19 січня 2024 року о 14.00 в Одеській ОУНБ імені М. С. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться брифінг «Водно-болотні угіддя України в умовах війни. Досвід роботи команди НПП “Тузлівські лимани”».

До майбутнього міжнародного дня водно-болотних угідь будуть розглянути питання щодо гідрологічного стану водоймищ на території природного парку «Тузлівські лимани». Як природоохоронці та науковці виконують свої обов’язки під час війни? Чи здійснюється комунікація з органами місцевого самоврядування та компетентними органами державної влади в одеському регіоні?

12 грудня 2023 року у закритому режимі відбулося засідання постійної комісії Одеської обласної ради з питань екології, природокористування, земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, запобігання надзвичайним ситуаціям і ліквідації їх наслідків та оборонної роботи (керівник Волканов В.). На засіданні були присутні обласні депутати, представники обладміністрації, науковці та військове керівництво області, які зокрема розглядали питання «про клопотання приватної компанії «Інститут морської аквакультури» щодо можливості експлуатації каналу між Чорним морем і лиманом Бурнас». Зауважуємо, що екологічна проблематика є специфічною та комплексною і, зрозуміло, що не всі учасники фахово розуміються на даній темі. За нашими оцінювальними судженнями у питанні порядку денного постійної комісії облради ініціатори приховали звичайне лобіювання діяльності приватного підприємства. Під час воєнного стану ця прикордонна ділянка була повністю закрита через безпекові питання. Це й охорона прикордонної зони, й запобігання шпіонажу з боку рф тощо.

Окремо будуть розглянути екологічні, корупційні та безпекові ризики щодо експлуатації каналу між Чорним морем і лиманом Бурнас на другому кілометрі чорноморського піщаного пересипу. Хто лобіює це питання? Яку небезпеку це несе для регіону? Відношення військового керівництва.

Доповідачі: в.о. директора НПП «Тузлівські лимани» Ірина Вихристюк, керівник наукового відділу НПП «Тузлівські лимани» Іван Русєв, адвокат НПП «Тузлівські лимани» Артем Карташов.

З̲а̲п̲р̲о̲ш̲у̲є̲м̲о̲ з̲а̲с̲о̲б̲и̲ м̲а̲с̲о̲в̲о̲ї і̲н̲ф̲о̲р̲м̲а̲ц̲і̲і̲ та̲ в̲с̲і̲х б̲а̲ж̲а̲ю̲ч̲і̲х.

Онлайн-̲т̲р̲а̲н̲с̲л̲я̲ц̲і̲я в̲ п̲о̲д̲і̲ї̲,̲ а̲б̲о̲ з̲і̲ с̲т̲о̲р̲і̲н̲о̲к̲ ф̲б̲:̲ Національний природний парк “Тузлівські лимани” –https://www.facebook.com/profile.php?id=100064670230790

Зелений лист, ГО- https://www.facebook.com/Zeleniy.List