В Україні в третю суботу квітня відмічаєтеся День довкілля. Традиційно в цей день прибирають, благоустроюють й прикрашають зелені зони Одеси у всіх міських парках: ім. Тараса Шевченка, Григорія Савицького, Преображенському, Артилерійському на Люстдорфській дорозі, на Лузановці, в дендропарку Перемоги, скверах Серединському й Небесної Сотні, на Театральній площі, Трасі здоров’я, на Меморіалі героїчної оборони Одеси 411-ї берегової батареї.

До робітників комунальних служб міста в роботах з благоустрою, як завжди, приєднуються представники районних адміністрацій, міських й обласних департаментів, діячі суспільства, а також всі небайдужі одесити.

В суботнику прийняли активну участь й співробітники КУ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Приморського району міста Одеси». Вони працювали на території парка Савицького. Учасникам суботника було надано приладдя й и пакети для збору сміття.

Слухачі «Університету третього віку» постійно проводять екологічні акції: збір пластикових кришок, які ідуть на виготовлення протезів учасникам АТО; збір використаних батарейок з метою запобігання забруднення довкілля; акції буккроссигу (книгу, яку прочитали, передайте іншому), а також прибирання Траси здоров’я, на якій в літній час проводяться заняття зі  скандинавської ходьбі.

Співробітники Приморського терцентру поділилися враженнями:

Тамара Беспята: Для мене попрацювати на землі завжди в задоволення, це добрий засіб переключення з одного виду діяльності на інший, який дозволяє  відпочити й порадіти результатами своєї праці.

Олена Перяєва: Для мене Одеса – до сих пір відкриття, тому цікавлюсь топонімікою. Думала, що парк імені космонавтки Світлани Савицької, однак, помилилася. Перепитувала інших через зацікавленість – не дуже повідомлені. Стара назва парку (імені Ленінського комсомолу), яку відмінили у зв’язку з декомунізацією, люди згадують, а про Георгія Савицького мало хто знає, що він був підприємцем того часу, займався пивоварінням, медоварінням й винокурінням, розводив в ставках рибу, вирощував овочі й фрукти. Топоніміка досить цікава й корисна справа.

Олена Нетреба: Весіння приборка в домі й на вулиці добре організують. Згадую, як працювали на землі бабусі й дідусі. Завжди підключають до праці своїх дітей. Цього разу на суботник прийшла разом з донькою – хай працює.

Марія Фетісова.