1 серпня 2024 року о 16: 00 в Одеській ОУНБ імені М. С. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться лекція наукової співробітниці Одеського літературного музею Дар’ї Гармидер «Подорожі до моря: Леся Українка і Одеса».

Пропонуємо здійснити віртуальну подорож у часі – переміститися в Одесу кінця ХІХ-початку ХХ століття і пройтися вулицями міста разом із Лесею Українкою. Проїхатися на конному трамваї до фешенебельного парку Хаджибеєвського курорту, побувати в гостях у видатного українського бібліографа Михайла Комарова, потоваришувати з чарівною Гретхен, веселою компанією прогулятися на колісному пароплаві до Аккерманської фортеці… А ще подивитися очима Лесі і її сучасників на молоді деревця Олександрівського парку, рибальські човни на Ланжероні, дикі пляжі Великого Фонтану…

На лекції з’ясуємо, скільки разів, коли і з якою метою видатна письменниця відвідувала Одесу, поговоримо про те, як вона проводила час, де бувала і з ким спілкувалася, як почувалася, які враження справила на Лесю Українку наше місто.

А також порушимо питання комеморації – збереження і вшанування пам’яті Лесі Українки в Одесі, чому це важливо і актуально для нашого міста.