8 серпня 2024 року о 15:00 в Одеській ОУНБ імені М. С. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться лекція медіааналітикиня Інституту демократії імені Пилипа Орлика, професорка кафедри журналістики та соціальних комунікацій Донецького національного університету імені Василя Стуса Наталії Стеблини на тему: «Як виявляти імперські наративи в російських медіа? Інструменти постколоніальної критики від Еви Томпсон»           .

Лекторка Наталя Стеблина допоможе нам розібратися як виявляти імперські наративи у ворожих пабліках.

Нам кажуть: «Війну розпочав не Пушкін, а Путін». Але чи це правда? Можливо, все-таки саме у творах Пушкіна та інших російських лідерів думок закладені причини сучасних воєн, які веде їхня держава?

Для того, щоб відповісти на ці питання, можна використовувати простий підхід – постколоніальну критику. Її основи, саме у застосунку до російської культури, вперше використала Ева Томпсон. Їх залучимо для розбору сучасних російських колоніальних міфів та наративів.

Під час лекції дізнаємося:

• Якими є складові російського колоніалізму та імперіалізму і як вони відображаються у медіа?
  • Чому російські лідери думок не здатні усвідомити російські колоніальні злочини? І в чому специфіка цього усвідомлення?
  • Із чого складається сучасний російський міф про «імперію» та «родіну»?
  • Як Пушкіни, Толстоєвскіє та інші російські письменники стали заручниками імперських міфів?
  • Яким чином використовувати постколоніальну критику для інтерпретації медійних творів та творів мистетцва?

Вхід вільний!