Шановні користувачі!

Пропонуємо ознайомитись з деякими журналами, які надійшли до відділу періодичних видань.

 

Клінічна анестезіологія та інтенсивна терапія. 2018. № 2.

У журналі публікуються теоретичні й оглядові статті, які відображають важливі досягнення науки, підсумки завершених оригінальних клінічних і експериментальних досліджень, основні результати дисертаційних робіт з медицини, а також матеріали меморіального характеру.

 

 

 

 

 

Участковый врач. 2019. № 3.

У цьому номері, на прохання редакції журналу, доктор медичних наук, професор Харченко Н. В., надала експертний коментар щодо принципів ефективного захисту печінки у пацієнтів кардіологічного профілю. Як оцінюють медичну реформу фахівці та що відбувається у цій галузі, читайте у статті «Чи може медичне страхування стати порятунком для системи охорони здоров’я в Україні?». У розділі «Практична кардіологія» ви можете прочитати про одне із якісних європейських засобів – Ротавіт Кардіо, яке застосовується при лікуванні хвороби серця і судин.

 

 

Безпека життєдіяльності. 2019. № 4.

В цьому науково-популярному журналі ви маєте змогу ознайомитися  із заходами безпеки, які рекомендують лікарі при сезонній алергії. На жаль, повністю вилікуватися від алергії неможливо. Можна тільки стабілізувати стан організму і полегшити протікання хвороби на період цвітіння рослин. У розділі «Основи здоров’я» читайте статтю про вплив куріння на організм людини. В наш час це одна з найсерйозніших медико-соціальних проблем. Так само, в цьому розділі читайте що таке сіль, та скільки і якої солі необхідно нашому організму. У розділі «Пам’ять Чорнобиля» йдеться про наслідки чорнобильського лиха.

 

Економіка України. 2019. № 2.

У черговому номері журналу розкрито зміст інформаційної економіки як нового феномену системи господарювання, який виник на межі ХХ-ХХІ ст. у результаті інформаційно-технологічної революції; оцінено секторальний вплив структури зовнішньої торгівлі України на економічне зростання в контексті залучення до глобальних ланцюгів вартості; визначено поняття конкурентоспроможності ринку банківських послуг; проведено аналіз дінаміки цін придбання та реалізації виробників продовольства і продовольчих послуг; обґрунтовано склад аграрного корпоративного сектору.

 

 

 

Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право : сер. : Економічні науки. 2019. № 2.

У цьому номері журналу можна ознайомитися з новинами світової економіки та міжнародної торгівлі, європейським досвідом формування місцевих бюджетів, монетарною політикою в трансформаційній економіці.

 

 

 

 

Економіка. Фінанси. Право. 2019. № 3.

У черговому номері журналу можна прочитати про моделювання динаміки організаційного розвитку великомасштабної економіко-виробничої системи; про впровадження організаційної культури підприємства через соціалізацію працівника; про питання змісту економічної та юридичної інформації про факти господарського життя, які відображаються в бухгалтерському обліку; про контроль доходів та витрат готельних підприємств; про оцінку діяльності інтегрованих фінансових посередників в Україні.

 

 

Економіка. Фінанси. Право. 2019. № 4.

У наступному номері журналу досліджено організаційно-правові аспекти застосування процедури медіації в адмінстративному судочинстві України. Розкрито сутність поняття «політичний менеджмент» та розглянуто види і форми політичного менеджменту, що можуть використовуватися в управлінні політичним процесом. Досліджено особливості функціонування системи фінансового моніторингу в Україні. Розглянуто актуальні проблеми та напрямки вдосконалення обліку, аудиту та аналізу фінансових результатів діяльності підприємства. Також розглянуто взаємозв’язок та вплив бюджетної безпеки на соціально-економічний розвиток України.

 

Економіка та держава. 2019. № 4.

