З регіональних ЗМІ: Рукотворна лялька з Одеси «Наречена з Молдованки» з’явилася на поштовій марці з серії «Народні ляльки Одеської області».

Сумісними зусиллями слухачі напрямку «Українська платформа багатонаціональної Одещини» зробили переклад тексту й його обговорення.

«За інформацією Телеграм-каналу «УСИ», цю колекцію національний оператор «Укрпошта» випустив в підтримку однойменної книги Інни Шипілової «Народні ляльки Одеської області». Автором «Нареченої» є Наталія Литновська.

В цю ж колекцію марок «Укрпошти» увійшли ще три зображення – лялька з села Новоградівка Овідіопільского району, лялька-немовля з села Попаздра Білгород-Дністровського району й їстивні ляльки з села Ясеново Перше Подольського району.

В комплекті з марками видано конверт з зображенням народних ляльок Одеської області й словами вченого і колекціонера Олександра Найдьона: «У кожної справжньої народної ляльки є частичка душі її творця, його роду…».

Для слухачів «Університету третього віку» педагог, психолог і арт-терапевт Лідія Дика неодноразово проводила майстер-класи з виготовлення авторської народної ляльки. Так, в її авторському кейсі є різні ляльки, наприклад, Бажанка або Бажанниця, Жеманниця та інші. Хороводниця, зі слів авторки, є самою незвичайною лялькою грального варіанту як для дорослих, так й для дітей.

Психолог з великим досвідом й позитивними результатами Лідія Дика говорить про те, що серед жінок середньої й пізньої дорослості, які впродовж життя мали поширений ролевий репертуар від доньки – до бабці в родині, від робітниці – до волонтерки в суспільстві, як то не дивно, залишаються невідпрацьованими задачі жіночої природи. Сучасні зовні успішні жінки, не відчувають переваг своєї жіночості, не вміють їх використовувати собі на користь й бути просто жінками. Саме тоді жінці приходить на поміч лялькова арт-терапія, завдяки якої вона проходить шлях від дівчинки до жінки пори бабиного літа, яке крім спілого, зрілого є ще й зимове, навіть за дослідженнями метеорологів. Чудову метафору собі на користь взяли й психологи: жінка залишається жінкою у будь яку пору свого життя, якщо вона прагне бути нею.

Пенсіонери поділилися враженнями:

Людмила Грубник: Нам дуже пощастило з викладачкою й психологом Лідією Валентинівною. Вона вміє допомогти жінці відкрити в собі ресурс в будь-якому віці.

Надія Біляєва: Психологія для жінки поважного віку на користь через свій досвід, через те, що навчаєшся усе життя. Дякуємо Лідії Валентинівні за щирість, вміння вислухати, підтримати.

Записала Марія Фетісова.