Шановні користувачі!

Пропонуємо ознайомитись з деякими журналами, які надійшли до відділу періодичних видань.

 

Екологічний вісник. 2019. №1.

У цьому номері журналу можна ознайомитися із законопроектом «Про Національний екологічний фонд», що був представленій у Верховній Раді. В Україні обговорюються проекти створення ветланд-парків (в Одесі такий парк планується побудувати на пересипі Куяльницького лиману в районі Лузанівських ставків), тому читачам буде цікаво дізнатися про досвід Китаю зі створення таких парків. На прикладі м. Києва розглядається супутникова технологія визначення теплового навантаження на місто. Здійснується віртуальна подорож територією Ківерцівським НПП «Цуманська пуща», де читач має змогу ознайомитися з флорой і фауной парку. Розповідається як на Кременчуцькій ТЕЦ запроваджується екологічно безпечна технологія утилізації шламових відходів. Досліджуються території полігонів твердих побутових відходів в Київській області з використання дистанційних технологій.

Безпека життєдіяльності. 2019. № 5.

У цьому науково-популярному журналі у статті «Йодна недостатність та її профілактика» ви дізнаєтесь, для чого так необхідний йод та чому виникає недостатність йоду, функції йоду в організмі людини та які продукти його містять. Рубрика «Радіаційна та хімічна безпека»  розповість про основні небезпечні хімічні речовини, які використовуються на хімічно небезпечних об’єктах України. У рубриці «Пожежна безпека» ви дізнаєтесь про пожежну безпеку в навчальних закладах, також про обов’язки керівництва щодо організації протипожежного режиму. У розділі «Абетка безпеки» дізнаєтесь, що робити, якщо укусила змія та чому небезпечні їжаки.

Надзвичайна ситуація+. 2019. № 5.

У цьому номері журналу можна дізнатися, які бувають види порушень правил дорожнього руху; і неважливо, хто ви – пішохід, водій, чи пасажир – кожен учасник дорожнього руху в дорозі має бути насторожі. Продовжувано матеріали спецкурсу щодо заходів захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, а саме: основи організації й проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт під час ліквідації надзвичайної ситуації. У рубриці «Перша домедична допомога» можна дізнатися, як допомогти при раптовій зупинці серця. Компанія Ocean Cieanup розпочала тестування у водах Тихого океану біля узбережжя Сан-Франциско інноваційної системи з очищення океанів та морів від пластикового сміття, дослідження показують, що зараз у Тихоокеанській сміттєвій плямі накопичилося не менш ніш 352 мільйони тон відходів. Психологи ДСНС провели тренінг з Першої психологічної допомоги з персоналом Державного підприємства «Міжнародній аеропорт «Бориспіль».

Демографія та соціальна економіка. 2019. №. 1.

У цьому номері журналу можна ознайомитися зі структурними характеристиками народжуваності в Україні, з регіональною динамікою тривалості життя в Україні протягом 1990-2017 рр., окреслити сучасні підходи до оцінки санітарної грамотності працездатного населення України, проаналізувати державну політику повернення мігрантів та реінтеграції в Україні. Доведено необхідність переосмислення перспектив соціально-трудового розвитку у контексті нової глобалізації і нової економіки. Обґрунтовано доцільність моніторингу працевлаштування випускників у системі вищої і професійної освіти України та опис механізму його запровадження з урахуванням міжнародного досвіду. Виявлено взаємозв’язок між змінами у демографічній ситуації та житловими умовами населення. Висвітлено підходи до оцінки вартості людського життя: світовий досвід та рекомендації використання в Україні.

Вісник Пенсійного фонду України. 2019. № 5.

У цьому номері журналу можна прочитати про підсумки розвитку системи недержавного пенсійного забезпечення у 2018 році; юридичний коментар нормативних положень Кодексу України з процедур банкрутства; роз’яснення основних процедур проведення спеціальної перевірки осіб, які претендують на зайняття посад із підвищеними корупційними ризиками; довідкові матеріали для фахівців сервісних центрів Пенсійного фонду України та фахівців, що надають послуги з пенсійного забезпечення на віддалених робочих місцях; досвід Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області в організації роз’яснювальної роботи серед молоді регіону про негативні наслідки тіневої зайнятості та переваги офіційного працевлаштування та інша статистична інформація.

