Пенсіонери Приморського району продовжують онлайн-заняття з української мови. Напередодні Нового року за китайським календарем», який відмічається 12 лютого, було написано казку онукам від бабусь до Міжнародного Дня Бабака, 02.02.2021; Дня Кота в Європі, 17.02.2021;  а також Міжнародного Дня Полярного Ведмедя, 27.02.2021.

 

Онлайн-твір «В Новий Рік з Бабаком: Як затоваришували Бик й Бабак, Кіт й Полярний Ведмідь від  слухачок «Української платформи багатонаціональної Одещини» соціально-педагогічної послуги «Університет третього віку» та підопічних, які перебувають на обліку КУ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Приморського району міста Одеси».

Любий мій онук (онука) поки за вікнами завірюха мете сніг, наметає кучугури, давай сідай біля бабусі й будемо разом ліпити з тобою варенички. А щоб було веселіше, ще складемо казочку. Так завжди було, коли я сама була маленькою дівчинкою, моя бабуся ліпила чудові смачні варенички з заварного тіста, начиняла їх картоплею, капустою й сиром. А щоб і я не сумувала поруч з нею, ще й казочки розповідала. Наприклад, про дванадцять місяців.

– То ми її вже минулого разу разом згадували, про те як усі місяці зібралися на галявині й кожний дівчинці дарував якесь диво. Давайте, якусь іншу!

– Добре, буде тобі й казочка, на цей раз про дванадцять тварин.

От одного разу дванадцять тварин зібралися на галявині й вирішили маленькій дівчинці провести екскурсію. Ось вони – Щур, Бик, Тигр, Кролик, Дракон, Змія, Кінь, Коза, Мавпа, Півень, Собака й Свиня– вийшли як на арену цирку один за одним й почали вихвалятися.

– Я самий розумний, хитрий, плодючий, – кричав Щур. А ще я можу жити в степу й пустелях, у льодах й спеці. Перегризаю дроти, влізаю на вертикальну стіну. Коли відчуваю небезпеку, то першим знаходжу вихід, але нерозумні люди кажуть, що Щур першим тікає.

– Бабуся, це про кого? Карликових щурів з акваріуму?

– Слухай далі уважно, поки Щур голосно вихвалявся, вийшов Бик й Щур втік. За Биком – Тигр рикнув – побігли Кінь й Коза.

Тільки безстрашний Бабак прокинувся від страшенного галасу звірів й виліз з норки, щоб подивитися, коли там зима закінчиться. Його тінь, мохната й пухнаста, впала на білий сніг – усі звірі конче перелякалися. А з кучугурі виліз Білий Ведмідь, сам схожий на кучугуру.

– А котик де, бабуся?

Ось й наш котик прийшов. Мурчику, зараз тобі налляймо молочка. Товаришуй з нашими Бабаком та Полярним Ведмедем.  

Пенсіонери поділилися навичками складати казки :

Надія Біляєва: Марія використала метод «розповім про те, що бачу» або «на городі бузина, а в Києві дядько» – це коли  голова забита своїми думками, а онуки просять казку. Зрозуміло, що на класичну казку ніяк не тягне, але як казочка-антістрес згодиться.

Олена Д’якова: Діти зараз дуже тямущі. Колись чула як маленька дівчинка розповідала про неслухняного Колобка, якому одрубали ручки й ніжки – треба було почути цю казочку, куди там привиди у замках. Отже, діти віддзеркалюють відносини в родині.

Марія Фетісова.