У черговому номері журналу можна ознайомитися з сучасними питаннями економічної науки: підвищення індексу людського капіталу, митні інтереси України, трансформація економіки аграрного сектору, соціальна нерівність як основна диспропорція в суспільстві, оцінка сучасного стану лізингових компаній, зарубіжний досвід оподаткування доходів фізичних осіб, дослідження сучасних військових конфліктів, як «нових воєн».

 

 

 

Регіональна економіка. 2019. №1.

Науково-практичний журнал «Регіональна економіка» – це фахове науково-практичне видання, у якому висвітлюються такі теоретичні та прикладні питання: формування та реалізації регіональної політики та територіального розвитку; природокористування та регіональна екологічна політика; фінансово-інвестиційних та інноваційних процесів на локальному рівні тощо. Стаття «Адміністративно-фінансова децентралізація: цілі реформи та результати першого етапу» акцентує увагу на результатах проходження першого етапу адміністративно-фінансової децентралізації в Україні, який тривав чотири роки. У розділі «Зарубіжний досвід» читайте про тенденції розвитку нової регіональної політики ЄС.

 

Фінансовий контроль. 2019. №4.

У цьому номері журналу можна прочитати про результати державного фінансового аудиту діяльності ПАТ «Аграрний фонд». Дізнатися що таке облікова політика підприємства. Ознайомитися з порушеннями, які виявила Держаудитслужба на АТ «Укртрансгаз»; результатами аудиту виконання бюджетних програм Національною академією правових наук України. Порівняти досвід державного фінансового контролю Євросоюзу з вітчизняним.

 

 

 

Вісник Пенсійного фонду України. 2019. № 4.

У цьому номері журналу можна прочитати про результати роботи Пенсійного фонду України у 2018 році; наукове дослідження головного консультанта відділу соціальної політики Національного інституту стратегічних досліджень основних проблем неефективного використання трудового потенціалу та поширення безробіття в Україні; професійний коментар порядку оподаткування оплати праці членів виборчих комісій; консультація фахівця по деяким питанням сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування членами фермерських господарств; довідкові матеріали для фахівців органів Пенсійного фонду, які здійснюють надання послуг з пенсійного забезпечення та інша статистична інформація.

 

Соціальний захист сьогодні. 2019. № 3-4.

У щомісячному інформаційному та науково-виробничому журналі опубліковані статті з соціальної політики держави. У розділі «Пріоритети урядової політики»  читайте про допомогу багатодітним сім’ям, збільшення пенсій для майже 9 млн. українців, монетизацію субсидій та індексацію пенсій. Як порахувати податки із заробітної плати, читайте у розділі «Коментарі та консультації». Рубрика «Запитуйте – відповідаємо» розповість про декретні виплати у зв’язку з вагітністю та пологами в 2019 році.

 

 

 

Олімпійська арена. 2019. № 4.

У наступному номері журналу розповідається про XIII Всеукраїнську урочисту церемонію «Герої спортивного року» та її номінантів. Підведено результати чемпіонату Європи з боротьби, на якому українці здобули загалом десять медалей. Репортаж з чемпіонату Європи по спортивній гімнастиці, розповідь про спортсменів які брали участь у змаганнях та коментар виступу гімнастів головним тренером чоловічої збірної України Геннадієм Сартинським. На чемпіонаті Європи з карате збірна України здобула золоту та дві бронзі медалі і посіла п’яте місце в загальнокомандному заліку. Розмова зі старшим тренером України з тхеквондо Олегом Намом про особливості тренерської роботи, етики в спорті та житті, підготовку до змагань та ін. Бесіда з художником-постановником багатьох українських фільмів Владленом Одуденком, про спорт в його житті, про процес зйомки фільмів.

 

 

Новое время. 2019. №17.

У ювілейному випуску журналу редакція згадує свої кращі публікації, найяскравіші цитати співрозмовників журналу за 5 років і розкриває те, що залишилося за кадром. Журналісти напередодні дня народження свого видання відповіли на три нестандартних питання, про це читайте в статті “Відверті відповіді”. Про найважливіші теми, які хвилювали країну останні роки, нагадують обкладинки журналу в рубриці “Кращі сторінки”.

