канадою; у рубриці «Аспекти безпеки» розповідається про створення спільної європейської армії, згідно Резолюції Європарламенту; до дня Чорнобильської трагедії згадується як це було; у рубриці «Трагічні сторінки» дві статті: про знищення українців у так званий «Великий терор» та про радянських солдатів і офіцерів, які опинилися в німецьких концтаборах під час Другої світової війни.

 

 

Зовнішні справи. 2017. № 4.

У рубриці «Політика» розглядаються проблеми міжнародного статусу Косова в контексті окупації Криму; аналізується політико-правовий аспект вірмено-азербайджанського конфлікту за території Нагірного Карабаху та прилеглих районів; розглядається внутрішньополітичний та міжнародний контекст запровадження в Угорщині загальної амністії 1963 р.; аналізуються інавгураційні промови президентів США Барака Обами і Дональда Трампа з точки зору позиціонування американських традиційних цінностей в країні та світі. У рубриці «100-річчя української дипломатії. Документи. Події. Персони» здійснено спробу проаналізувати й узагальнити місце Української Центральної Ради в зовнішній політиці держав Антанти в 1917-1918 рр.; встановлення державних відносин між Україною та Францією в 1917-1918 рр.; спроба встановлення консульських зносин Української Держави із радянською Росією у 1918 р. Статті про сучасне прочитання концепції безпеки; українсько-ізраїльські відносин у 2014-2016 роках. Публікується перша частина статті про невідомі аспекти видання гетьманом України Іваном Мазепою та господарем Валахії К. Бринковяну у 1708 Євангеліє арабською мовою у м. Алепо у 1708 р.

 

Літературознавчі:

 

Слово і час. 2017. № 3.

У журналі розглянуті проблеми твору Кирило–Мефодіївського братства «Книга буття українського народу» – програмного маніфесту, що був написаний М. Костомаровим в кінці 1846 року. Також розглянуто жанрові особливості щоденників П. Куліша, Т. Шевченка. Осмислено погляди письменників на жінок, особисті стосунки, літературу і релігію.

 

 

 

 

Дивослово. 2017. № 4.

У номері висвітлено проблеми сучасної системи освіти, зазначено аспекти шкільної реформи, потреби перегляду підходів у викладанні літератури, також розкрито поняття «предметоцентризму» як поняття системного підходу в основі якого лежить мета забезпечити дисциплінарну зумовлену діяльність учителя та його учнів. Також журнал містить методичні рекомендації вчителю, а саме план конспект уроку для проведення уроків літератури у 6-му класі, а також граматичні норми української літературної мови. А також у журналі можна знайти тестові завдання з української мови для підготовки до ЗНО.

 

 

 

Вивчаємо українську мову та літературу. 2017. № 12.

Журнал багатий на методичні рекомендації щодо проведення уроків української мови та літератури, а саме урок присвячений Володимиру Винниченко та його оповіданню «Федько-Халамидник», урок присвячений Олексі Стороженко та його творчості, урок у 10 класі правопису м’якого знаку, урок про вживання фразеологізмів у повсякденному житті. Статті насичені різноманітними тестуваннями, малюнками, аукціоном знань для того аби урок був проведений цікаво і школярами успішно були засвоєнні нові знання.

 

 

Всесвітня література та культура. 2017. №4.

У журналі містяться методичні рекомендації щодо проведення уроків, в яких розкрито творчу діяльність авторів А. де Сент-Екзюпері з його казкою притчею «Маленький принц», творчість Річарда Баха і його твір «Чайка Джонатан Лівінгстон», а також творчу діяьність Барбари Космовської та її книжки «Буба» та «Буба: мертвий сезон».

 

 

 

Зарубіжна література в школах України. 2017. №4.

У журналі розкрито тему європейської рівня освіти, адже зараз дуже актуальна участь наших викладачів у міжнародних заходах. Також подані методичні рекомендації щодо проведення уроку літератури щодо ідейно-тематичної спорідненості поезій «Не Зевс, не Пан..» П. Тичини та «Пісня про себе» В. Вітмена, в яких головним завданням для вчителя стає допомогти учням розкрити ідейно-тематичну спорідненість творів, сприяти поглибленню творчої уяви та образного мислення учнів. Також у журналі містяться методичні рекомендації щодо проведення уроку зарубіжної літератури про письменника А. Камю і його роман «Чума», в яких розкрито проблеми морального вибору героїв, розглянуто чуму як універсальну метафору зла, а також ознайомити учнів з історією створення роману.

 

 

Журналіст України. 2017. № 4.

Журнал для професіоналів медіа. В ньому виступають провідні журналісти України і зарубіжжя, головні редактори відомих видань, інформагентств та телерадіокомпаній, науковці, народні депутати та інші представники влади. Публікуються статті з технології журналістської роботи та професійної етики, фахових новацій, журналістської освіти, самоорганізації журналістів тощо.

