Космос завжди був і залишається однією із загадок, яка й до сьогодні вкрай хвилює людство. Його глибинний небокрай невпинно вабить дослідників всіх поколінь, зоряне небо заворожує своєю нескінченною красою, а зірки здавна були для мандрівників путівниками.

12 квітня 1961 року старший лейтенант Юрій Гагарін на космічному кораблі «Восток-1» вперше в історії людства здійснив один оберт навколо Землі, відкривши епоху космічних польотів.

Політ, що тривав всього 108 хвилин, став тріумфальним проривом в освоєнні космосу. Звістка про цю подію миттєво облетіла всю планету, а популярність Юрія Гагаріна стала загальносвітовою. І день 12 квітня було встановлено Днем космонавтики.

Згодом, у 1969 році, Міжнародна авіаційна федерація визначила 12 квітня Всесвітнім днем авіації і космонавтики. А вже в 2011 році, за ініціативи Генеральної Асамблеї ООН, цей день став ще й Міжнародним днем польоту людини в космос. Під резолюцією, що офіційно підтверджувала цей факт, підписалися понад шістдесят держав.

Але не всі знають, що Одеса має безпосереднє відношення до космосу. Дізнатися про це допоможе книжково – фото – ілюстративна виставка «Людина і космос: від мрії до дійсності», презентація якої відбулась сьогодні, 12 квітня 2018 року, у відділі виробничої літератури Одеської ОУНБ ім. М. Грушевського.

Розділ «Космічний флот – сторінки історії» містить світлини науково-дослідницьких суден, які базувалися в Одесі і брали участь у міжнародних космічних програмах. Їх люб’язно надав Рогожин Володимир Вікторович, член Одеського клубу ветеранів морського космічного флоту.

Розділ «Космічні імена на карті Одеси» знайомить з літературою про видатних діячів в галузі космонавтики, серед яких: Корольов Сергій, Глушко Валентин, Гагарін Юрій, Комаров Володимир, Добровольський Георгій.

 

Всі фото ТУТ