Пенсіонери Приморського району, які відвідують напрямок «Українська платформа багатонаціональної Одещини», неодноразово говорили про українського філософа Григорія Сковороду. Але 300-річний ювілей є добрим приводом згадати українського філософа ще раз.

Отже, пенсіонери підготували переклад невеличкого анонсу Ірен Адлер «Ройтбурд пригласит одесситов в «Волшебный сад путешественника Сковороды» (Думская.net. – 2021. – 23 янв.)

ПЕРЕКЛАД:

«Ройтбурд запросить одеситів до «Чарівного саду мандрівника Сковороди».

В період локдауну колектив Одеського академічного театру ляльок готував нові проекти. Один з них – «Чарівний сад мандрівника Сковороди», візуальну складову якого погодився створити відомий художник, директор Художнього музею, Олександр Ройтбурд.

Креативним продюсером проекту буде художній керівник – генеральний директор театру ляльок Йосиф Меркович, а ім’я режисера-постановника поки невідомо, з ним ще ведуться перемовини. За основу п’єси узято тексти великого українського філософа, якого «світ ловив, але не спіймав». Григорія Сковороду називають українським Сократом, а крім філософських трактатів, він писав вірші, басні. Навіть, в один час був хористом Придворної капели в Санкт-Петербурзі, мандрував Європою, викладав.

Зрозуміло, що вистава буде україномовною, зорієнтованою на глядачів усіх вікових категорій, – розповів завліт театру ляльок Юрій Ющенко.

– І, можливо, буде ставитися в двох локаціях – театрі и музеї (це питання поки в стадії обговорення).

В театрі також іде робота над «Русалочкою», «Мертвими душами» й іншими постановами для дітей й дорослих. Треба відмітити, що лялькові вистави для дорослих – це прогресивний сучасний театральний тренд».

Пенсіонери поділилися враженнями:

Надія Біляєва: Про Сковороду, крім його золотого висловлення про те, що його ловив світ, але так й не спіймав, сучасні українці, нажаль, дуже мало знають. Можливо, що полтавчани, які «записали» Сковороду до своїх почесних громадян, трохи більше. Коли дізналися, що візуальну складову вистави про Сковороду готує Олександр Ройтбурд, водночас зраділа й розгубилася. Художник є неперевершеним майстром перфомансу. Колись бачили його на відкритті виставки соцреалізму – він увійшов в образ вождя революції, навіть, говорив з легкою гаркавинкою. Тому й собі представила Ройтбурда в образі Сковороди.

Олена Д’якова: Звернення до мудрощів Сковороди сьогодні є виправданим. Коли неможливо пояснити сьогодення, краще знайти відповідь в минулому.

P.S. На превелику радість маємо дуже гарну публікацію про Григорія Сковороду на шпальтах газети «Чорноморські новини» Дмитра Шупти –далі буде.

Марія Фетісова.