 

 

 

 

Український тиждень. 2019. № 17-18.

Головна тема номеру це – поствиборчий синдром, у статті «Чи є загроза втрати суверенітету» читайте чому важливо не допустити торпедування командою Зеленського процесів економічної та політичної емансипації від Росії. У розділі «Суспільство», стаття «Простір «договорняків» розповість, чи справді в українському футболі готові боротися з корупцією. У розділі «Культура» читайте статтю нідерландського мистецтвознавця про те, як у Києві нещодавно було віднайдено частину архіву Казимира Малевича.

 

 

Наука та інновації. 2019. №2.

У цьому номері журналу читайте статтю “Захист економічної конкуренції та інтелектуальна власність: пошук інтелектуальної моделі регулювання”, що розглядаються протиправні конкурентні дії в сфері інтелектуальної власності. У розділі “Світ інновацій” ви можете дізнатися про особливості вітчизняної школи радіолокаційних систем контролю космічного простору, яка є в Україні, і реалізована на основі радіолокаційної станції “Дніпро”, що забезпечує безперервний моніторинг космічного простору.

 

 

Наука і суспільство. 2019. № 3-4.

У щомісячному науково-популярному журналі у статті «100-річний ювілей Тараса Шевченка на сторінках журналу «Украинская жизнь» досліджується святкування цієї дати українськими громадськими діячами, і як цю подію задокументував російськомовний часопис «Украинская жизнь» (1912-1917). Часопис навіки задокументував історію тих подій, опублікувавши на своїх сторінках найкращі дослідження про Т. Шевченка відомих українських письменників, істориків, фольклористів, громадських діячів: М.Грушевського, С. Єфремова, С. Петлюри, В.Пічета та інших.

 

 

Країна знань. 2019. № 4-5.

У цьому номері ви знайдете багато цікавих статей з математики, астрономії, хімії, кібернетики, географії, біології, в розділі “Історія науки” ви маєте змогу ознайомитися зі спогадами відомого в Україні та за кордоном вченого – піонера обчислювальної техніки, доктора технічних наук, члена-кореспондента НАН України, професора Бориса Миколайовича Малиновського, який був першовідкривачем кібернетики не тільки в нашій країні, але і в світі. У розділі «Музеї України» ви маєте змогу ознайомитися з колекцією Одеського музею західного і східного мистецтва «Африканська пластика».

 

 

Нумізматика і фалеристика. 2019. № 2.

У черговому номері журналу можна ознайомитися з новими пам’ятними монетами України, які введені в обіг у лютому – березні 2019 року. Продовжено публікацію чергового розділу зі Словника-довідника музейного працівника «Предмети нумізматики, фалеристики, сфрагістики» (значення слів на літери «Р-С»). Помилуватися чудовими німецькими срібними тацями та кубками з монетами XVII-XX ст. з колекції Музею історичних коштовностей України. У статті ізраїльського дослідника Ігора Квята можна прочитати про п’ятисотфранкові банкноти 1994-2000 рр. випуску, на яких зображені видатні вчені П’эр та Марія Кюрі; ця серія банкнот Банка Франції, присвячена видатним представникам літератури та мистецтва, науки та техніки ХХ ст. Відправитися у подорож містом Львівом, де у 1915-1916 роках були встановлені статуї воїна у лицарському обладунку з мечем «Залізний Лицар», який став символічним захисником міста. У статті про історію формування наградної системи Індонезії розповідається про перший орден країни Партизанська зірка, який був заснований у 1949 році та медалі за участь у війнах за незалежність, які мають спільну назву – Подієва або кампанейська медаль.

Мовознавство. 2019. № 1.

