Пенсіонери Приморського району, які отримують соціально-педагогічну послугу «Університет третьеого віку» й відвідують направлення «Українська платформа багатонаціональної Одещини» щовівторка в бібліотеці імені М.Грушевського, на сцені Одеського академічного українського музично-драматичного театру імені В.Василька переглянули виставу «Тарасові весни».

З АНОНСУ. Це – вистава про молодого Поета. Про щасливі весни в його житті. Про події 1838-1843 рр., коли Тарас Шевченко приїхав до Петербурга і почав навчатися живопису в Академії мистецтв, коли одержав «вольну», коли були написані ним перші поетичні твори, коли побачив світ його «Кобзар»… Події доленосні: народився Шевченко-художник і Шевченко-поет. Жанр літературно-драматичної фантазії допомагає так вибудовувати дію, що на сцені Шевченко з’являється як Юний Поет, Поет (Зрілий), Сивий Поет. Наш сучасник – Нащадок коментує події, що відбуваються на сцені – миттєвості життя нашого Кобзаря.

У виставі взяли участь:

• народний артист України Анатолій Дриженко;
  • заслужені артисти України Ігор Геращенко, Павло Шмарьов;
  • артисти Ірина Бесараб, Олена Кочергіна, Тетяна Медведєва, Тетяна Миронова, Олександр Самусенко, Сергій Ярий та інші.

Пенсіонери поділилися враженнями:

Тетяна Куліковська: Вистава неперевершена. Дивує, що глядацька аудиторія – тільки школяри. Думаю, що дорослі люди з великим задоволенням переглянули б виставу, будь вона ще в вечірній час. Для багатьох біографія Тараса Шевченка залишилася закритою, крім загально відомих фактів. Для одеситів важливо знати, що на засланні Кобзареві допомагали з Одеси княжна Репніна й чернігівський поміщик Андрій Лизогуб, який на той час мешкав тут.

Надія Біляєва: Вистава допомагає краще сприйняти біографію Тараса Шевченка й його поезію. На «Українській платформі» ми читаємо вірші Шевченка.

Лариса Илляшенко: Прекрасний акторский склад вистави, в якому є не тільки наші улюблені Ігор Геращенко й Ірина Бесараб – заслужені артисти, але й народний артист України Анатолій Дриженко – все це робить виставу гідною уваги глядача. Представники «Української платформи», поперед своїх шевченковських читань, щорічно переглядають виставу «Тарасові весни». Вистава є камертоном, що налаштовує на відповідну тональність.

Фото надала Надія Біляєва, срібна волонтерка ресурсного центру «Прима-центр – 60+».

Записала Марія Фетісова.