Шановні користувачі!

Пропонуємо ознайомитись з деякими журналами, які надійшли до відділу періодичних видань.

 

Екологічний вісник. 2018. № 6.

В цьому номері журналу можна дізнатися про українсько-німецький проект «Чиста вода для Корсуня», який, завдяки застосування новітніх технологій, дозволить покращити якість питної води і збільшити кількість підключень абонентів до водогону. Ознайомитися з матеріалами щорічного національного форуму «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології»; з проблемами утилізації комунальних побутових відходів на прикладі Мезинського національного природного парку. Читачі мають можливість на сторінках журналу здійснити подорож до національно-природних парків «Хотинський» та «Голосіївський». На прикладі м. Чернівці навчитися організовувати етнографічні екскурсійні маршрути в поліетнічному місті. На досвіді міста Дубай, столиці одного з семи ОАЕ, простежити як за 47 років із пустелі зробити сучасний мегаполіс.

 

 

 

Вокруг света. 2019. № 4.

У цьому номері головна тема – це дракони. Відкривши рубрику “Енциклопедія”, ви дізнаєтеся звідки взявся вираз “драконівські заходи” і, взагалі, існували вони колись або це віра людей у міфи про надістот. Так само, ви дізнаєтеся, що таке плавучий дракон Скандинавії, почесний дракон Угорщини, одноокий дракон Японії, суворий дракон Греції і грізний дракон Риму. Якщо кидати гроші на вітер, рано чи пізно прогориш, жителі іспанського міста Валенсія доводять зворотне. Ось уже третє століття щорічно, 19 березня, вони спалюють на ритуальних вогнищах мільйони євро. Як їм при цьому вдається не вилетіти в трубу, читайте в статті “Прожигатели жизни”.

 

 

 

Участковый врач. 2019. №2.

У цьому номері, читайте статтю “Позалікарняна пневмонія: у пошуках ідеального антибіотика”, яка розповість про одну з найактуальніших проблем сучасної медицини – позалікарняною пневмонію. Левофлоксацин є одним з найбільш ефективних антибіотиків в лікуванні цієї хвороби. У розділі “Проблеми зарубіжної медицини” ви дізнаєтеся чи все так гарно з медициною в США. Компанія Hetero є світовим лідером у виробництві життєво важливих препаратів для лікування ВІЛ, гепатиту, туберкульозу, онкологічних та інших захворювань. Які перспективи розвитку компанії в Україні, читайте в розділі “Історія успіху”.

 

 

 

 

Офтальмологический журнал. 2019. №2.

У цьому номері журналу, в розділі “Випадки з практики” ви можете прочитати про сонячної ретинопатії – це пошкодження сітківки в результаті впливу сонячного випромінювання, яке найчастіше проявляється зниженням зору. Також в журналі піднімається проблема передчасно народжених дітей, які більшою мірою схильні до появи астигматизму вже в ранньому дитячому віці.

 

 

 

 

 

Надзвичайна ситуація +. 2019. № 3.

В цьому номері журналу можна прочитати інтерв’ю з директором Українського гідрометеорологічного центру Миколою Кульбідою про завдання та функції УкрГМЦ, також аналіз кліматичних змін і наслідків найгучніших надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру 2018 року; дізнатися про єдину загальнодержавну систему цивільного захисту на державному рівні; навчитися надавати домедичну допомогу при непритомності; ознайомитися з новою рятувальною технікою, яку використовують при надзвичайних ситуаціях, до яких належать: плавальні транспортери, інженерно-розвідувальні машини й машини розмінування; у великій статті можна прочитати про утримання дельфінів у неволі та про боротьбу в світі за їх визволення; спробувати розібратися до чого призводить залежність від смартфону; дізнатися про орлана-білохвіста, одного з найбільших хижих птахів Європи; розповідається про пожежу в тунелі під горою Монблан, яка сталася уранці 24 березня 1999 року, в якій загинуло 39 осіб.

