Сюжет УСИ.Life про масові вбивства євреїв нацистами в районі сучасної площі Толбухина в 1941 році визвав великий резонанс в Німеччині. В аналітичному Центрі ліберальної сучасності говорять, що саме випуск цього матеріалу допоміг зрушити з місця справу увіковічення пам’яті жертв Голокосту в Одесі.

ПЕРЕКЛАД ТЕКСТУ:

Про це кореспонденту Української Служби Інформації розповіла авторка сюжету, ведуча проекту «Що будемо робити» Ольга Єрмоленко.

– Мені подзвонила Валерія Головіна, представниця директора Центру ліберальної сучасності з питань Східної й Центральної Європи пані Марілуізе Бек. Від імені пані Бек вона висловила подяку за сюжет, попросила зробити субтитри англійською, й сказала, що наш матеріал сприяв великому резонансу. А ще вона розповіла, що пані Ангела Меркель також дивилася цей випуск, – говорить Ольга.

Центр ліберальної сучасності зайнявся питанням увіковічення пам’яті жертв масових вбивств в Одесі ще в 2018 році. Але справа, за різними причинами, довгий час не рушила с місця.

– Наш сюжет вийшов першого грудня, а вже наступного дня пані Марілуізе Бек від імені Центру ліберальної сучасності підписала меморандум з міською владою. Сторони домовилися про те, що на площі Толбухіна буде меморіал пам’яті жертв Голокосту, – розповіла Ольга Єрмоленко.

В меморандумі мова йде про благоустрій території біля пам’ятного знаку, встановленого на місці трагедії (Люстдорфська дорога, 27/50). А після того, як знімуть карантинні обмеження й відкриють кордони, тут планують встановити гідний меморіал. Фінансування проекту повністю бере на себе Центр ліберальної сучасності, а місто забезпечить усіма необхідними документами й дозволом. На церемонію відкриття меморіалу запросять президента Німеччини Франка-Вальтера Штайнмайера.

В Центрі ліберальної сучасності закликали одеські ЗМІ не забувати про трагедії одеських євреїв в роки Другої світової війни. В свою чергу, УСИ мають намір й подалі висвітлювати тему Голокосту й пам’яті про нього в Одесі.

Відмітимо, що Центр ліберальної сучасності (Zentrum Liberale Moderne) – це аналітичний центр, метою якого є просування цінностей демократії, свободи особистості й інтернаціоналізму. Його засновники –німецька активістка Марілуізе Бек й бургомистр Бремену у минулому, співголова правління Фонду імені Генриха Бьолля Ральф Фюкс».

Пенсіонери поділилися враженнями:

Ірина Бойко: Як краєзнавчиня групи «Моя Одеса» прикладаю руки до поширення тем одесазнавства. Голокост є непростою травмуючою темою, яку треба обережно вводити у свідомість одеситів старшого віку.

Надія Біляєва: Багато різноманітних програм від Єврейського культурного центру було відвідано підопічними терцентру у минулі роки. Дуже вдячні особисто Анні Розен, Олені Кукловій, Ігорю Комаровському та багатьом іншим представникам одеської інтелігенції.

Марія Фетісова.