21 вересня 2024 року о 13.00 в Музеї української книги Одеської ОУНБ імені М. С. Грушевського (вул. Троїцька, 49/51) відбудеться презентація історико-краєзнавчого альманаху «Єдисан від А до Я».

Єдисан – це історико-географічний регіон, який розташовується між річками Південний Буг і Дністер на півдні сучасної України, частково охоплюючи території Одеської, Миколаївської та Херсонської областей. У XVIII ст. Єдисан був заселений переважно ногайськими татарами, що входили до складу Османської імперії.

Назва «Єдисан» походить від ногайського племені, що жило на цій

території, та вказує на сім різних ординських племен орди. Важливою характеристикою цього регіону є його багата етнічна та культурна історія, зокрема проживання на цій території ногайців, татар, українців, болгар, гагаузів та інших народів.

У рамках події автори альманаху поділяться своїм досвідом і розкажуть про результати роботи над виданням. Альманах є результатом проєкту «Центр культурної спадщини Єдисан», реалізованого командою ГО «ЕКО Березань». Проєкт підтримується фондом ІЗОЛЯЦІЯ та фондом «Партнерство за сильну Україну».

Статті альманаху:

• Єдисан від А до Я, автор Олександр Городилов;
  • Ханська Україна в історії східної та південно-східної Європи (кінець XVII – XVIII ст.), автори Олександр Середи, Олена Бачинська;
  • Очаківській вілайєт у кримсько-османському просторі, автор Олександр Середа;
  • Динаміка освоєння та заселення земель південного Єдисану кінці XVIII – першій чверті XIX століття, автор Віктор Дробний;
  • Хронологія розвитку Єдисанської землі, автори Іван Голтуренко, Віктор Дробний, Олексій Сидорчук
  • Єдисан – далі буде, автор Олексій Сидорчук.

Вхід вільний!