 

 

Надзвичайна ситуація +. 2019. №4.

У цьому номері, в розділі «Пожежна безпека» ви зможете ознайомитися з організацією, порядком проведення та методикою підготовки до планових та позапланових перевірок протипожежного стану об’єктів, умовами безпечної експлуатації вогнегасників в Україні. У розділі «Екологічна безпека» ви маєте змогу дізнатися десять причин, чому ми любимо ліси, майбутнє лісу в наших руках , також що робити, якщо ви несподівано зустріли ведмедя в природі. Також дізнаєтеся про першу медичну допомогу при епілептичному нападі.

 

 

 

 

Економіка. Фінанси. Право. 2019. №  2.

В цьому номері журналу можна дізнатися про вплив сучасних тенденцій розвитку світової промисловості на економічну безпеку підприємства; про інформаційне забезпечення діагностики якості організаційних структур управління; про розвиток інноваційних програм стратегічного управління в промисловості; про особливості обліку основних засобів на підприємствах, а саме підходи до оцінки, обліку, відображення у фінансовій звітності основних засобів згідно П(С)БО та МСФЗ; про проблеми та перспективи розвитку місцевого самоврядування в Україні; про психологічну складову процедури медіації у цивільному судочинстві. Статті друкуються українською та англійською мовами.

 

 

 

 

Стратегічна панорама. 2018. № 2.

У науково-практичному журналі Національного інституту стратегічних досліджень з політичних наук публікуються наукові статті з питань зовнішньої політики України, національної, політичної, енергетичної, гуманітарної безпеки, протидії російській агресії, питань націєтворення, політики європейської інтеграції.

 

 

 

 

 

Стратегічні пріоритети. 2018. № 3-4.

У науково-аналітичному щоквартальному збірнику Національного інституту стратегічних досліджень публікуються результати наукових досліджень з питань суспільно-політичного, соціально-економічного, гуманітарного розвитку України, зовнішньої політики України, регіональних проблем, суспільного розвитку та національної безпеки і оборони України.

 

 

 

 

 

Фінансовий контроль. 2019. № 3.

У цьому номері журналу можна дізнатися, як колишній гігант хімпромисловості в м. Калуш, що на Прикарпатті, став банкрутом; чому казна Дніпропетровщини порожніє без надходжень з держбюджету; чому не виконується оновлений порядок забезпечення інвалідів засобами реабілітації, в наслідок чого 70 тисяч людей з інвалідністю не отримали вкрай необхідної допомоги; розповідається про тонкощі публічних закупівель: поділ предмета закупівель на частини, застосування переговорної процедури, закупівля послуг замість робіт та інше; продовжено розмову про реформування системи державного внутрішнього фінансового контролю.

 

 

 

 

Економіка АПК. 2019. № 3.

Щомісячний Міжнародний науково-виробничий журнал є провідним науковим фаховим виданням економічного профілю з проблем аграрної економіки. У статтях, що мають наукову та науково-практичну цінність, висвітлюються теоретико-методологічні аспекти розвитку аграрного сектору економіки та суміжних галузей, результати фундаментальних і прикладних досліджень. Мета журналу – створення професійної платформи для аналізу та обговорення тенденцій у сфері аграрної економічної науки та господарської практики.

 

 

 

 

Статистика України. 2018. № 4.

В цьому щоквартальному науково-інформаційному журналі, у статті «Статистичне дослідження ринку IT–послуг  в Україні»,  досліджено розвиток IT–ринку протягом останніх років. Проаналізовано стан та перспективи розвитку галузі інформаційних технологій. На основі проведеного аналізу визначено основні напрямки розширення IT – ринку. У розділі «Регіональна статистика» запропонована комплексна статистична оцінка економічного зростання та матеріального добробуту населення регіонів України на основі методу комплексних статистичних коефіцієнтів і виконано розрахунки за даними 2016 року.  Стаття «Звіти як основне джерело інформування користувачів про якість статистичної інформації про адміністративні правопорушення» досліджує окремі питання підготовки звіту з якості інформації державного статистичного спостереження про адміністративні правопорушення.

