16 лютого 2017 року в бібліотеці ім. М. Грушевського до Дня Героїв Небесної Сотні відбувся вечір-пам’яті «Янголи України: доля Героїв Майдану очима сучасників».

Зі вступним словом перед гостями заходу – учнями 10-Б класу гімназії № 2 (кл. керівник Паранюк О.В.) – виступила начальник відділу культури, мистецтв, національностей та релігій Ярослава Різниченко. Вона підкреслила, що Небесня Сотня – це символ громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості, завдяки смертям яких змінено хід історії нашої держави.

IMG_5688

Я.О. Різниченко – начальник відділу культури, мистецтв, національностей та релігій

Пані Ярославо прочитала вірш Анни Дмитрук:

«Це моя і твоя війна

за мою і твою свободу.

Ти із заходу, я зі сходу –

ми щаслива одна сім’я.

І ніхто нас не роз’єднає,

нас ніколи ніхто не здолає,

бо ми разом – могутня сила.

Це моя і твоя Україна».

Про сакральний знак – тризуб, 25-річчя затвердження якого як малого державного Гербу України відзначатиметься 19 лютого, розповів доктор історичних наук, професор Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова Тарас Григорович Гончарук. Із захватом присутні слухали історію становлення державного символу – від печатки князя Святослава, златника князя Володимира до тризубу Георгія Набрута і Василя Кричевського.

IMG_5693

Т.Г. Гончарук – д.і.н., професор ОНУ ім. І.І. Мечникова

Своїми спогадами про події 2013-2014 років, про власне ставлення до них та небайдужих співвітчизників, які протягом трьох місяців захищали ідеали демократії, відстоювали права і свободи людини, європейське майбутнє нашої країни,  поділилися учасники Майданів у Києві та Одесі Олег Цуркан та Олена Балаба.

IMG_5709

Олег Цуркан, учасник Майдану у Києві 2013-2014 рр.

IMG_5712

Олена Балаба, учасниця Майдану в Одесі 2013-2014 рр.

Учням була представлена книжково-документальна виставка та проникливі оповіді з циклу «Обличчя майдану» – про молодих людей, які загинули на Інститутській 20 лютого 2014 року: про Івана Пантелєєва, рок-музиканта, соліста групи «Небо Мінуса», який виріс у Краматорську, а напередодні подій зими 2014 року доглядав стареньку бабусю, та про 19-річного Устина Голоднюка, батько якого впізнав його за легендарною «голубою» каскою.

IMG_5687

Учні гімназії № 2 під час заходу

IMG_5698

Учні гімназії № 2 під час заходу

IMG_5673

Учні гімназії № 2 під час заходу

Присутні прослухали пронизливу пісню «Мамо, я живий, лиш закриті очі» та вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.