Шановні користувачі!

В рамках угоди щодо покращення простору для дозвілля населення та підвищення їх комунікаційних можливостей між бібліотекою та міжнародним об’єднанням Oxfam була підписана, бібліотека отримала в дар 215 україномовних книжок – 204 видавництва Старого Лева та 11 інших видавництв.

Розпочинаємо знайомить з новими книжками.

Представляємо серію романів Террі Пратчетта.

 

Пратчетт Т Бери за горло [Текст] : роман / переклад з англ. Ольги Бєлової. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2023. – 416 с.

«Бери за горло» – роман про відьом із серії «Дискосвіт» Террі Пратчетта. Ланкрським відьмам вкотре доводиться рятувати рідні землі. До короля Веренса приїхали небезпечні гості з Убервальду: родина вампірів, які полюбляють жлуктати вино, закушувати часничком і засмагати на сонці. А ще ці сучасні вампіри зовсім не бояться святої води, вони нею загартовуються. Гості вирішують залишитися в Ланкр і назавжди, захопити владу й запровадити нові порядки, а для незгодних пролунає проста команда Carpe Jugulum – «Бери за горло»! Здається, тільки Тітуні Оґґ, Маґрат Часник, Аґнес Нітт і, звичайно ж, Бабуні Дощевіск під силу врятувати королівство від зміни влади і культивованої жаги крові.

 

 

 

Пратчетт Т Вільні Малолюдді [Текст] : роман / Террі Пратчетт; переклад з англ. Мартн Госовської. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. – 296 с.

«Вільні малолюдці» – роман із серії «Дискосвіт» Террі Пратчетта про відьом. Знайомтесь із новою харизматичною героїнею – Тіфані Болячкою! Хто сказав, що здатною на чари обов’язково може бути лише стара, страшна і злюща карга? Іноді природженою відьмою є кмітлива та допитлива дев’ятирічка. Коли стіни світу брижаться, а загарбники зазіхають на твоє, слід діяти рішуче і захищати рідні землі! Озброївшись самими лише сковорідкою та здоровим глуздом, Тіфані доведеться поборотися з лихими ельфами, які викрадають дітей. А допомагатимуть дівчинці Нак Мак Фіґлі – вільні малолюдці, хвацькі, задерикуваті й охочі до крадіжок, пиятики та бійок. Чудова компанія для майбутньої відьми!

 

 

 

Пратчетт Т Колір магії [Текст] : роман. 2-ге вид., перероб. / Террі Пратчетт; переклад з англ. Юлії Прокопець. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. – 320 с.

«Колір магії» – перший роман із серії «Дискосвіт» майстра інтелектуального фентезі Террі Пратчетта. Написаний у 1980-х роках, роман пародіює штампи тогочасної фантастики і дотепними натяками, грою слів та жартами закладає основи неповторного Пратчеттового стилю, який у пізніших творах проявить себе витонченою гострою сатирою. Роман відкриває один із циклів серії – «Ринсвінд» та є своєрідним ключем-підсказкою до багатьох явищ Дискосвіту. Маршрут туриста Двоцвіта і його гіда Ринсвінда, чарівника-невдахи, малює своєрідну карту розмаїтого неозорого світу, з міфічними істотами, дивовижними рослинами, таємничими чарами й особливою магією. Якого ж кольору ця магія, чи справді світ плаский, чи можна змінити свою долю і втекти від Смерті, якщо ти всього-на-всього фігурка у настільній грі, і ставки вже зроблено?

 

 

Пратчетт Т Маскарад [Текст]: роман / переклад з англ. Олександра Михельсона. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. – 384 с.

«Маскарад» – п’ятий роман циклу про відьом із серії «Дискосвіт» Террі Пратчетта. Невгамовні Бабуня Дощевіск і Тітуня Оґґ знову вирушають відкривати для себе нові горизонти – цього разу оперу. Звісно ж, відьми потрапляють у гущу подій : Анк-Морпоркську оперу саме тероризує таємничий привид у масці. І хоч раніше його появу вважали добрим знаком, тепер, коли повсякчас трапляються нещасні випадки й убивства, а оперний колектив зазнав суттєвих втрат, хтось мусить з’ясувати, що ж це діється.

