Пенсіонери Приморського району, які отримують соціально-педагогічну послугу «Університет третього віку» і відвідують напрямок «Українська культура багатонаціональної Одещини», із задоволенням знайомляться з культурою різних етносів на міських виставках, концертах, фестивалях, а також зустрічаються з представниками національно-культурних громад Одещини і гостями Одеси. Вкрай доброю нагодою практичної етнології став концерт ансамблю Пенсіонери Приморського району відвідали концерт ансамблю Західно-Поморського воєводства Польщі «Щециняни».

Довідка. Колектив «Щециняни» існує дев’ятнадцать років. В ансамблі майже триста учасників. З 2013 року колектив є Почесним представником міста Щецин. З 2015 – Зразковим ансамблем.

Пенсіонери Приморського району відвідали концерт ансамблю Західно-Поморського воєводства. 

Концерт ансамблю «Щециняни» який відбувся у межах співробітництва між Західно-Поморським воєводством і Одеською областю в Одеському академічному театрі музичної комедії імені Михайла Водяного, відкрив розмаїття культури Польщі. Колектив продемонстрував приклад уміння поєднувати традиції з творчим підходом і сміливістю експерименту. Ансамбль «Щециняни» представив одеському глядачу і слухачу танці Тешинськой Сілезії, сюїту любельських танців, танці верховинців регіону Спиш, а також віночок пісень різних регіонів Польщі.

Культурне життя буквально вириє у багатьох місцях Західного Помор’я: Кошалині, Голенюві, Старгарді, Колобжезі, Свиноуйсьці. Гості відмітили, що повернувшись із Китаю, вони тут же виїхали до Одеси, де їм прийшлося до душі ласкаве морське повітря, теплі сонячні дні, гарна і смачна українська кухня, а також гостинний прийом в Одесі й неперевершена одеська публіка, яка зовсім не скупа на аплодисменти і «браво».

Одеса і Щецин мають багато спільного, не зважаючи на географічну віддаленість: обидва є портами, а також багатоконфесійними, поліетнічними и мультикультурними європейськими містами. Люди, які живуть у цих містах, відкриті для подальшого співробітництва.

Пенсіонери поділились враженнями:

Кривобокова Ольга Єрмолаївна: Концерт мав позитивну енергетику. Не зважаючи, що основний состав – це молоді люди, вони зуміли передати дух країни та традицій поляків. Маленькі діти на сцені були терплячі і старанні. Колектив водночас танцює і співає. Гарні костюми в червоно-білій гамі, кольорах символіки польського прапору, створили феєрію свята.

Гудович Тетяна Вікторівна: «Щециняни» є яскравим, самобутнім, перспективним. Поляки демонстрували прекрасне почуття гумору. Музичний інструмент, відомий в Україні як «бугай», вони називають інакше, дуже смішно. Це дерев’яний бочонок, який обтягнутий з обох боків шкірою, до одного боку причеплено пук кінського волосу. Міцно тримаючись за бочонок однією рукою, а другою тягнучи за «хвіст», музикант сприяє створенню звуку, дуже схожому на крик птиці-бугая.

Фото надала Ольга Кривобокова, срібний волонтер ресурсного центру «Прима-центр 60+»

Автор: Марія Фетісова