З особистого досвіду біографіста, який веде психолгобіографічний курс «Університету третього віку» КУ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Приморського району міста Одеси», доводжу відомі мені цікаві факти про несподівані перетинання долі.

Наприклад, перебуваючи у складі групи в вінницькій садибі «Вишня» Пирогова М.І,. разом зі слухачкою УТВ Оленою Д’яковою, зафіксували дуже гарну відповідь на питання слухачів-екскурсантів про нащадків Пирогова. Екскурсовод відповіла, що в музеї є біографічні матеріали (на старогрецькій) нащадків Пирогова, які очікують зоряного часу, щоб їх переклали.

«Старший син, Микола, був фізиком, Володимир – істориком. Обидва були одружені, але у молодшого дітей не було. У старшого було дві доньки. Одна з них, вийшовши заміж, стала Мазіровою, друга – Гершельман. Мазірови у 1914 році емігрували в Париж, Гершельмани у 1918 році виїхали у Грецію. Правнук Пирогова, Андрій Гершельман, будучи у відставці у чині генерала грецької армії, написав книжку про свого прадіда» і відвідав садибу свого славного прадіда у 1978 році

Нагадуємо, що Пирогов в Одесі:

  • у 1856 р був призначений на посаду піклувальника Одеського навчального округа за наказом Царя Олександра ІІ;
  • 20 січня 1857 р. подав міністру народної освіти доповідну записку «О ходе просвещения в Новороссийском крае и вопиющей необходимости преобразования учебных заведений». Історія перетворення Рішельєвського ліцею в університет показує, що якраз М. І. Пирогов був першим ученим, який обгрунтував і поставив питання про необхідність створення вищого медичного навчального закладу в Одесі.

Детальніше ТУТ.

Повертаємось до нашої ідеї, яку втілити у життя було спочатку досить складно через несприйняття політики грецьких «чорних полковників», а також як завжди через відсутність коштів.

Маємо надію, що дехто шукає ідею проекту в умовах карантину, хай йому на користь.

Записали Марія Фетісова, Олена Д’якова.