 

 

 

Вісник Пенсійного фонду України. 2019. № 3.

В цьому номері журналу можна прочитати про наукове дослідження провідного фахівця відділу соціальної безпеки Національного інституту стратегічних досліджень про основні шляхи подолання бідності серед працюючого населення в Україні; про судову практику відшкодування шкоди, завданої незаконними діями органів державної влади; роз’яснення порядку перерахування пенсій з 1 березня 2019 р.; про нові вимоги до заповнення особової картки державного службовця; методичні рекомендації до організації засідань колегій та інша статистична інформація.

 

 

 

 

Наука і суспільство. 2019. № 1/2.

В щомісячному науково-популярному і літературно-художньому ілюстрованому журналі можна прочитати про одного з найталановитіших хірургів другої половини ХІХ ст., видатного професора Київського університету св. Володимира – основоположника пластичної, оперативної та військової хірургії в Росії Юлія Карловича Шимановського. Опубліковано уривок зі споминів про бій під Крутами. Журнал розпочинає публікацію надзвичайно цікавої праці Ілька Борщака «Великий Мазепинець Григор Орлик, генерал-поручник Людовика XV-го (1742-1759): 3 невідомих документів з 7 тогочасними ілюстраціями». До 130-річчя з дня народження славетного композитора Левка Ревуцького можна прочитати статтю «Чародій української музики».

 

 

 

 

Вісник Національної Академії Наук України. 2019. № 3.

У номері щомісячного загальнонаукового журналу надруковано презентацію результатів виконання бюджетної програми «Підтримка розвитку пріоритетних напрямів наукових досліджень» у 2018 р. В розділі «Міжнародне співробітництво»  розглянуто внесок вихідців із Білорусі у вивченні археологічних пам`яток України, показано зв`язок білоруських дослідників старожитностей з київською історичною школою, археологією Одеси та співпрацею із Харківським університетом. До 100-річчя від дня народження видатного математика, механіка, інженера, педагога, автора відомих університетських та шкільних підручників з геометрії, академіка НАН України О.В. Погорєлова читайте статтю «Самородок, огранений невтомною працею».

 

 

 

Олімпійська арена. 2019. № 2.

У цьому номері журналу розповідається про українських спортсменів, які брали участь у чемпіонаті світу з фристайлу й сноубордингу, що проводився на початку лютого в американському місті Парк-Сіті. Сноубордистка Аннамарі Данча завоювала титул віце-чемпіонки світу в дисципліні паралельний слалом, а фристайліст із Миколаєва Олександр Абраменко отримав титул віце-чемпіона світу. Про участь наших спортсменів у XIV зимовому Європейському юнацькому олімпійському фестивалі. Розмова за призером багатьох престижних шахових турнірів, міжнародним гросмейстером Аркадієм Найдічем. Розповідь про чемпіонат Європи з фігурного катання, що пройшов у Мінську.

 

 

 

Олімпійська арена. 2019. № 3.

У цьому номері журналу можна прочитати про Дмитра Підручного, який став першим українським чемпіоном світу в чоловічому біатлоні; про атлетів-батутистів, якими пишається Україна, адже вони підкорювали найвищі спортивні вершини, включаючи олімпійські; бесіда з серебряною призеркою чемпіонату світу з велосипедного спорту Оленою Стариковою про тактичні тонкощі та технічні премудрості велосипедного спорту на треке, також поділилася планами на Токіо-2020; розповідь про чемпіонат світу з фігурного катання.

 

 

 

 

Мир туризма. 2019. № 1.