Економіка і прогнозування. 2019. № 1.

У цьому номері журналу охарактеризовано сучасне розуміння категорії «нової нормальності» у сфері неформальної та атипової зайнятості. Досліджено процеси впливу зростання державних витрат на охорону здоров’я, спричинені демографічним старінням населення, на стійкість державних фінансів у контексті становлення «економіки довголіття». Розглянуто бюджетне забезпечення цифровізації в рамках е-урядування в Україні. Запропонавані альтернативні варіанти запровадження правил тарифоутворення на послуги транспортування. Проаналізовано сучасний стан виноробної галузі України. Розглянуто перспективи вільної торгівлі України з Китаєм: розвиток вітчизняного експорту та ризики імпортнозалежності.

Економіка та держава. 2019. № 5.

У наступному номері журналу можна ознайомитися з сучасними економічними питаннями: соціальна відповідальність підприємництва в Україні; реформа децентралізації та її вплив на надання суспільних благ; порівняльний аналіз ефективності роботи сонячної та вітрової енергетики на світовому ринку; розвиток аграрного маркетингу в Україні; формування комплексної системи маркетингу у банку; традиційний та інтелектуальний капітал у системі вищої освіти України; безробіття як один із основних чинників деформування ринку праці в Україні; економічна суть ціни та ціноутворення в Україні; зарубіжний досвід управління активами недержавних пенсійних фондів.

Фінансовий контроль. 2019. № 5.

У цьому номері журналу можна ознайомитися за матеріалами розширеного засідання колегії Державної аудиторської служби України на який було підбито підсумки роботи першої чверті поточного року та обговорено подальші шляхи розвитку, якими рухатиметься Держаудитслужба. Про співпрацю Держаудитслужби та SIGMA. Розповідається як раціонально планувати публічні закупівлі. Хто контролює публічні закупівлі? Чому субсидії для малозабезпечених отримують заможні? Чому перевіряти фаховість лікарів стає все дорожче? Як класифікуються заходи внутрішнього контролю установи? Як громадам отримати бюджетні кошти на охорону природи?

Національна безпека і оборона. 2019. № 1-2.

Цей випуск журналу присвячений війні на Донбасі, що триває вже п’ять років поспіль. Ця війна не є локальним, периферійним конфліктом, не є «кризою в Україні», не є «громадянським протистоянням». Російська окупація Донбасу є складовою «гібрідної» війни проти України, що розпочалася у лютому 2014 р. з незаконної анексії Криму. Водночас агресію РФ на «українському напрямі» слід розглядати як складову, як фрагмент загальної неоімперської політики Кремля на світовій арені. Проект Центру Разумкова, результати якого опубліковані в цьому випуску журналу, здійснений за підтримки МЗС Нідерландів. У рамках проекту підготовано Аналітичну доповідь та статті з тематики Донбасу, проведені загальнонаціональні та експертне соціологічне дослідження, а також заочні круглі столи. Автори дослідження намагалися комплексно проаналізувати ситуацію довкола конфлікту на Сході України: окреслити деякі геополітичні аспекти, оцінити українську політику на донбаському напрямі, виокремити тенденції і процеси на окупованих територіях у різних сферах, спрогнозувати можливі сценарії розвитку подій. Крім того розроблено комплекс пропозицій з врегулювання конфлікту на Сході України.

Олімпійська Арена. 2019. №5.

У цьому номері читайте новини від організаторів Олімпійських Ігор 2020, які відбудуться у Токіо. Скільки будуть коштувати квитки на змагання, ви дізнаєтеся у розділі «Олімпік – Кур’єр». В розділі “Лабораторія тренера” ви долучитесь до одного із тренувань наших найтитулованіших на сьогодні українських майстринь стрибків у висоту під керівництвом тренера Ірини Пустовіт. Сьогодні нікого не дивують медалі наших дівчат на чемпіонатах світу та Європи. Сподіваємося, що 2020-го дівчата завоюють медалі Токійської олімпіади.

 

Мир туризма. 2019. № 2.

