Пенсіонери Приморського району подовжують онлайн-заняття напрямку «Українська платформа багатонаціональної Одещини» соціально-педагогічної послуги «Університет третього віку».

На Всесвітній день Бабака зазвичай спостерігають за погодою та, навіть, течею карантину.

ДЕНЬ СУРКА: В ОДЕССКОМ ЗООПАРКЕ РЕШИЛИ НЕ БУДИТЬ МЕСТНОГО «СИНОПТИКА»

В Одесском зоопарке приняли решение не будить местного «синоптика» сурка Ватрушку.

ПЕРЕКЛАД:

Так, за традицією тварину мали бути розбудити суто сьогодні, в День Бабака. Якщо він би побачив свою тінь, злякався й заліз назад в нору, то жителі міста зробили висновок про те, що нас ще очікує попереду ще шість тижнів зими. А якщо  через  хмарну погоду бабак не кинув тінь – була б вірна прикмета ранній весни. Однак, примусове пробудження є великим стресом для бабака, тому його вирішили залишити у спокої. В зоопарку відмітили, що в першу чергу піклуються про здоров`я тварини, тому готові  не слідувати сліпо традиції .

Одеський метеоролог Ватрушка, за словами директора Одеського зоопарку Ігоря Бєлякова, є одинаком, не знайшлось йому пари, він вже в роках, але ще трудиться.

Колега Ватрушки з Харкова, бабак Тімка, надав прогноз, що зима ще продовжитися як найменш шість тижнів: він вийшов з норки, побачив свою тінь, перелякався й повернувся спати.

Американець бабак Біл принаймі також прогнозує подовження зими.

Багато тваринок передбачає не тільки погоду, а й землетруси, паводки та таке інше. Люди помічають, як перед дощем й снігом птахи літають ближче до землі. Навіть, рибки в акваріумі метушаться на зміну погоди. Собаки попереджають хазяїв, щоб ті встигли покинути домівки й не залишитися по під руїнами. Щодо щурів, які як то кажуть, екстраполюють ситуацію, та покидають першими судна, які терплять аварію, їм немає рівних.

Людина також може відчувати зміну атмосферного тиску напередодні або після його коливань. Деякі люди ніби то випадково не встигають на літак або поїзд, а потім з’ясовують, що  таким чином рятувались від біди.

Пенсіонери поділилися враженнями:

Олена Д`якова: Цікавий фільм „День Бабака” люблю передивлятися на початку лютого.

Надія Біляєва: З подругами ходжу до зоопарку. Так, були на фестивалі китайських ліхтариків у минулому році. Директор Беляков є дуже артистичним, креативним. Він полюбляє завжди обирати якусь роль й виконує її з гумором. До бабака Ватрушки віднісся з турботою.

Марія Фетісова.