27 квітня 2018 року в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського відбулась нарада заступників голів районних адміністрацій та начальників відділів культури районів та міст області. Очолювали розмову заступники голови Одеської обласної державної адміністрації Світлана Миколаївна Шаталова та Сергій Валерійович Колебошин. Модератором зустрічі була начальник  управління культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Олена Володимирівна Олійник.

Присутнім було презентовано новий проект ОДА щодо створення на базі 12 публічних бібліотек та 2 Будинків культури 14 районів області культурно-освітніх медіа-центрів в межах ініціативи голови ОДА Максима Володимировича Степанова «Розумний регіон». В створених центрах можна буде і з книгою посидіти, і wi-fi скористатися, взяти участь у розважальних та навчальних іграх  або послухати лекції. Кожен такий медіа-простір буде пристосовано для людей з особливими потребами. Роботи розпочнуться вже за місць. До речі, вже розроблено єдиний дизайн-код.

Таке рішення ОДА підкреслило ставлення до бібліотек як до соціальних центрів культурного життя громади, особистого розвитку, колективного та громадського розмаїття.

Досвідом роботи створених на базі бібліотек самоорганізуючих освітніх просторів (СОУПів) поділились директори Арцизької ЦБС Галина Гуцан, Кодимської ЦБС Тетяна Березовська, Саратської центральної районної бібліотеки Ірина Тимошенко. Проект перебудови та оформлення приміщень медіа-центрів представив архітектор.