Пенсіонери Приморського району згадали, що саме в Одесі зняли перший фільм про життя Тараса Шевченка ще 100 років тому, частина друга

BY CULTUREMETER · 10.03.2021

ПЕРЕКЛАД:

«В 1925 році в Одесі на першій кінофабриці ВУФКУ – Всеукраїнське фото кіноуправління – зняли першій український байопик (фільм-біографія) про життя поета й художника Тараса Шевченка. На момент створення фільм був одним з самих найдорожчих на кіностудії: вперше для підготовки до зйомок фільму були залучені спеціалісти з історії, етнографії, літературознавства. Художнє оформлення фільму створив видатний художник-модерніст академік Василь Кричевський, фільм консультував професор Сергій Єфремов.

Двохсерійна стрічка складається з біографічних новел, які ілюструють життя Шевченка-юнака, солдата, поета. Фільм мав в ті роки великій успіх в Україні й за кордоном. Він був самим успішнім кінопроектом 1926 року, за інформацією сайту ВУФКУ.

Роль Тараса Шевченка в фільмі виконав Амвросій Бучма («Тарас Шевченко», (1926, режисер Петро Чардинін) .

В Одеському літературному музеї відкрилася виставка, яка присвячена історії випуску фільму на екрани. В експозиції надана колекція раритетних журналів «Кіно» 1926-1927 років з унікальною рекламою й повідомленнями про історії створення стрічки «Тарас Шевченко».

Пенсіонери поділилися враженнями:

Надія Біляєва: Приємно, що перша стрічка про Тараса Шевченка має одеську прописку. В Одесі є також парк, проспект імені Шевченка.

Людмила Грубник: Амвросія Бучму люди старшого віку добре пам’ятають за стрічкою «Подвиг розвідника» – актор височайшого рівню навіки.

Олена Д’якова: Коли говорять про Шевченка, то завжди говорять про його історію викупу з кріпацтва завдяки продажу портрету Василя Жуковського, що належав пензлю Карла Брюллова. Й мало хто згадує, що він був не просто художником, а Академіком Імператорської академії мистецтв (1860).

Марія Фетісова.