28 липня – державна пам’ятна дата в Україні на честь хрещення Київської Русі − України , що відзначається щорічно у день пам’яті святого рівноапостольного великого князя Володимира – хрестителя Київської Русі-України.

Остання чверть Х – початок ХІ століть – складний і суперечливий період в розвитку Київської держави. Він нерозривно пов’язаний з ім’ям Володимира Святославича, у роки правління якого Київська держава досягла високого рівня політичного й культурного розвитку, стала врівень з багатьма передовими на той час європейськими та близькосхідними країнами.

За роки князювання Володимир Великий здійснив правову реформу, запровадивши усний звід законів. Надзвичайно важливою стала військова реформа князя Володимира. Вона була спрямована на зміцнення оборонної сили держави. Велике значення для  Київської держави мали релігійні реформи князя Володимира. В 988 році він зважується на впровадження християнства як державної релігії.

Прийняття християнської віри було подією величезної ваги. Це було проривом у світ духовного оновлення й самодостатності. Ця подія відкрила доступ до християнської культури, письменства, традицій.

З 2008 року, враховуючи значення православних традицій в історії і розвитку українського суспільства, на підтримку ініціативи Національної ради з питань культури і духовності, Українського фонду культури, Української православної церкви, Української православної церкви Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви та громадськості, указом президента України Віктора Ющенка № 668/2008 від 25 липня 2008 року День хрещення Київської Русі був оголошений державним святом України. Відзначається це свято 28 липня – у день пам’яті князя Володимира – хрестителя Київської Русі.

До 1030-річчя хрещення Київської Русі – України в Одеської ОУНБ ім. Грушевського підготовлено цикл заходів «Золоти ключі духовності». Читачі та гості міста мали змогу познайомитись з попередніми цікавими заходами, присвячених цій знаменній даті.

Не так давно була презентована книжкова виставка «Духовні святителі України», присвячена княгині Ольги та Володимиру святому – духовному реформатору Київської держави.

А в липні запрошуємо відвідати книжково-ілюстративну виставку «Хрещення України-Русі: важлива віха в історії цивілізації», на який представлені монографії та науково-популярні видання по історії християнства та традиціям: «Духовна Україна» Михайла Грушевського, «Українська церква» Івана Огієнка, «Володимир Святий. Ярослав Мудрий» Петра Толочка, «Історія християнства» Сергія Головащенка, «Історія церкви в Україні» Юрія Федоріва, «Домінанти духовного світу українців», «Світло духовності і культури» Світлани Кагамлик…