У цьому номері на вас чекає зустріч з австралійською кухнею. Хоча національної австралійської кухні не існує, це швидше змішування і поєднання привнесених культур азіатської і британської кухні, проте немає більш австралійської страви, ніж стейк із кенгуру. Поряд з м’ясом кенгуру в країні вживають м’ясо страуса ему, кролика і навіть крокодила. З морепродуктів варто згадати австралійського гігантського окуня – баррамунді. Стаття “Розповідь нез’їденого” розповість про країну, в яку вам точно не варто їхати – це Центрально-африканська республіка (ЦАР). Протягом всієї своєї недовгої історії ЦАР перебувала під владою неадекватних правителів, серед яких окреме місце посідає президент і імператор Бокасса, який з’їдав своїх політичних опонентів.

 

 

 

Дивослово. 2019. № 4.

В щомісячному науково-методичному журналі публікуються статті з методики викладання мови й літератури, мовознавства, літературознавства і компаративістики.

 

 

 

 

 

 

Слово і Час. 2019. № 2.

В щомісячному науково-теоретичному журналі можна прочитати про стиль наукового мислення Івана Франка; про сутність прози Івана Франка як психобуттєвого та соціокультурного феномена, що витворювався впродовж тривалого часу шляхом взаємодії багатьох чинників духовного життя письменника, здійснено також періодизацію Франкової прози. Простежено рецепцію романістики Олеся Гончара на сторінках журналу «Сучасність» у 1960-1990 рр. Розглянуто засоби зображення простору в малій прозі Євгена Гуцала. У рубриці «Літературні силуети» можна ознайомитися з життям і творчістю Валер’яна Підмогильного, Володимира Самійленка, Наталени Королевой, Євгена Маланюка. Опубліковані тексти Михайла Рудницького про творчість поета Євгена Маланюка, що були написані в 1930-ти роки.

 

 

 

Вивчаємо українську мову та літературу. 2019. № 10-12.

В науково-методичному журналі для вчителів, що виходить три рази на місяць можна ознайомитися з новими методиками викладання, з конспектами уроків, дидактичними матеріалами, сценаріями шкільних свят.

 

 

 

 

 

Березіль. 2019. № 1.

В цьому номері журналу можна прочитати фрагмент із книги «Чоловік, що мав діагнозів на вісім смертей», яка є заключною у мемуарній трилогії Михайла Слабошпицького «Із пам’яті дзеркала», в якому розповідається про українського політичного та громадського діяча, поета Анатолія Лупиноса. Ознайомитися з творчістю сучасних українських поетів В’ячеслава Гука, Миколи Петренко, Миколи Шатилова, Лариси Вировець; прозовими творами Олеся Волі, Мирослава Лазарука, Лани Перлулайнен. У розділі «Публіцистика» можна прочитати розмову з письменником Олександром Клименком.

 

 

 

 

 

Радуга. 2019. №1-2.

В цьому художньому журналі опубліковані розповіді і поезія сучасних українських письменників з Криму, Одеси, Луганська та Києва. У розділі “Літературний погляд”, читайте продовження повісті Валерія Хаїта “Фейсбучные истины”-2″ про Андрія Бітова, Сергія Довлатова, Дмитра Бикова, Михайла Жванецького. У розділі “Спогади. Щоденники” читайте повість Володимира Звіняцьковського “Мій учитель Зіновій Паперний: перший навчальний рік.”

 

 

 

 

 

Тайны ХХ века. 2019. №10.

Цей номер журналу розкриває читачеві таємниці всесвітнього потопу, сьогодні мало хто сумнівається в тому, що описаний у  Біблії всесвітній потоп стався насправді, водночас виникає питання: невже праведник Ной був єдиним, хто здогадався побудувати ковчег? Чи так це, читайте в статті “Всесвітній потоп. Скільки було ковчегів?” У багатьох країнах світу мало яке свято обходиться без келиха шампанського, історію цього дивовижного напою читайте в статті “Бризки шампанського”. Стаття “Блюдо, яке подають холодним” розповість про помсту, яку деякі вважають надмірною жорстокістю, справою честі або наслодою, іноді це виправдана помста за вбивство близьких, а іноді лише прояв власних комплексів.