Редакція журналу пропонує читачам відправитися у подорож до Йорданії та відвідати Петру – справжнє нове чудо світу, яке точно змусить ваше серце битися частіше. Відвідати сім унікальних пляжів Європи. Завітати до Балі: відпочивати на цьому острові, завдяки кліматичним умовам, можна цілий рік; також це місце дуже полюбляють серфінгісти, тому що тут завжди можна зловити хвилю. Розповідь про подорож до Шрі-Ланки, авторка відвідала Святе місто Канді, чайні плантації та поринула в теплі води Індійського океану. До Кенії відправилася фотограф дикої природи, яка захотіла пожити в національних парках країни, спостерігаючи за пристрастями, які киплять в цих унікальних місцях. Наступна подорож – кулінарна подорож до Болгарії. У сонячному Еквадорі пропонується відвідати монумент екватору, піднятися на найвищий вулкан Котопаксі, пройти дорогою водоспадів, помилуватися тваринами Галапагоси.

Пам’ятки України: національна спадщина. 2019. № 2-3.

Весь номер журналу присвячений міфам та легендам Андріївської церкви в Києві. У 2013 році Андріївська церква увійшла до переліку переможців акції «7 чудес Києва», що вкотре засвідчило роль цієї видатної пам’ятки як однієї з найяскравіших візитівок міста на Дніпрі.

 

 

Вісник Національної академії наук України. 2019. № 5.

У цьому номері загальнонаукового журналу у розділі «Загальні збори НАН України» президент Національної академії наук України Борис Євгенович Патон розглянув основні підсумки діяльності академії у 2018 році та завдання на наступний період. У розділі «Виступи» ви маєте можливість ознайомитися з доповідями українських вчених у галузі техніки і технології матеріалів спецхімії для забезпечення потреб Збройних Сил України високоточним ракетно-артилерійським озброєнням, також є роздуми про концептуалізацію нової «історії української літературної мови» та її передісторії.

Вісник Національної академії наук України. 2019. № 6.

У цьому номері журналу можна ознайомитися з подіями XIII Всеукраїнського фестивалю науки; з матеріалами наукових доповідей із зали засідань Президії НАН України. Прочитати статтю про реальні перспективи і небезпеки євроатлантичного вектору України. Разом з авторами розглянути теоретичні та прикладні аспекти екологічного стану водних ресурсів, джерела і масштабність забруднень у контексті прісноводної безпеки України.

 

Український історичний журнал. 2019. № 2.

У цьому номері журналу можна ознайомитися зі статтями, присвяченим ювілейним подіям: до 450-річчя Люблінської унії та до 80-річчя проголошення незалежності Карпатської України. Дослідити ґенезу концептів «Схід-Захід» як формули просторових і цивілізаційних уявлень в українській історіографії. Ознайомитися з листом завідувача відділу «Стародавній Єгипет» Одеського історико-археологічного музею С.В. Донічем (написаний 20 січня 1930 р.) до директора Всеукраїнського музейного городка П.П. Курінного, в якому йшлося про деталі, що виникали у процесі наукового опрацювання колекції давньоєгипетських артефактів, котра на той час зберігалася в Всеукраїнському музейному городку. Цей лист, що зберігається в науковому архіві Інституту археології НАН України має надзвичайну цінність для історії вітчизняної музейної єгиптології та історії української науки. Розглядаються передумови та процес геополітичних трансформацій, що охопив Центрально-Східну Європу під час і після Першої світової війни 1914-1918 рр., проаналізовано історіографічний вимір поняття «геополітична революція», а також висвітлено актуалізацію «польського питання» під час Великої війни, візію провідних держав того часу на його розв’язання. Публікується специфічна історіографічна пам’ятка середини XVIII ст. у жанрі так званого козацького літописання, щойно віднайдена у фондах Інституту рукопису НБУВ. Документ походить із Гадяча і є витвором канцеляристів Гадяцького козацького полку.

Новое время страны. 2019. № 19.

У наступному номері журналу можна прочитати бесіду із заступником голови міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Оленою Зеркаль. Дізнатися, хто входить до найближчого оточення президента України Володимира Зеленського, опираючись на чию думку президент планує усі свої дії – від указів до зустріч та поїздок на фронт. Розмова з головою Міністерства охорони здоров’я Уляною Супрун про зміни, що відбулися у вітчизняній медицині останнім часом, вона обіцяє революційні трансформації наступного року, дає характеристику своїм критикам і заявляє, що готова допомогти реформувати країну команді нового президента. Про зйомки популярного серіалу «Чорнобиль» від НВО розповідає співвласник українського продакшен сервісу Radioaktive Film Дарко Скульський, який брав участь у створенні серіалу. Можна ознайомитися з переможцями Канського кінофестивалю. Та багато іншої цікавої інформації.

