Біляєва Надія Іванівна: Миколаїв – обласний центр, розташований на березі річки Інгул, де вона впадає до Південного Бугу. На території сучасного  Миколаєва близько 1250-925 років до н.е. існував місто-порт кіммерійців. Це найстаріше місто на території України, що згадується в писемних джерелах. В 1399 році у південній місцині сучасного міста – Вітовці – великий литовський князь Вітовт збудував тут Вітовтівський замок і митницю для контролю торгівлі з татарами. Назву місто отримало на честь покровителя мореплавців Святого Миколая.

Ільяшенко Лариса Анатоліївна: Заселення території розпочалося близько  250 тисяч років тому за доби палеоліту. Зустрічаються залишки стоянок періоду мезоліту, 10-8 тисяч років тому.  У мідному віці та в період ранньої бронзи, 4-3 тисяч років тому, в південній частині області розвивалося землеробство, в північній – скотарство. Наприкінці бронзового  віку тут мешкали кіммерійці, вперше про них згадує давньо-грецький поет Гомер. В 7 сторіччі до н.е. кіммерійців змінюють скіфи, одночасно з’явилися грецькі переселенці з Середнеземномор’я, які утворили першу на території України державу.  Найдавніше грецьке місто Борисфен засновано 647 році до н.е. на острові Березань. В гірлі Гіпаінісу, Південного Бугу, та Борисфена, Дніпра, 545 років до не. Виникло місто Ольвія. 450 року до н. е. його відвідав Геродот, який дав перший опис історії, географії та звичаїв народів, які в ті часи населяли територію України. В середині 1 сторіччя до н.е. місто Ольвія зруйновано гетами під приводом царя Буребісти. У перші віки н.е. життя в Ольвії відновилося і вона увійшла до складу Римської імперії. Наприкінці 4 сторіччя гуни остаточно зруйнували Ольвію.

Янкунас  Наталя Михайлівна: Деякий час я мешкала у Миколаєві, добре знаю місто і люблю його. Сьогодні на Миколаївщині активно розвивається екотуризм. Люди, кому потрібно чисті море і сонце, із задоволенням відпочивають на Кінбурнській косі. Хто хоче активного відпочинку, той сплавляється порогами Південного Бугу. Цікаво познайомитися з каньйонами Південного Бугу, Арбузинським, Актовським, Петропавловським, які схожі на північно-американські. Про Коблево, яке знаходиться між Одесою і Миколаєвом, одеситам говорити не треба. Ще славнозвісний острів Березань, про який писав Олександр Пушкін як про острів Буян.

Пенсіонери склали загальним зусиллями квіз: «Мандруємо Україною: Поїхали до Миколаєва!»

1. Що вам відомо про місто Миколаїв?
  2. На честь кого місто Миколаїв було названо?
  3. Як називали місто Миколаїв завдяки тому, що в ньому було багато побудовано судів? Як ще називали місто Миколаїв  завдяки тому, що в ньому у минулому було багато оборонних підприємств?
  4. Що вам відомо про стапель з нулевою відміткою на Черноморському судобудівному заводі?
  5. Що вам відомо про музей суднобудування і флоту в Миколаєві?
  6. Де саме побудовано науково-дослідницьке судно «Академік Корольов» ?
  7. Яка назва відомого за фільмом Сергія  Езенштейна броненосця, який  побудовано  на миколаївських заводах «Наваль» и «Руссуд» і добудовано в Севастополі?
  8. Хто збудував Вітовтіський замок і з якою метою?
  9. Де знаходиться давньогрецьке селище Ольвія, що вам відомо про нього?
  10. Як називається  павук з смертоносним укусом,  що мешкає на Кінбурнській косі?
  11. Які саме річки перетинають Миколаївщину? Які їхні давньогрецькі назви?
  12. Які саме лимани є на Миколаївщині?
  13. Скільки простояв Варварівський міст, який був дерев’яним та наплавним, побудований у  часи кримсько-турецької війни?
  14. На честь нащадків якого італійського купця та його нащадків названо півострів  Аляуди в Николаєві, хутор яких знаходився на ціх землях в XIX столітті?
  15. З якою метою побудовано Константиновську батарею, штучний острів Миколаєва?
  16. Який відомий  український письменник  з Первомайська ?
  17. Який відомий художник- мариніст, рівню І.К.Айвазовського ,  трагічної долі,  жив і творив у Очакові?   До речі, в Очакові сьогодні є галерея з його картинами-марінами, а  Айвазовський двічі у Миколаєві робив виставки.
  18. Який відомий полководець часів російсько-турецької війни написав книгу «Наука перемагати» ?
  19. Назвіть ім’я  засновника Одеси, який до завоювання турецької крепостиі  Гаджи-Бей, проживав у Николаєві? (його дім знаходився на перетинанні вулиць Никольскої і Наваринскої).
  20. Назвіть ім’я відомого адмірала, який  є першовідкривачем Антарктиди і протягом  18 років керував  Миколаєвом і Черноморським флотом ?
  21. Що вам відомо   Миколаєвський зоопарк?
  22. Що відомо про новітні напрямки розвитку Миколаєвіщини, наприклад, про екотуризм?

Отже, мандруємо в Миколаїв  з нами разом!

Записала Марія Фетісова