Пенсіонери Приморського району, які є слухачами напрямку «Українська платформа багатонаціональної Одещини» соціально-педагогічної послуги «Університет третього віку», продовжують онлайн-заняття.

Добрим приводом згадати про свій статус студента, який вчиться впродовж всього життя, є свято Міжнародного Дня студента, що було започатковане саме у Тетянин день, 25 січня. Студенти традиційно влаштовували в цей день галасливі гуляння до ранку.

За повір’ям, Свята Тетяна є покртетянин деньовителькою студентів і заступницею всіх дівчат на ім’я Тетяна. Свята Тетяна допомагає в навчанні, в неї просять ясного розуму і доброї пам’яті. Свята Тетяна є заступницею і покровителькою всіх Тетян. 25 січня всі Тетяни відзначають свої іменини.

В церквах проходять богослужіння на честь мучениці Тетяни, ставлять свічки за успіхи у навчанні й житті. Цей день – чудова нагода привітати всіх Тетян і проявити знаки уваги.

Деякі традиції свята. У цей день прийнято ставити свічки у церкві за успіхи у навчанні. Дівчата в цей день майстрували невеликі волоті з ганчірок і пір’я. Вважалося, що якщо поставити таке мітелко в «бабин кут» (скоріш за все це – місце біля печі, де жінки знаходилися більшу частину часу) будинку вподобаного хлопця, хлопець точно на ній одружується, а шлюб буде довгим і щасливим. За традицією, господині у цей день печуть хліб і пряники у формі сонечка, що робить весну трохи ближче, а сонечко за вікном  – яскравіше і тепліше. Кожен член сім’ї повинен обов’язково спробувати шматочок такого «сонечка».

Прикмети на Тетянин день. Щодо випічки хліба також існує прикмета, якщо хліб добре підніметься, то у господарів буде успішний і щасливий рік. На Тетянин день потрібно приготувати смачний обід і нагодувати всіх членів сім’ї, навіть тих, кого немає поруч, потрібно залишити для них тарілку з їжею на столі. В цей день не можна нікому відмовляти в проханнях, особливо, якщо просять їжу.

На Тетянин день потрібно знайти найвище місце в окрузі і загадати бажання, дивлячись на сонечко, якщо воно буде щире і від усього серця, то обов’язково здійсниться. У наших предків в цей день існувала дуже цікава традиція, незважаючи на те, що прибирання в цей день під забороною, прийнято було вибивати і чистити доріжки. Їх потім виставляли біля двору і по килимку хлопець міг побачити, яка з дівчини буде господиня і дружина.

Але напередодні свята потрібно обов’язково привести будинок в порядок, так як безлад у свято може накликати на вас неприємності і проблеми. Не можна відмовляти в цей день допомоги тим, хто просить. Наші предки вважали, що відмовивши або проігнорувавши прохання, ви самі можете потрапити в біду. У народі вважають, що дівчинка, яка народилася 25 січня буде відмінною господинею і дружиною. Якщо на Тетяну морозний і сонячний день –  буде добрий урожайний рік. Якщо в цей день іде сніг –  літо буде дощове і прохолодне.

Про ім’я Тетяна. Найулюбленіша героїня Олександра Пушкіна – Тетяна Ларіна. З його легкої руки ім’я Тетяна поширилося й стало розповсюдженим у будь-яких прошарках суспільства. Завдяки відомому листу Тетяни вона стала ідеалом жінки, стійкого друга і вірної дружини. Серед жінок-акторок ім’я Тетяна найпоширеніше: Буланова, Дмитрієва («циганка Таня»), Догілева, Дороніна, Друбич, Д’яченко, Житкова, Кузьминська, Лаврова, Лазарева, Ліознова, Маркова, Мещеркіна, Морозова, Овсієнко, Острягина, Пельтцер, Самойлова, Снежина, Скороходова, Шмига. Художниця Тетяна Яблонська, в літературі Таня Рябініна з п’єси Арбузова «Таня», на сучасній сцені Тина Кароль (Татьяна Либерман)…

Одеські найвідоміші Тетяни: Тетяна Маркова, директор департаменту культури і туризму Одеської міської ради; Тетяна Ліптуга, директор Одеського літературного музею; Тетяна Мельниченко, солістка Одеського національного оперного театру; Тетяна Орел, солістка Одеського академічного театру музичної комедії імені М.Водяного; Тетяна Семікоп, голова ГР «Віра, Надія, Любов»;Тетяна Щурова, краєзнавчиня й завідуюча відділом мистецтв Одеської національної бібліотеки; Тетяна Плачкова, представниця Одеського депутатського корпусу та ще багато-багато інших чудових жінок на ім’я Тетяна.

Представниці УТВ на ім’я Тетяна: Тетяна Гудович, Тетяна Куліковська, Тетяна Саленкова, Тетяна Солянникова и інші.

Пенсіонери поділилися враженнями:

Тетяна Куліковська: Своє ім’я люблю, воно допомагає мені все життя. Приймаю поздоровлення  25 січня. Пам’ятаю, що в цей день народилося багато відомих людей, в тому разі, й Володимир Висоцький, й навіть, Володимир Зеленський.

Олена Д’якова: Все життя навчаюсь й вважаю, що в цьому є сенс життя. Щодо пенсіонерів, то вони мають свої «професійні» свята: першого жовтня й двадцять п’ятого січня, що дуже добре. Усіх Тетян – зі святом!

Марія Фетісова.