Країна. 2019. № 23.

У цьому номері журналу можна дізнатися про номінантів ХІХ літературного конкурсу «Коронація слова». Прочитати розмову з економістом, експертом із фіскальної політики, бюджетного процесу та пенсійної реформи Павлом Кухтою про те як зламати олігархічний режим в Україні. Розповідь директора Музею Революції гідності Ігора Подшивайла про Майдан, музей, культурну спадщину. Можна прочитати статтю про адвоката Івана Семанюка, який ще студентом під псевдонімом Марко Черемшина писав оповідання про життя селян.

 

Країна. 2019. № 24.

У цьому номері журналу можна прочитати про прем’єру балету «Вій» за мотивами повісті Миколи Гоголя в Міжнародному центрі культури і мистецтв Федерації профспілок України у Києві. Розповідь вченого генетика Олександра Скорохода про те що запускає в організмі процес старіння, наскільки гени батьків визначають здоров’я дитини, що уповільнює старіння, як змінюються гени з поколіннями, як голодування може продовжити життя. Розмова про українського композитора Володимира Івасюка з його сестрою Оксаною Івасюк. До 150-річчя від дня народження можна прочитати статтю про Федіра Матушевського, був громадським діячом і видавцем, членом Загальноукраїнської безпартійної організації, входив до складу Центральної Ради та очолював дипломатичну місію в Афінах.

Український тиждень. 2019. № 22.

У щотижневому ілюстрованому суспільно-політичному часописі можна прочитати як різні політсили готуються до дочасних парламентських перегонів. Тема номеру: серія статей про перші кроки правління Володимира Зеленського. Можна ознайомитися з матеріалом, як просувається справа про вбивство херсонської активістки та місцевого депутата Катерини Гандзюк. Розповідається про історію успіху універсального комерційного банку «Аркада», який ще в кризові 1990-ті знайшов ефективну модель бізнесу. Дізнатися про результати виборів до Європарламенту; що означатимуть результати виборів у Литві для України. Про нові технології в автомобілебудуванні: автономні авто та електромобілі. Можна прочитати розмову з директоркою Лондонського книжкового ярмарку Джекс Томас про шляхи та важливість входження національних літератур (зокрема української) на англомовний ринок, увагу британських видавництв до внутрішньої та міжнародної читацької аудиторії й участь у міжнародних книжкових виставках. Та багато іншої цікавої інформації.

Український тиждень. 2019. № 23.

У цьому номері журналу можна прочитати чим живуть і як взаємодіють гілки влади після президентських виборів, що стоїть за флешмобом «Визнайте вибір Донбасу», чи є прогрес у боротьбі за політв’язнів і полонених громадян України захоплених Росією та проросійськими бойовиками. Тема номеру: серія статей про використання розробок штучного інтелекту. Результати виборів до Європейського парламенту виявився несподіванкою: зростання підтримки зелених та активніша підтримка зеленого руху загалом в ЄС вказує на те, наскільки питання захисту клімату стало нагальним для європейців; ці вибори можуть стати початком масштабного зсуву в європейські політиці. Можна прочитати розмову з віце-президентом Федерального резервного банку Чикаго (ФРБЧ) Джонасом Фішером про тенденції американської та глобальної економік і ризики, які їм загрожують. Розповідається про історію відкриття ланцюгової реакції, що призвела до Хіросіми та Чорнобиля. До 90-річчя від дня народження української художниці, дисидента, шістдесятниці Алли Горської можна прочитати статтю «Особистість проти системи».

Український тиждень. 2019. № 24.

