Інскрипт як sms-посилання, коротке як вистріл, який завжди потрапляє в десятку, водночас є й тестом на рівень інтелекту.

Дар від Бориса Херсонського – чудовий дарчий надпис: «Кайф – це життя! Люді від Борі» (російською) – з його професійного життя, коли він як клінічний психолог був занятий питаннями психіатрії. Як поет, публіцист й перекладач він став відомим вже пізніше.

Цікаво, що інскрипт більш чим тридцятилітньої давнини (пора виставляти на аукціон!), був написаний на титульному аркуші книги «Наркоманії у підлітків», Київ, «Здоров’ я», 1989, більш чим актуальний. Він, вірогідно, є свого роду точкою відстані переходу від практичної діяльності до творчості й філософського осмислення життєвого шляху людини.

Щоби звільнитися від залежності, говорить Борис Херсонський, треба знайти сенс життя – жити в кайф. Або: кайф – це життя без залежності. Хоча хто знає, коли мова про любов-кохання – чи можливо воно без залежності від іншої людини?

Сленгове слівце адресоване саме не Людмилі, а підлітковій аудиторії – воно як люба метафора скорочує шлях від сприйняття через всі психічні процеси до закріплення в пам’яті.

Ну, й про Людмилу як Музу й и дружину. Чудовий одеський тандем Борис-Людмила допоміг більш повно розкритися двом творчим особистостям: вони впізнані й бажані в бібліотеках, концертних залах, відкритих майданчиках міста.

Багатьом з нас Херсонський надав ту модель поведінки, в якої є дві складові: біографічна (Сімейний архів, Одеса, Друк, 2003) й українофільська. Борис Григорович не говорить, а виспівує чудовою українською – можна заслухатися й також гарно пише. А книга віршів, в якій вірші на украинською й російською, дає шанс замислитися над змінами.

Пенсіонери поділилися враженнями:

Надія Біляєва: Поет Херсонський виступав в бібліотеці Грушевського перед нашою аудиторією, а потім ми його разом з дружиною Людмилою зустріли під час поїздки у Львів.

Олена Дьякова: Херсонського сприймали як елітарного поета, тепер він висловлює одеську ментальність людей, які відкриті морю, сонцю, життю й змінам.

Марія Фетісова.