Пенсіонери Приморського району, які отримують соціально-педагогічну послугу «Університет третього віку», зустрічаються щовівторка в бібліотеці ім. М.Грушевського й працюють за напрямком «Українська платформа багатонаціональної Одещини». Крім того, в бібліотеці ім. М.Грушевського проходять засідання жіночого клубу «Відзігорні рідзігюлькі» вільного формату, зустрічі приносять багато позитивних емоцій.

В грудні 2019 року «Відзігорні рідзігюлькі» приєдналися до  Всесвітнього дня української хустки й Всеукраїнського флешмобу «Зроби фото з хусткою», з метою об’єднання жінок різного віку, фаху та національності для збереження та відновлювання українських традицій.

Слухачки провели майстер-клас «Пов’яжи хустку з вушками» за ініціативи лідерки «Української платформи багатонаціональної Одещини» Галини Ідельс. Пані Галина влітку з родиною мандрувала Західною Україною й на свої власні очі не тільки побачила і Гуцульщину, і Бойківщину, але закохалася в них. Саме там вона навчилася пов’язувати хустку з вушками.

Таку хустку в’яжуть жінки й вона підкреслює святковість вбрання, навіть якщо використані так звані базові речі, спідниця або джинси й блуза або кофта. Хустку пов’язують з вузлом на шиї, потім роблять «вушки» на скронях, а далі піднімають вгору кінці й завершають головний святковий убір бантом. Жінка хусткою з вушками може завершити як весільне обрядове вбрання, так й додати урочистості своєму звичайному вбранню.

Пані Галина ділиться враженням, що можна експериментувати з будь-якою хустиною або шаликом. Цікаві убори прикрашають літнє вбрання, сарафани й сукні. Вони дуже зручні особливо, коли жінка повертається з моря й волосся неможливо гарно прибрати. Хустка з вушками в нашому південному регіоні дуже природна, вона надає екзотичності. Жінка може підкреслити свою вірність традиціям й патріотизм, якщо вона використає у вбранні державні кольори.

Фото надала Надія Біляєва, срібний волонтер ресурсного центру «Прима-центр 60+»

Записала Марія Фетісова.