У цьому номері журналу аналізуються: концепт fitna в сучасному політичному дискурсі одного із яскравих епізодів так званої Арабської весни; політичний інституційний дискурс як інструмент впливу на маси та маніпулювання їхньою свідомістю, настроями, поведінкою в інтересах невеликої групи людей – політичної еліти суспільства. Розглядаються метафори порівняльно-історичного мовознавства на матеріалі праці П. О. Лавровського «Обзор замечательных особенностей наречия малорусского сравнительно с великорусским и другими славянскими наречиями» (1859). Проаналізовано семантико-словотвірні тенденції віддієслівних іменників у мовній практиці і прескриптивних працях кінця ХІХ – початку ХХ ст. у контексті взаємодії різних функціональних різновидів літературної мови. До 60-річного ювілею Української ономастичної комісії проаналізовано її діяльність від заснування до сьогодення.

Дивослово. 2019. № 5.

В черговому номері журналу з українській мові й літератури в навчальних закладах можна ознайомитися за методикою викладання дисципліни, педагогічними інноваціями, статтями з мовознавства, літературознавства в компаративістики, рецензіями на книжки.

 

 

 

 

Слово і Час. 2019. № 4.

В черговому номері журналу розглядається гуманістично-антропоцентрична позиція французького письменника й філософа А. Камю в «Листах до німецького друга», фашизм очима автора розкрито в контексті філософії війни і миру. На прикладі болгарської літератури ХІХ-ХХ ст. розглядаються деякі аспекти формування та модифікації таких взаємопов’язаних понять як «війна» і «революція». Читач має можливість долучитися до наукової дискусії про постмодернізм, який сучасні українські інтелектуали вважають вичерпаним, згасання постмодернізму автор пов’язує з подіями 2013-2014 рр., коли українська культура й суспільство перейшли в нову фазу існування. До 100-річчя від дня народження поета Арсена Каспрука можна прочитати статтю «Якщо є світи, то це – поети…». У рубриці «Літературні силуети» відомий літературознавець Юрій Ковалів розповідає про поета, «короля футуропрерій» Ґео Шкурупія та поета Миколу Зерова. В Інституті літератури ім. Т. Г. Шевченка пройшов Міжнародний науковий семінар «Національна та культурна ідентичність в українській і словацькій літературах ХІХ – початку ХХ ст.», у журналі публікуються статті-доповіді словацьких колег.

Київ. 2019. №3-4.

У цьому номері надрукована проза, поезія, публіцистика українських авторів. У розділі «Вікно у світ», читайте роман Хорхе Луїса Борхеса “Тисяча й одна ніч”. Розділ “Публіцистика” пропонує статтю Михайла Наєнка “Тарас Шевченко у Вашингтоні”, де розповідається як 55 років тому у Москві та Вашингтоні відкрито пам’ятники Тарасові Шевченку. Відбувалося це за різними сценаріями, про які розповідається у даній статті. Також ви маєте змогу познайомитися з сучасними українськими поетами Сергієм Осокою, Михайлом Пасічником, Миколою Рачуком, Ігорем Остапенком.

 

 

Тайны ХХ века. 2019. № 18.

В цьому номері журналу можна прочитати по Євротунель під Ла-Маншем, який американським суспільством інженерів-будівельників зараховано до сучасних чудес світу; як протягом кілька століть алхіміки всього світу шукали спосіб приготування еліксиру безсмертя; про цікаві приклади колективної праці у живопису, коли картину писали кілька художників, але у пам’яті потомків залишився тільки один автор; про десять невідомих технологій , які застосовувалися при возведенні пам’яток древньоєгипетської культури ІІІ ст. до нашої ери, та зникли так само стрімко і несподівано, як і з’явилися та багато іншої цікавої інформації.

 

Тайны ХХ века. 2019. №20.

У цьому номері ви маєте можливість прочитати статтю Михайла Кауфмана “Нотр-Дам-де-Парі. Собор, якого могло не бути.” У ній автор шукає відповідь на питання, що за сили від століття до століття намагаються звести рахунки з чудовим храмом, історія якого сягає своїм корінням в язичницьку давнину Франції? У розділі “Світ, в якому ми живемо” стаття “Електронний концтабір” розповість про майбутнє, де за всіма без винятку ведеться стеження, завдяки появі різних електронних систем, здатних сканувати зовнішність людей і фіксувати їх вчинки.