В період карантину для дітей, які перебувають на обліку в територіальному центрі Приморського району, проводився онлайн-фестиваль «Буз-ok-2020». Оголошено й ще не завершено також онлайн «Акація-фест-2020 Приморського району».

До дня вишиванки, який традиційно відмічають у третій четвер травня, сім’ї підопічних за пропозицією співробітників терцентру зробили фотосесію, надав свої фото для віртуальної галереї «День вишиванки-2020 в Приморському районі».

День вишиванки святкують з весни 2007 року. Сьогодні вдягають вишиту сорочку не як дань етнічній моді, а в знак глибокої поваги, солідарності й єднання всього українського народу.

Вишиванка – це не просто одяг, це – оберіг, який захищає свого власника й сприяє його хорошому настрою, притягненню вдачі завдяки візерункам на вишитих сорочках, що є символами краси, добра, процвітання й захисту від злих сил.

Для кожного регіону характерні свої візерунки. В Одеському регіоні вони відрізняються багатством квіткового орнаменту. Кожний елемент й колір малюнка несе певне зміст. Мотиви орнаментів вишиванки можна поділити на три групи: рослинні, геометричні й звірині. Найбільш розповсюджені рослинні орнаменти в традиційній українській вишиванці: «калина», «дубові листя», «виноград», «барвінок», «хміль» та інші.

Дивлячись на фото, ми потішилися, які красиві наші діти. Також визвала велику повагу згуртованість сімей. Добре, коли вишиванку власними руками вишила онуку його рідна бабуся – на щастя, на долю. 

На фото:

  • Тимур Куліковський, 2011 р.н. Перший раз в перший клас у вишиванці ручної роботи бабусі;
  • Сім’я Черкес, мама Лідія, брати Максим та Єгор, 2007 р.н.;
  • Брати Ярмолюки, Платон та Мирон, 2014 р.н.;
  • Ахмед Аль-Дарвіш сердцем в руках, 2014 р.н.;
  • Павельєва Вікторія, 2010 р.н.

Записала Марія Фетісова.