Пенсіонери Приморського району, які є слухачами «Університету третього віку», проводять онлайн-бесіди напрямку «Українська платформа багатонаціональної Одещини».

З українських ЗМІ:

«Мисткиня з Ямполя Алла Болгарська перемогла на міжнародному конкурсі декоративно-прикладного мистецтва “Зірки Версалю-2020”, який із жовтня по листопад проходив у Франції онлайн. Сорочку, яку подала на конкурс, вишила для мами на 55-річчя. З нею й посіла перше місце. Для участі у конкурсі світлини своєї роботи надіслала журі.

Візерунки, розповідає Алла, створює сама, поєднуючи різні шви і техніки. За тим же принципом вишила сорочку, яку подала на конкурс. Працювала над нею 2 місяці. Через пандемію коронавірусу він проходив онлайн. В мережі Алла й дізналася, що у категорії “професіонал” здобула перемогу.

Приз за перемогу у французькому конкурсі Алла з Ямполя ще не отримала. Доставлять його 15 грудня поштою, що саме це буде — організатори тримають у таємниці. Відео розпакування подарунку разом з власними емоціями мисткиня має відзняти на камеру. Найкращий ролик отримає ще один приз.

За 20 років, розповідає, вишила пів сотні сорочок.

Мисткиня працює за ткацьким верстатом. Віддала його свекруха. Його мали б спалити, але, каже, трохи модернізували і — до праці.

Верстат Алла Болгарська освоїла два роки тому, коли була на фестивалі “Шляхами тканої Буші”. Відтоді, каже, тільки удосконалює техніку.

Робота, над якою працює зараз, — для чайного сервізу. Розповідає, важче заправити верстат ниткою, аніж ткати. Нитки ж замовляє в інтернеті. Використовує переважно бамбукові та лляні».

Пенсіонери отримали завдання: написати прописом чисельники, які є в тексті: 10, 55,2, 15 й 20 й провідмінювати. Виписати незнайомі слова й словосполучення.

Пенсіонери поділилися враженнями:

Надія Біляєва: Провідміняти чисельники – це не така проста річ. За новими правилами українського правопису, словосполучення «пів сотні» пишемо окремо. Щодо змісту тексту, було приємно, що українці перемогли на конкурсі в Версалі.

Людмила Грубник: посіла перше місце, світлини, лляні. Для російськомовної людини ці слова складні, їх треба запам’ятати, ще краще написати декілька речень.

Записала Марія Фетісова.