 

 

 

Тайны ХХ века. 2019. № 13.

У черговому номері журналу можна прочитати про озеро Кара-Богаз-Гол, яке знаходиться у Туркменії та його важливе значення для промисловості країни; дізнатися як проживали нащадки Івана Сусаніна аж до ХХ ст., та чому село-заповідник припинив існування; згадати історію щорічного ралі-марафону «Дакар», який проводиться з 1978 року; дізнатися, як у СРСР проводилися експерименти по бомбуванню людей; також розповідається про багатьох видатних людей, які в дитячі та юнацькі роки не мали здібностей до навчання.

 

 

 

 

Тайны ХХ века. 2019. № 14.

Перед вами першоквітневий номер журналу. За традицією читачі повинні відгадати, яка зі статей, поданих у цьому випуску, є вигадкою автора. Зверніть увагу на статтю “Аллепо – індійська Венеція”. Місто Алеппи – це місто з унікальним ландшафтом, яке розташоване на березі Аравійського моря, на островах серед озер, каналів, лагун, тому його і називають індійської Венецією. “Котячий десант” розповідає, як ленінградці пережили блокаду завдяки масовому ввозу кішок в місто на Неві, вони мали позбавити обложений Ленінград від щурів.

 

 

 

 

Український тиждень. 2019. № 12.

В цьому номері у розділі «Суспільство» читайте як жителі Донеччини та Луганщини протистояли російській окупації навесні 2014 року. У розділі «Світ» стаття «Відставка Меркель – це варіант» розповість, чому ера канцлерки може закінчитися передчасно. Також у цьому розділі стаття «Страшна сила» повідомляє,  як через кілька років IBM хоче досягти так званої квантової переваги. Усі говорять про Facebook, Apple і Google, але справжній гігант IBM, діє переважно приховано.

 

 

 

 

Новое время страны. 2019. № 11.

У цьому номері тижневика читайте, що собою являють штаби найрейтинговіших кандидатів на головне крісло країни, і хто грає ключову роль у командах потенційних президентів. У розділі “Світ” стаття “Бути чи не бути” розповість, як через три роки після референдуму за вихід з ЄС Великобританія виявилася не готова до цієї події. У бесіді з НВ п’ятеро громадян Сполученого королівства поділилися своїми очікуваннями, страхами і надіями, пов’язаними з брекзітом. Міністр фінансів Оксана Макарова в статті “Жінка з грошима” пояснює, чому у вітчизняній економіці почалося зростання, і що потрібно зробити, щоб прискорити його.

 

 

 

Новое время страны. 2019. № 12.

У цьому номері, в статті “Пластична операція”, ви зможете прочитати про глобальну загрозу пластика. Нещодавно на Сардинії була знайдена самка кита, в животі якої було 22 кг пластику. Так в Європі через кілька років зникне одноразовий посуд із пластику й істотно знизиться використання одноразових пакетів. У статті “Звідки прибули” ви дізнаєтеся, що дозволило українським банкам нарешті стати успішним бізнесом. Жан-Поль Пьотровські, глава правління Креді Агріколь банку, переконаний, що є ознаки відновлення української банківської системи. Із розділу “Бізнес” ви дізнаєтеся рейтинг Топ-20 найбільш надійних банків України.

 

 

 

Країна. 2019. № 9.

В цьому випуску читайте інтерв`ю з філософом та письменником Тарасом Бебешко, який піднімає питання про роль України у процесах реструктуризації Європи та посилення системи безпеки на східних кордонах. Роль України в цих процесах – одна з ключових. У розділі «Культура» названі лауреати шевченківської премії в номінаціях «Театр», «Публіцистика, журналістика», «Кіномистецтво», «Музика». У рубриці «Спорт» читайте, як «Челсі» залишається головним фаворитом Ліги Європи.