 

 

 

 

Пратчетт Т Озброєні [Текст]: роман / Террі Пратчетт; переклад з англ. Вікторії Михайлової. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2021. – 424 с.

«Озброєні» – другий роман циклу «Варта» серії «Дискосвіт» Террі Пратчетта. Нічна сторожа знову переживає не найкращі часи. Капітан Ваймз планує одружитися і повернутися до цивільного життя, тож Сторожі потрібен новий очільник, якому доведеться працювати з дуже різношерстою компанією новобранців. Тим часом нащадок збіднілого аристократичного роду Едвард де Гибль ностальгує за королівською владою в Анк-Морпорку і будує плани повернення законного короля. У місті з’являються жертви таємничих убивств, скоєних невідомою зброєю. Ваймз втратив колишній запал до роботи, тому до справи береться енергійний капрал Морква з загоном новобранців.

 

 

 

Пратчетт Т Поштова лихоманка [Текст]: роман / Террі Пратчетт; переклад з англ. Олександра Михельсона. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2020. – 520 с.

«Поштова лихоманка» – це 33-й роман серії «Дискосвіт» Террі Пратчетта та перший роман циклу про Мокра фон Губперука. Засуджений до страти шахрай і пройдисвіт Мокрфон Губперук отримує шанс на нове життя (якщо, звісно, державну роботу можна назвати життям) і повинен взятися за відновлення анкморпоркської пошти. Його обов’язкам генерального поштмейстера не видно кінця-краю, приміщення пошти по стелю завалене старими листами і притрушене голубиним послідом, а крім того, це ще й дуже небезпечна посада, адже за останні кілька тижнів четверо його попередників пішли з життя за нез’ясованих обставин. І все це на фоні успіху монополіста зі зв’язку – семафорної компанії «Великий шлях». Сам того не сподіваючись, Губперук застосовує свій авантюрний талант на благо людей (а також ґолемів, гномів та інших жителів Дискосвіту), відроджує традиції надсилання листів та відчуває на собі силу слів, які прагнуть бути прочитані.

 

 

Пратчетт Т Право на чари [Текст]: роман / Террі Пратчетт; переклад з англ. Олександра Михельсона – Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. – 280 с.

Написаний у тонкій сатиричній манері роман «Право на ча¬ри» — це своєрідна спроба відомого своїми інтелектуальними головоломками Террі Пратчетта розхитати типовий для фентезі поділ магії на «високу чоловічу» і «приземлену жіночу». Це також своєрідний маніфест рівноправ’я – кожен і кожна в Дискосвіті має право творити правдиві чари. Кажуть, справжнім чарівником може стати восьмий син восьмого сина, та що як восьмою дитиною виявиться дівчинка? Доньці коваля Ескарині несподівано судилося стати першою у Дискосвіті чарівницею. Тепер їй доведеться вчитися контролювати свою силу, а також штурмувати стіни Невидної академії для чарівників, де ще ніколи не навчалися дівчата. Однак справжня мета відьминого зацікавлення мистецтвом – Агнес Нітт (вона ж Пердіта X), чудова дівчина з видатною фігурою та винятковим голосом, яка має всі шанси долучитися до відьомської справи, але натомість поїхала підкорювати велике місто і зовсім не хоче, щоб хтось накреслив її долю замість неї. Правда, не схоже, що Бабуня з Тітунею особливо цим переймаються…

 

Пратчетт Т Цікаві часи [Текст] : роман / Террі Пратчетт; переклад з англ. Анастасії Коник. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. – 408 с.

«Цікаві часи – п’ятий роман із циклу «Ринсвінд» серії «Дискосвіт» Террі Пратчетта. Протягом століть на Противажному континенті п’ять шляхетських родин намагаються вибороти собі владу в Імперії. Утім, розв’язати і завершити вирішальну війну випадає незнаному «Великому Чаррівникові», яким виявляється наш давній знайомий Ринсвінд. Разом із армією свого друга Коєна Варвара, що складається з семи літніх чоловіків, вони воюватимуть проти зазомбованої та кількісно більшої армії імперії. Та як довготривала війна вплине на героїв, і що ж врешті переможе: сила, розум чи щось інше?