Шановні друзі!

В травні до бібліотеки надійшли нові книжки. Представляємо деякі з них.

Антонюк Д. В. Замки і резиденції в Україні, пов’язані із польськими родами. – Вінниця : Твори, 2023. – 720 с.

Ця книга є продовженням, оновленням, доповненням і виправленням мого двотомника «Польські замки і резиденції в Україні», що вийшов у 2011-2012 роках. З того часу минуло понад десятиріччя, впродовж якого я продовжував їздити, досліджувати і фотографувати. Назбиралось понад сотня пам’яток резиденційної архітектури, про які десять років тому я нічого не знав. Відповідно, постала потреба актуалізувати книгу – попередня просто застаріла. Крім того, пам’ятки як люди – вони народжуються, живуть і помирають, і нажаль, деякі згадані у першому виданні палаци і замки майже завершили свій земний шлях… Натомість були і добрі новини: хтось викуповував ці історичні будівлі, ремонтував і відроджував їх. Про все це треба було писати.

Густативно-сапорнстичні модуси української та світової культур : колект. моногр. (на матеріалі II Всеукраїнської науково- теоретичної конференції «Харчові традиції – ментальний код нації») / за загальною редакцією професора Г. І. Віват. – Одеса: ФОП Бондаренко М. О., 2020. – 248 с.

Колективну монографію присвячено питанням історії розвитку української та світової харчової культури, втіленої в різних видах творчості: художній, науковій, фольклорній.

Губарев В. Френсіс Дрейк. Життя та неймовірні пригоди королівського корсара / В. К. Губарев. – Запоріжжя: ФОП Рябцев В. В., 2023. – 448 с.: іл.

Книга написана на основі великої кількості джерел та щедро проілюстрована малюнками і гравюрами того часу та сучасними історико-художніми реконструкціями українських митців. Це дає змогу не лише уявити собі яскравий образ головного героя оповіді, але й зануритися в повсякденне життя моряків XVI століття, що не злякались кинути виклик найбільшій імперії того часу державі іспанських Габсбургів, у якій «ніколи не заходило сонце».

Корнбіхлер Т. Носсрат Пезешкіан. Схід-Захід: позитивна психотерапія в діалозі культур. За участі М. Пезешкіан та X. Пезешкіана. Пер. з нім., 2-е вид. доп. Полтава : Астрая, 2024. – 197 с.

Ця книга є вступом до позитивної психотерапії та розповіддю про життя засновника цього методу Носсрата Пезешкіана. Форма видання особливо суголосна методам позитивної психотерапії, базованої на зв’язку міжкультурної взаємодії із демонстрацією її на історіях з особистого життя. Народжений у Персії, Носсрат Пезешкіан знайшов у Німеччині свою другу батьківщину: тут він створив сучасний метод комплексної психотерапії, у якій східна та західна мудрість простягають одна одній руки. За допомогою позитивної психотерапії ми можемо почерпнути з діалогу культур сили, які нам потрібні для мирного творення нашого майбутнього. Носсрат Пезешкіан – автор 29 книг, перекладених і виданих 24 мовами.

Перед майбутнім – Павільйон України на 18-й Бієнале архітектури у Венеції [Текст] =Before the Future: вист. кат. / упоряд. : О. Петров, К. Ульянова; фот. С. Курмаз ; пер. з укр.: І. Курганська, М. Матвейчук, М. (Правда ; дизайн О. Ящук. – Київ : ФОП Носко К. І., 2024. – 527 с.: іл.

Серед архітекторів і архітекторок України представлення власного павільйону на Венеційській бієнале архітектури викликає згадки не так про Золотого лева, як про золотого тельця, символ влади й багатства, що переважають над людськими цінностями, або навіть більше – про пса на сіні, що охороняє назбираний урожай від усіх охочих і нужденних, утім і сам не має наміру з нього скористатися. Ця чи то біблійна, чи то езопівська ситуація знерухомлення була характерною ознакою внутрішньої історії Архітектурного павільйону України в Венеції від моменту відновлення Незалежності.

Смирнов В.М. Новітня історія народів світу. (Духовність і культура народу України) – Xарків, 2024.

У цій книзі показано головні форми та напрямки історичного процесу в Україні, і у зв’язку з цим визначаються основні риси менталітету народів України, розвиток культури та духовності. Показано визначальну роль духовності, моралі, при провідній ролі Православної церкви.

Папський Юзеф . Читаючи / З польської переклала Жанна Слоньовська. – Львів: Літопис, 2022. – 408 с.

Книга есеїв «Читаючи» відомого польського художника і письменника Юзефа Чапського – це зразок шляхетного читання-занурення в обрані тексти світової літератури з намаганням сягнути нових пластів духовності. Читання для самого автора є особливою духовною вправою, яка неминуче стає нагодою для внутрішнього вдоско-налення і навіть Преображення читачів. Читаючи, Юзеф Чапський глибоко переживає і проживає кожне слово, образ, мотив і думку. Захопливі етично-естетичні авторські рефлексії Юзефа Чапського над читанням текстів світової літератури легко, майстерно і доступно вказують усім шанувальникам художнього слова на ціннісні орієнтири у нескінченних уявних мандрах просторами літератури.

Чебаник В. Графіка Української мови. Румунія /  Василь Чебаник, Аліна фон Ерцен-Глєрон, Анфеліка Корнієнко – Київ: 2022. Друкарський двір Олега Федорова – 184 с. : іл.