Пенсіонери Приморського району, продовжують онлайн-заняття та обговорюють цікаві події. Цього разу приводом став новий дудл, який Гугл присвятив 100-річчю з дня народження італійського письменника Джанні Родарі.

По-перше, дудл є тематичним малюнком Google у зв’язку з знаменними подіями, які анонсуються на головній сторінці Google – тобто дудл – така собі заставочка.

23 жовтня виконується 100 років з дня народження Джанні Родарі, італійського письменника й журналіста. Більш за все Джанні Родарі відомий завдяки своїм дитячим книгам, в яких він піднімає гострі соціальні проблеми. Книга «Пригоди Чиполліно» є найвідомішою книгою письменника, за яку він отримав премію Ганса Крістіана Андерсена. Джанні Родарі є першим й єдиним італійським письменником, який отримав таку високу нагороду.

Народився Джанні Родарі на півночі Італії у місті Оменья в 1929 році. В 1948 році почав працювати в виданні італійської компартії «Уніта». Водночас писав оповідання для дітей в журнал «Піонер». В 1951 році були опубліковані перші твори Родарі «Книга веселих віршів» й «Пригоди Чиполліно».

Переклади віршів Джаннні Родарі на російську належать Інесі Константіновій.  Вдала екранізація «Чиполліно», радянсько-італійська ексцентрична музична кінокомедія режисера Тамари Лисиціан, знята на кіностудії «Мосфільм» у 1973 році за мотивами казки Джанні Родарі «Пригоди Чиполліно» в перекладі Злати Потапової під редакцією Самуїла Маршака. Фільм прийшовся до душі дітям та їхнім батькам.

Цікаво, що українською Чиполліно перекладається як Цибуліно.

Мало хто згадає, що Джанні Родарі був непоганим профорієнтатором та добре знався у світі професій. Його вірш «Чим пахнуть професії» є тому підтвердженням.

Веселий, оптимістичний, згідний до підтримки соціально незахищених  верств,  письменник Джанні Родарі завоював серця людей планети.

Пенсіонери поділилися враженнями:

Людмила Обченко: На книжках Джанні Родарі          виросло вже три покоління: ми, наші діти й онуки. Таки книжки читають й знов повертаються до них. Сьогодні не має аж ніякого значення, що книгу написав письменник-комуніст.

Надія Біляєва: Казка про Чиполліно добре екранізована, її цікаво дивитися. Книжка також мала хороші ілюстрації. Повертаємось до кращого!

Записала Марія Фетісова.