Іван Степанович Рябухін – громадський діяч, поет, письменник, журналіст і професійний військовий, голова Одеської обласної організації Всеукраїнського союзу письменників – мариністів імені І. П. Гайдаенко, почесний член Міжнародної морської асоціації.

Рябухін І.С. є родом з поморів, старообрядців й донських козаків. Професійна кар’єра спадкового воєнного надала можливість активної громадської позиції в житті. За своє життя Іван Степанович спілкувався з моряками й космонавтами, маячниками й художниками, а також представниками самих різних професій й, як то ні дивовижно, усі сприймали його за свого колегу через вміння слухати, проникати у саму глибину справи, розумітися на самих її тонких нюансах, вірогідно, через велику повагу до самої людини.

Дев’ята книга Івана Рябухіна мала символічну назву – «Маяки Одещини». Саме таким маяком, який висвітлює шлях, будь то поетичний, мандрівний, життєвий – був Іван Степанович Рябухін. В смт. Чорноморське відкрито меморіальну дошку талановитій людині Івану Степановичу Рябухіну за ініціацією сім’ї Івана Степановича і депутата Одеської обласної ради Олексію Кобильникову.

Для Рябухіна дім й сім’я були завжди самою великою цінністю. Зателефонував йому в робочому порядку, здивувалася його світлій радості, що разом дружиною Ніною Сергіївною печуть млинці напередодні Масляної – тут й слідувало запрошення на млинці. Такий малий штришок переплавився у пам’яті у велику подяку різносторонній людині.

Пенсіонери Приморського району в форматі «Університету третього віку» отримали в свій час від Івана Степановича Рябухіна, як переможця Першого Міжнародного Конкурсу «Мій Родовід», поради як скласти автобіографію й написати родовід, а в форматі «Клубу зустрічей з цікавими людьми» завдяки його підтримці мали багато насичених творчих зустрічей: космонавтом Олександром Скворцовим-старшим, Євгеном Лівшицем, головою Асоціацією моряків-підводників ім. О. Марінеско, письменником Петром Чвановим та іншими.

Екскурси для ветеранів в Одеський морський порт, на Воронцовський маяк, Меморіали 411 й 412 берегових батарей, до пам’ятників захисникам й визволителям поясу Слави Одеси – усі ці події очолював невтомний Рябухін, залучаючи кращих екскурсоводів й дослідників-науковців.

Іван Рябухін, в складі групи «ПРИВАЛ» поруч зі своїми товаришами-ветеранами, підполковником запасу Олексієм Пластуненко й полковником запасу Валерієм Сергачовим, співав пісні з репертуару воїнів-афганців. У складі президії Одеської ради миру Іван Степанович як миротворець брав участь у православних ходах.

Він завжди був на зв’язку, давав найкращу пораду, обмінювався контактами, підтримував творчу молодь – жив, творив, любив. Саме таким його запам’ятали люди – активним, вдячним, молодим.

Марія Фетісова.