6 червня 2024 року о 15:00 в Одеській ОУНБ імені М. С. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться лекція д.і.н., професора кафедри історії України та спеціальних історичних дисциплін ОНУ імені І.І. Мечникова Тараса Гончарука «Їм немає меморіальних дошок в Одесі: діячі УНР 1917-1921 рр.»:

Українська національна революція 1917-1921 рр. є одним із ключових моментів в історії нашої держави.

Проте, у масовій свідомості наших співвітчизників до сьогодні відсутні образи учасників тих подій, окрім двох випадків. Коли мова йде про комуністичні персональні символи, що останнім часом успішно втрачається, або про лідерів Центральної Ради, Гетьманату, Директорії та меншою мірою ЗУНР.

Водночас, визначаючи місце Одеси в Українській революції 1917-1921 рр., варто згадати, що одеські українські діячі долучилися до революційних, державотворчих, культурно-освітніх, а в глибшому розумінні націєтворчих процесів.

При цьому, існує вражаючий дисонанс між внеском українських провідників в історію Одеси як органічної частини Української незалежної держави та сьогоднішнім станом пошанування цих діячів.

В Одесі вочевидь бракує меморіальних дошок, назв вулиць, памʼятників, які б нагадували суспільству про видатних земляків.

Про це і поговоримо разом з істориком, професором Тарасом Гончаруком.

Вхід вільний!