У цьому номері журналу можна прочитати як Державне бюро розслідувань може поставити на паузу розслідування справ Майдану, як Україна каратиме винних у воєнних злочинах та агресії, що насправді означають ініціативи нової влади щодо зняття блокади з окупованого Донбасу. Тема номеру: контрабанда в Європі. Можна дізнатися чому «хрестові походи» українських чиновників проти контрабанди не приносять вагомих результатів; як через східноєвропейський кордон до ЄС потрапляє значна частина контрабандних товарів, серед яких цигарки посідають почесне місце; як французька митниця та поліція борються з контрабандою; чи вдається представникам ООС стримати потоки незаконного товару, що прямує через лінію фронту? Ознайомитися з дискусією навколо нової редакції Українського правопису. Дізнатися чому екстремізм глобалізується та чим загрожує світовій безпеці. З ким дружить і проти кого воює сьогодні Саудівська Аравія. Яким шляхом піде Індія після парламентських виборів. Що таке Гіперлуп, на якому етапі впровадження перебуває ця технологія у світі та наскільки реальною є побудова транспорту на основі Гуперлупу в Україні.

Вивчаємо Українську мову та літературу. 2019. №16-18.

Стаття «Узагальнення та систематизація вивченого з теми «Числівник»» пропонує сценарій нестандартного уроку з теми «Числівник», у якому удосконалюються навички й уміння правильно вживати й писати числівники, формувати культуру мовлення і спілкування, збагачувати словниковий запас шестикласників. Для учнів одинадцятих класів стаття «Письменники-лауреати Шевченківської премії» пропонує урок – засвоєння нових знань, що збагачує учнів знаннями про золотий фонд української літератури – лауреатів Шевченківський премії, виховує почуття гордості за національний літературний спадок.

Дивослово. 2019. №6.

У цьому номері ви можете прочитати кілька статей, присвячених творчості Івана Франка це: сценарій “Іван Франко і французька література: точки дотику»” та «Літературознавча і публіцистична діяльність Івана Франка», мета цих статей ознайомити учнів із літературознавчою і публіцистичною спадщиною Івана Франка. У статті «Рід, сім’я, людина» пропонується розробка уроку, у якому на основі компаративного аналізу повісті Івана Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я» і роману Панаса Мирного «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» розглядається проблема роду, сім’ї та людини, моделі поведінки найближчих родичів, проблеми стосунків батьків і дітей.

Дзвін. 2019. № 4.

У цьому номері журналу можна ознайомитися з творчістю сучасних,українських поетів Наталії Дзюбенко-Мейс, Андрія Содомори, Ольги Башкірової, Марії Барандій, Владислава Стольникова, Віри Вовк. Прочитати продовження есеї Романа Горака про Митрополита Андрея Шептицького, оповідання Ігора Гургула «Надішліть полковнику листа…», новели Ольги Яворської, Лідії Яцкової. У рубриці «Наша доба» можна дізнатися як 80 років тому була утворена незалежна Карпатська Україна; прочитати розмову з проректором з науково-педагогічної робти Львівського національного університету імені Івана Франка Ярославом Гарасимом не тільки про науку, а й про те, чим живе українське суспільство у ХХІ ст.; новели Мирослава Ланиця про життя галичан під поляками та москалями; розповідь про польського адвоката та політичного діяча Яна Ольшевського, який був справжнім другом України та уривок з інтерв’ю з першим послом незалежної України у Польщі Теодозієм Стараком під назвою «Ми починали з повного нуля». У рубриці «Мистецька палітра» розповідається про оперету Ярослава Борнича «Гуцулка Ксеню», яка була написана у 1938 р., але на жаль, з приходом радянської влади в 1939 р. всі оперети Я. Барнича були заборонені, в тому числі й славна «Гуцулка Ксеня», адже вона була пронизана патріотично-національними ідеями, дотепним і гострим гумором. У рубриці «Славетні гості Львова» можна прочитати про Миколу Міхновського, Євгена Маланюка, Лейба Яффе, Марію Вісновську, Володимира Перетца, Германа Блюменталя. Про перші українські стародруки XVI-XVIII ст., що зберігаються у Фондах Львівського музею історії релігії.

Київ. 2019. № 5-6.

У цьому номері журналу можна прочитати продовження роману Ігора Гургула «Море Росса», продовження історичного роману Левка Різника «Січовий батько», оповідання Віктора Терена «Рівняння Бога й тріснуті окуляри». Ознайомитися з творчістю сучасних українських поетів Юрія Коваліва, Наталії Горішної, Світлани Кирилюк. Розповідається про V Міжнародний фестиваль ронделя «На берегах Альти», який проходить щорічно у Борисполі. Насолодитися перекладом польських поетів романтиків на тексти яких класик польської музики Станіслав Монюшко написав свої знамениті романси й пісні.