 

 

 

 

Літературні:

 

Личности. 2017. № 4.

У щомісячному літературно-історичному біографічному журналі опубліковані статті про найвідомішого автора детективної прози Агату Крісті; декабриста Сергія Трубецького; про відому художницю російського зарубіжжя Зінаїду Серебрякову; про одного із найбільш відомих важкоатлетів за всю історію світового спорту Юрія Власова; про відомого британського мандрівника, письменника, поета, етнографа, дипломата, перекладача ХІХ ст. Річарда Френсіса Бертона; про відому іспанку Каталіну де Ерасо (XVI ст.), полулегендарну жінку-конкістадора, воїна та дуелянта.

 

 

 

Дзвін. 2017. № 3.

Щомісячний літературно-мистецький та громадсько-політичний часопис НСП України розпочинається повістю у новелах Галини Максимів «Книга Амазонок», яка присвячується жінкам, котрі були нашими праматерями і з котрих ми маємо брати приклад для себе і майбутніх нащадків та розділами з фантастичного роману Наталії Дев’ятко «Чорний камінь». Вірші молодих поетес Тетяни Трачук та Ані Хромової. У рубриці «За столом новеліста» публікуються твори І. Покотило, Т. Боярчук, Р. Жаркової, А. Петрів, А. Омельницького, Н. Невмиваки, Б. Едельвейс, В. Здухова. У рубриці «Літературний дебют» публікуються твори молодих українських поетів. У рубриці «Мистецька палітра» два есе: про лікувальну властивість музики та враження про виставу театру і. Марії Заньковецької. У рубриці «Життя і слово» статті: про поему Тараса Шевченка «Іржавець», українські різночитання драми П. Б. Шеллі «Прометей розкутий»; про перекладену літературу з фризької мови та вклад українського мовознавця і перекладача Юрія Жлуктенка у цю справу; про новий напрямок у сучасній літературі – некстмодернізм.

 

Київ. 2017. № 3-4.

У літературно-художньому та громадсько-політичному журналі публікується продовження роману Віктора Терена «Ворожіння на ягнятку», уривок із роману-перфомансу Антонії Цвід «Возлюбленик муз і грацій», оповідання Олени Рижко; поезія Миколи Петренко, Власти Власенко, Миколи Мірошниченко, Ольги Бражник. У рубриці «Публіцистика» опубліковані розмова із Ярославою Йосипишин, директором Української бібліотеки у Парижі (у цьому році виповнюється 90 років) та розповідь про українського поета Ярослава Павуляка. У рубриці «Народознавство» опубліковано продовження статті Олекси Логвиненко «Наш Товмач», в якій розповідається про село Товмач, що розташовується на Черкащині. У рубриці «Мистецтво» бесіда з художником Миколою Муравським про життя та творчість; та розповідь про художника Василя Забашту та місце Тараса Шевченка у його творчості.

 

 

Всесвіт. 2017. № 3-4.

У літературно-мистецькому та громадсько-політичному журналі у розділі «Поезія» публікується вибрана поезія поетів світу: Моріна Велдона, Кенуля Арифа, Яна Твардовського, Вільяма Шекспіру, Вільяма Батлера Єйтса; підібрана добірка «Поети світу про Різдво». У розділі «Проза. Драма» опублікована п’єса Мігеля де Сервантеса «Театр чудес», роман англійця Ґрема Ґріна «Третій чоловік», фрагменти роману «Танцівник по траві» американської письменниці Сюзан Паувер, повість естонського письменника Євгена Аксаріна «До альбому свого запиши мене» та оповідання «І долучено до лиходіїв», оповідання німецького письменника Зігфріда Ленца «Паніка», литовського – Антанаса Кріщюкайтіса-Аішбе «Хто винен?», італійського – Андреа Каміллері «Абревіатура». У розділі «Письменник. Література. Життя» опубліковане ексклюзивне інтерв’ю з Іваном Кошелівцем, видатним українським вченим-літературознавцем у діаспорі; стаття пам’яті карибського англомовного поета, лауреата Нобелівської премії Дерека Волкотта; декілька нових штрихів до портрета українського поета, перекладача Григорія Кочура; про відому канадську письменницю Антонін Майє, та її роман «Мій безмежний час»; про твори валлійського англомовного поета Ділана Томаса, особлива увага приділяється віршам, написаним у формі віланели; стаття про видатних лідерів світового революційного руху – Олександра Парвуса, Льва Троцького, Володимира Ульянова-Леніна, до сторіччя т. зв. Великої Жовтневої соціалістичної революції; Іван Франко і сходознавчі студії; стаття про українського єврейського письменника Шолома-Алейхема.